Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Layla
Śro Lis 25, 2009 19:28
Przygarnij wacika...
Autor Wiadomość
Maszka 


Dołączyła: 21 Maj 2012
Posty: 12
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Lis 07, 2013 12:48   

A także 12 samiczek w Warszawie https://www.facebook.com/...ry_type=regular
 
     
czarnapantera 


Dołączyła: 14 Cze 2012
Posty: 3
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Śro Sty 29, 2014 08:36   
   Zwierzątka: 2 szczurki i 3 myszki


Jestem kolejną fanką wacików :) . W niedzielę przygarnęłam dwóch chłopców z Fundacji Ogony.

Przedstawiam Dolara i Funta - cudne dwa waciki z laba adoptowane z Fundacji Ogony :) . Chłopcy są niesamowici, widać że genialnie zsocjalizowani z człowiekiem, bo od samego początku wiszą na kratkach, żeby poświęcać im uwagę. Mimo, że się jeszcze trochę boją chęć przebywania w pobliżu człowieka jest silniejsza, do tego to niezwykłe miziaki i pieszczochy :) .

Rozszerzenie 'jpg' usunięte z forum przez admina, dlatego załącznik nie będzie pokazany.

Rozszerzenie 'jpg' usunięte z forum przez admina, dlatego załącznik nie będzie pokazany.

Rozszerzenie 'jpg' usunięte z forum przez admina, dlatego załącznik nie będzie pokazany.

 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Śro Sty 29, 2014 11:01   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


czarnapantera, cudowni chłopcy :serducho: Załóż im temat w dziale "wasze szczury" - chętnie poczytam o Waszych perypetiach i pozachwycam się jeszcze :)
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
freyasouris 
rozhuśtana...



Dołączyła: 22 Mar 2012
Posty: 317
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro Sty 29, 2014 23:49   
   Zwierzątka: Bobek Kot &Kizia,Mizia i Filc


a ja mam ich Brata :-D na prawdę warto takiego mieć, przy okazji ozdjęciuję w temacie swym, tymczasem pozdrawiamy Panów Braciszków!
_________________
Moje Futerka Ogoniaste: <`>Apostazja i Ekskomunika, Nefretete i Rubi, Nezumi,Remi, Grubciu, Ofca, Sasanka<`>. Kizia & Mizia + Filc
 
     
czarnapantera 


Dołączyła: 14 Cze 2012
Posty: 3
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Czw Sty 30, 2014 00:26   
   Zwierzątka: 2 szczurki i 3 myszki


Temat założę :) . No to my też pozdrawiamy braciszka :) . Pewnie, że warto, albinoski są kochane :)
 
     
Diablinadali 


Dołączyła: 29 Maj 2014
Posty: 1
Wysłany: Czw Maj 29, 2014 14:07   [WARSZAWA] 4 chłopaki z laboratorium, ok. 3 mc, szukają domu

http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=16400
Wklejam link do wątku z wacikami do oddania, może ktoś się tu chętny znajdzie:)
 
     
Kasioowaa 



Dołączyła: 02 Sty 2014
Posty: 65
Wysłany: Wto Cze 17, 2014 00:45   
   Zwierzątka: 3 ogonki


Tutaj wacik z mojego miasta, niestety nie moge go przygarnac bo u mnie same baby
http://olx.pl/oferta/odda...html#ff3550b783
Pisze ze to samiczka, ale pisalam do tej Pani i okazalo sie ze to samczyk.
 
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pon Lip 28, 2014 12:30   
   Zwierzątka: szczurze damy


http://olx.pl/oferta/szcz...03-ID6yDE7.html
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Śro Wrz 17, 2014 08:41   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


http://forum.szczury.biz/...p=975177#975177
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Starsza Pani 


Dołączyła: 23 Mar 2010
Posty: 159
Wysłany: Nie Sie 30, 2015 19:54   

Jakby ktoś chciał wacika, to jest świeża dostawa młodych dziewuszek.
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Czw Kwi 14, 2016 13:24   
   Zwierzątka: królinka i szczury


Wszyscy fani wacików mają właśnie okazję przygarnąć cudnych chłopców. Osobiście poznałam dziewczynki, które były razem odebrane i są świetne ;)
http://forum.szczury.biz/...1029295#1029295
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
aresarma 


Dołączyła: 10 Lis 2014
Posty: 28
Wysłany: Pon Maj 23, 2016 20:12   

Gdyby ktoś coś wiedział o wacikach do adopcji bardzo proszę o informacje, poszukuję młodego samczyka.
 
     
ol. 


Dołączyła: 20 Cze 2010
Posty: 92
Wysłany: Pon Lip 18, 2016 13:27   

Wielka biała góra futra szuka domów:
https://www.facebook.com/events/1858097291088070/ !
 
     
fuflon 


Dołączyła: 11 Wrz 2017
Posty: 1
Wysłany: Pon Wrz 11, 2017 20:54   Rozróżnianie

Cześć. Wczoraj przyniosłam do domu dwa waciki uratowane z laboratorium. Od dłuższego czasu nurtuje mnie jedna rzecz: jak je rozróżnić??? Dziewczyny na pierwszy rzut oka są naprawdę identyczne (choć różnią się nieco charakterem). Oglądać z bliska nie miałam jeszcze okazji, bo nie chcę ich stresować zanadto, a dziewuchy nie są też zbyt zsocjalizowane jeszcze. Może znajdę jakiś detal, który je różni... niemniej aktualnie mam ochotę którąś pacnąć po grzbiecie roztworem barwnika spożywczego :-P . Jak rozwiązujecie ten problem? Może z czasem nauczę się rozróżniać tak jak rodzice bliźniaków? :lol:
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Wrz 12, 2017 08:49   Re: Rozróżnianie
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


fuflon napisał/a:
Cześć. Wczoraj przyniosłam do domu dwa waciki uratowane z laboratorium. Od dłuższego czasu nurtuje mnie jedna rzecz: jak je rozróżnić??? Dziewczyny na pierwszy rzut oka są naprawdę identyczne (choć różnią się nieco charakterem). Oglądać z bliska nie miałam jeszcze okazji, bo nie chcę ich stresować zanadto, a dziewuchy nie są też zbyt zsocjalizowane jeszcze. Może znajdę jakiś detal, który je różni... niemniej aktualnie mam ochotę którąś pacnąć po grzbiecie roztworem barwnika spożywczego :-P . Jak rozwiązujecie ten problem? Może z czasem nauczę się rozróżniać tak jak rodzice bliźniaków? :lol:

Jeśli masz konieczność ich rozróżniać, to najbardziej nietoksyczną i trwałą na jakiś czas metodą jest wycięcie nożyczkami niewielkiego obszaru futerka - o średnicy do 1cm, np. na grzbiecie czy przy ogonku.
Rozróżnianie przydaje się w kwestiach zdrowotnych - póki obie zdrowe to może nie ma sensu ich oznaczać? Natomiast jeśli któraś zaczęłaby kichać to przydałoby się oznaczenie, aby wiedzieć czy kicha zawsze ta sama i którą w razie czego leczyć. Wtedy to koniecznie - żeby nie było że np. antybiotyk dostaje raz jedna, raz druga.

Przy dorosłych labikach często widać różnice po prostu w wyrazie pyszczka, w masie ciała, w zachowaniu. Przy młodych może być problem ;)
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.19 sekundy. Zapytań do SQL: 15