Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Świeży słonecznik
Autor Wiadomość
ikamind 


Dołączyła: 12 Sie 2017
Posty: 8
Wysłany: Sob Sie 12, 2017 22:26   Świeży słonecznik
   Zwierzątka: Pola i Elza


Hej,
czy mogę podać swoim szczurom świeży słonecznik, w sensie że umieszczę im np. ćwiartkę całej główki, i niech się dziewczyny pomęczą z wyciąganiem ziarenek...
tak na chłopski rozum wydaje mi się że nie powinno mi się nic stać, ale wolę się upewnić, bo nigdzie nie umiem znaleźć na ten temat informacji
 
     
hekatomba 


Dołączyła: 05 Sty 2012
Posty: 429
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon Sie 14, 2017 12:01   
   Zwierzątka: cztery szczurzyce oraz stawonogi: rybiki cukrowe, kosarze pospolite i kątniki domowe (gościnnie)


Tak, możesz. Niemniej jednak słonecznik, jako że jest dość tłusty, powinien być traktowany jako wyjątkowy przysmak i podawany sporadycznie (najwyżej parę ziaren).
 
     
ikamind 


Dołączyła: 12 Sie 2017
Posty: 8
Wysłany: Wto Sie 15, 2017 21:35   
   Zwierzątka: Pola i Elza


rozumiem, że pestki dyni też powinny być ograniczone(?) Dziewczyny wprost za nimi przepadają, dodatkowo mają trochę zabawy z dostaniem się do ziarenka...

mam jeszcze pytanie dotyczące pestek arbuza - czy są one szkodliwe... dając im kiedyś arbuza, zauważyłam, że jedna zaczęła jedzenie od wyciągania pestek, przeszukała dokładnie wszystkie kawałki arbuza właśnie w poszukiwaniu pestek, a rano znalazłam tylko łupinki... wygląda na to, ze im nie zaszkodziły, nie wiem tylko jak na dłuższą mete wygląda sprawa (chociaż w sumie arbuz to owoc sezonowy więc dużo tego nie zjedzą)
 
     
szczurkai 



Dołączyła: 21 Mar 2016
Posty: 92
Skąd: zielona góra
Wysłany: Śro Sie 16, 2017 10:02   
   Zwierzątka: szczury i żółw


http://www.poradnikzdrowi...arne_44645.html dla moich to największy pszysmak :)
_________________
Moje :
Syria, Serbia , Ukayali , Orinoco
Za TM:Luna, Chelsi, Unia Europejska, Velvet, ,Melania, Bella, Paryż , Tokio
 
     
hekatomba 


Dołączyła: 05 Sty 2012
Posty: 429
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro Sie 16, 2017 19:15   
   Zwierzątka: cztery szczurzyce oraz stawonogi: rybiki cukrowe, kosarze pospolite i kątniki domowe (gościnnie)


ikamind, pestki dyni również są tłuste, ale niewielkie ilości nie są szkodliwe. Sama podaję je swoim szczurom (do 4 pestek na głowę), a jeżeli zdarzy mi się przesadzić, to po prostu nieznacznie ograniczam im ilość dziennej porcji karmy podstawowej.

Co do pestek arbuza, szczurkai ma całkowitą rację. Wprawdzie nie znam skutków ubocznych ich "przedawkowania", ale jeżeli owoce traktowane są jako dodatek do podstawowego pokarmu ogonów, to myślę, że możesz je nadal śmiało podawać :)
 
     
ikamind 


Dołączyła: 12 Sie 2017
Posty: 8
Wysłany: Śro Sie 16, 2017 23:43   
   Zwierzątka: Pola i Elza


W takim razie instynkt robi swoje i okazuje się że dziewczyny doskonale same wiedzą co mogą zjeść... owszem wezmą kilka ziaren dyni czy słonecznika, ale zjedzą na raz może dwa, trzy... resztę chomikuja w domku po czym przy sprzątaniu to wyrzucam, a one z zdziwieniem szukają i robią nowe zapasy.

tak arbuz m.in. jest dodatkiem. Dostają zawsze coś z tzw "świeżyzny" tak trochę ... ale zauważyłam że zdecydowanie wolą "mokre" warzywa i owoce, hitem okazały sie pomidory, śliwki, arbuz, kukurydza i kalafior. Za to jabłka i marchewki, pietruszka zielona zostaną nie ruszone.

Tak na marginesie, artykuł o pestkach arbuza - bardzo ciekawy, nie wiedziałam o tym :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 11