Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Warzywa i owoce - temat ogólny
Autor Wiadomość
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Mar 28, 2017 16:23   
   Zwierzątka: brak


A ja uwielbiam awokado i moje szczury też :D Szczury generalnie lubią tłuste rzeczy, spróbuj czy im posmakuje, zanim zaczniesz im niepotrzebnie robić papki ;)
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Wto Mar 28, 2017 22:51   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


smeg napisał/a:
Szczury generalnie lubią tłuste rzeczy, spróbuj czy im posmakuje, zanim zaczniesz im niepotrzebnie robić papki ;)

Zgadzam się. Papki przydają się w chorobie, gdy trzeba przemycić leki, a na co dzień warto podawać w kawałkach, łatwiej tak np. skontrolować ilość, jaką jedzą poszczególne ogony.
Off-Topic:

smeg, ja awokado pokochałam w ciąży, choć wcześniej nie ruszyłabym go patykiem :P Uwielbiam do dziś i już mi chyba nie przejdzie :lol:
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Aggie 
młoda i głupia



Dołączyła: 14 Sty 2017
Posty: 31
Skąd: Opole
Wysłany: Nie Kwi 09, 2017 12:29   

kutykula a ten koktajl to jak się robi? Jakieś proporcje, dodatki? Czy po prostu "wymieszać" wedle uznania?
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Cze 04, 2017 20:28   

Czy dajecie szczurom mrożone warzywa i owoce (oczywiście po rozmrożeniu i odczekaniu, aż nie będą zimne)?
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Pon Cze 05, 2017 19:42   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Senthe, latem dawałam nawet lody (zmrożone kiwi albo banana) ^^
Nie widzę problemu, czemu się zastanawiasz?
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
mila3710 


Dołączyła: 27 Lut 2018
Posty: 1
Wysłany: Nie Mar 11, 2018 22:22   

Witam.

Wyczytałam ostatnio tutaj na forum, że pestki winogron są zdrowe dla szczurów. Posiadam akurat coś takiego, jak OPC biogenezy (są to same mielone pestki), dla ludzi niezwykle zdrowe. Czy ktoś z was podawał je szczurom lub zna ewentualne przeciwwskazania do podawania, powiedzmy, raz w tygodniu jakąś niewielką dawkę?
 
     
Szczurkos 


Dołączył: 07 Lut 2022
Posty: 5
Wysłany: Pon Lut 07, 2022 04:40   
   Zwierzątka: Szczurzyczki


Zawsze wychodziłem z założenia, ze szczury są wszystkożerne. Spały ze mną i jadły ze mną, były raczej długowieczne jak na szczury. Słodyczy raczej im nie dawałem, nie wiem czy słusznie - jednak czekoladą ich nie częstowałem. Owoce jadły wszystkie, ale nie przesadzałem z ilością
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.21 sekundy. Zapytań do SQL: 12