Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Doczyszczenie drewnianych pięterek - czym?
Autor Wiadomość
hekatomba 


Dołączyła: 05 Sty 2012
Posty: 429
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Sie 21, 2014 13:16   
   Zwierzątka: cztery szczurzyce oraz stawonogi: rybiki cukrowe, kosarze pospolite i kątniki domowe (gościnnie)


Gamabunta, ostatnio w Ikei trafiłam na taką pastę z wosku pszczelego. W składzie poza woskiem pszczelim ma również inne składniki m.in. olej lniany, który również posiada właściwości impregnujące. Z innych naturalnych impregnatów można wypróbować pokost lniany (np. taki). Oczywiście żaden z ww. środków nie jest w stu procentach trwały, ale na jakiś czas z pewnością wystarczy.
 
     
kissmyknees 



Dołączyła: 24 Lip 2013
Posty: 94
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Sie 21, 2014 14:21   
   Zwierzątka: Rumcajs, Alibaba, Gagarin i pies Gucci


Gamabunta, w większości sklepów budowlanych i meblowych są puszki z woskiem pszczelim. Całkiem naturalny możesz też kupić w zielarskim. Ja impregnowałam jakimś typowym impregnatem do drewna, ale póki co nazwy nie podam, bo nie mam go teraz w domu. Tak czy siak bardzo zmienił kolor mojego konaru, który z jasnego brązu stał się... mocno brązowy i wygląda nieco mniej naturalnie niż chciałam, ale jest bezpieczny. Po miesiącu w klatce dalej wcale od niego nie czuć pomimo, że szczury uwielbiają na nim spać i siedzieć podczas jedzenia. Przecieram od czasu do czasu octem jabłkowym albo wodą z odrobiną płynu dezynfekcyjnego używanego w szpitalach.
_________________
 
     
Azjan 


Dołączył: 16 Wrz 2016
Posty: 1
Wysłany: Nie Paź 16, 2016 15:20   Śmierdzący i siuśkowy problem

Hejka
Mam dwie młode piękne samiczki
Nie mam z nimi żadnych problemów
Tzn jest jeden.
Klatkę maja dość duża. Piętra są ze sklejki tzn drewniane na dole wiadomo zamiast trocin na które miały uczulenie daje im takie drewniane dla lotów wyściółkę napewno wiecie o czym mowię nie wiem jak to po polsku sie nazywa bo mieszkamy w Anglii :) )
Do czego zmierzam. One sikają w narożnikach tych drewnianych pieterek i przy czym te siuśki wsiąkają do tego drewna i strasznie śmierdzą. Nawet ich kupy tak nie. Smierdza jak te siuśki. Co zrobić zebybprzestaly tam sikać ???
Czy prysnąć jakąś perfumