Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AngelsDream
Czw Lis 15, 2007 12:15
Jonizator powietrza, ozon, nawilżacze - co wybrać?
Autor Wiadomość
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro Gru 27, 2006 14:22   Jonizator powietrza, ozon, nawilżacze - co wybrać?
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


Zastanawiam się własnie nad kupnem jonizatora. Niby pochłania zapachy, niby oczyszcza powietrze z alegrenów i grzybów. Znalazłam tez stwierdzenie, że sprawia iż szczury szybciej się uczą i ustępują stany lękowa, a także poprawia się kondycja psychofizyczna.

Czy ktoś może spotkał się z tym? Czy pochłania to charakterystyczny, szczurzy zapaszek? I czy rzeczywiście jony ujemne są bezpieczne dla szczurów? Podobno wydziela wysokie dźwięki niesłyszalne dla ludzi, więc dla szczurów chyba też, z tego co pamietam, to szczury słyszą niższe niż wyższe...
Ostatnio zmieniony przez falka Sob Sty 26, 2008 13:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Viss
[Usunięty]

Wysłany: Śro Gru 27, 2006 14:40   

Nic nie pochłania :/ Pic na wode, fotomontaż. Rozmawiałam na ten temat swego czasu z Nisią. Znacznie lepsze efekty zdrowotne daje nawilżacz powietrza. Zwłaszcza w sezonie grzewczym, przy wysuszonym powietrzu. Poza tym masz od razy narzędzie do inhalacji szczurów i siebie.
 
     
Elbereth 


Dołączyła: 13 Paź 2006
Posty: 136
Wysłany: Śro Gru 27, 2006 15:13   
   Zwierzątka: szczury, psy, patyczaki


Azi napisał/a:
z tego co pamietam, to szczury słyszą niższe niż wyższe

Właśnie, że słyszą te wyższe niesłyszalne dla człowieka (ultradźwięki). Na tej zasadzie działa odstraszacz do gryzoni.
_________________
Moje ogoniaste słoneczka:
Dziewczyny: Kora, Bella, Nela
Chłopaki: Ferdinand, Kit, Nevis
Po Drugiej Stronie Tęczy: Nora, Vani, Franz
Ostatnio zmieniony przez falka Sob Sty 26, 2008 13:40, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
     
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro Gru 27, 2006 16:30   
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


Elbereth napisał/a:
Właśnie, że słyszą te wyższe niesłyszalne dla człowieka (ultradźwięki).
rzeczywiście, sprawdziłam, niedowiarek jestem i coś mi się zamieszało :P (szczurze 200 Hz do 80-90 kHz, ludzkie 16 Hz do 20 kHz)

Zastanawiam się nad jonizatorem połączonym z filtrem... pozostaje mi wczytać się i wysłać pytanie do sprzedawcy jakiej częstotliwości powoduje to dźwięki...

Po sprawdzeniu i poczytaniu na żaden jonizator się nie zdecyduję. Nie chodzi tylko o dobre samopoczucie, ale i o zdrowie. Co się naczytałam o szkodliwości ozonu w postaci wziewnej to moje...

Mozna temat zamknąć, skasować, albo zostawić dla przestrogi.
 
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Gru 28, 2006 12:32   
   Zwierzątka: ogony


Azi napisał/a:
Podobno wydziela wysokie dźwięki niesłyszalne dla ludzi, więc dla szczurów chyba też, z tego co pamietam, to szczury słyszą niższe niż wyższe

Jonizator szczurom nie przeszkadza, ludziom też nie, tylko rachunkom za prąd.

Ale to pic na wodę fotomontaż. Tak, jak napisała Viss. Lepszy nawilżacz. Ale taki, umozliwiający jednocześnie robienie inhalacji.
Albo założyć sobie klimę.
Azi napisał/a:
Co się naczytałam o szkodliwości ozonu w postaci wziewnej to moje.

To nie jest tak. Jonizator nie powoduje powstawania ozonu! Do tego potrzeba bardzo wysokiego napięcia, wyładowania iskrowego bądź łukowego.
W jonizatorze sa dwie igły, ale zero wyładowań. Dlatego powoduje powstawanie jonów, ale nie od razu ozonu.
Off-Topic:
A co do tej maty w tv. Ja tez bym nie chciała, żeby mi wolne rodniki wnikały w skórę, a w krwi robił się ozon - nie wiem, jakim cudem.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Gru 28, 2006 12:35   
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


Nisia, ale tam piszą, że właśnie wytważa się ozon, w zalezności od jonizatora. W tych tańszych <0,5 mg/m3

I niestety nie potrafię znaleźć jaka jest dopuszczalna dawka :(
_________________
W :serducho: : Gandalf, Bilbo, Frodka, Asfa, Dzika, Yavanna, Fniszka RT, Nessa, Fea RT, Moria, Bajaderka HF, Dafne z TM, Baletka z TM, Finka JR, Sasanka RT, Itsu SR, Ruda, Nastka, Irytacja SR, Luthien Tinuviel AB, Hipokryzja HF, Inazuma SR, Athame HF, Kagura HF, Muffinka HF
 
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Gru 28, 2006 12:37   
   Zwierzątka: ogony


Azi, picuś glajduś na potrzeby reklamy. Bo ozon teraz modny (przez te maty).

Więcej ozonu to wytwarza komputer podczas normalnej pracy.

Nie wierz plotkom. Widziałam naocznie, jak się wytwarza ozon w wersji domowej.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
Azi 



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 3402
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Gru 28, 2006 12:45   
   Zwierzątka: Impuls ZR, Impet ZR, Kakashi ZR, Snoopy, Wypłosz i czterolatek


Nisia, to dziekuję, uspokoiłaś mnie...

a, że dla reklamy... no cóż, mnie to właśnie odstraszyło ;)

ech... i znow zaczynam mysleć o zakupie... takiego nawilżaczo-filtro-jonizatoro-niewiadomo czego... kasa na święta przyszła ech..
_________________
W :serducho: : Gandalf, Bilbo, Frodka, Asfa, Dzika, Yavanna, Fniszka RT, Nessa, Fea RT, Moria, Bajaderka HF, Dafne z TM, Baletka z TM, Finka JR, Sasanka RT, Itsu SR, Ruda, Nastka, Irytacja SR, Luthien Tinuviel AB, Hipokryzja HF, Inazuma SR, Athame HF, Kagura HF, Muffinka HF
 
 
     
Nisia 
ofiara losu


Dołączyła: 28 Mar 2006
Posty: 3881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Gru 28, 2006 12:57   
   Zwierzątka: ogony


Azi napisał/a:
no cóż, mnie to właśnie odstraszyło

Bo Ty wiesz, co to ozon. Ale szarzy ludzie nie. I dają sie zrobić w konia.
Azi napisał/a:
nawilżaczo-filtro-jonizatoro-niewiadomo czego

Ja bym zostawiła dwa pierwsze. Można takie cudo dostac w większych sklepach.
_________________
Wśród Aniołków: Henia, Fatka, Alif Matsura, Hela, Lola, Beba, Iskierka, Šamsi, Tomiś, Calypso, Tamarka, Morelka, Szpulka, Śliwka, Ahirka i Zdenka :(
 
 
     
sue 



Dołączyła: 09 Wrz 2007
Posty: 215
Wysłany: Nie Paź 28, 2007 19:56   Zneutralizować zapach

Nie będe się rozpisywać, kilka dni temu przyjechały do mnie nowe szczury, 4 samce. Kiedyś miałam dwie samiczki i były krzyki ze strony mamy, typu 'jak tu śmierdzi..''wywietrz ten pokoj!' Po jakimś czasie co prawda chyba się juz przyzwyczaiła, ale 2 miesiące nie było szczurów, teraz są i to na dodatek samce, ktore mają.. charakterystyczny zapach. Mi w ogole nie przeszkadza, przyzwyczaiłam się, ale ciągle słysze jakieś komentarze na temat 'smrodu'. Wiem, że nie odpuści i chciałabym to chociaż jakoś 'przydusić' - stwierdziła, ze trzeba kupić jakiś neutralizator do kontaktów, ale nie wiem czy to dobry pomysł, czy nie zaszkodzi zwierzakom i czy będzie skuteczny. Wietrzenie pokoju w zimie raczej odpada.. Co polecacie? Jakieś środki ze sklepow zoologicznych, widziałam jakieś odświeżacze powietrza, czy coś takiego, testował ktoś na 'swojej skórze'?

np, coś takiego? >klik<
_________________

Za TM.. : ['] Pestka ['] Zuzu

nobody is perfect. my name is nobody.
 
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Nie Paź 28, 2007 20:03   

sue, raz często sprzatać klatke (jak trzeba szorować domestosem), mozna też szczury czasami wykąpać, trzy wynieść raz na jakis czas (20-30 min) klatke z pokoju i porządnie wywietrzyć ;]
_________________

 
     
sue 



Dołączyła: 09 Wrz 2007
Posty: 215
Wysłany: Nie Paź 28, 2007 20:15   

Nie, to nawet nie chodzi o sprzątanie, od razu pierwszego dnia, jak przyjechali było czuć taki specyficzny zapaszek. A klatka wyszorowana była wcześniej. Klatke zawsze sprzątałam często, często prałam szmatki, itd. To jest po prostu i c h zapach, ktory tak drazni mame.
_________________

Za TM.. : ['] Pestka ['] Zuzu

nobody is perfect. my name is nobody.
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Paź 28, 2007 20:20   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


sue, całkowicie zapachu nie zlikwidujesz, żadne zwierzę nie jest bezwonne :(
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
sue 



Dołączyła: 09 Wrz 2007
Posty: 215
Wysłany: Nie Paź 28, 2007 20:40   

Layla napisał/a:
sue, całkowicie zapachu nie zlikwidujesz, żadne zwierzę nie jest bezwonne :(


Też tak sądzę. Ja już tego zapachu praktycznie nie odczuwam, tylko chodzi mi o to, żeby jakoś to przygasić.. No nic, zobaczymy za tydzień, czy jeszcze mama będzie coś czuła, czy nie ^^
_________________

Za TM.. : ['] Pestka ['] Zuzu

nobody is perfect. my name is nobody.
 
 
     
PALATINA 
[']



Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 4754
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Paź 30, 2007 19:18   
   Zwierzątka: pies, 2 koty, 2 knurki morskie... i rybeczki :)


Ja używam zwykłych "zapachorozpylaczy" wtykanych w kontakt.
Nie mam tego non stop wetkniętego, ale od czasu do czasu, to i owszem, żeby współlokatorzy nie narzekali. :P
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 15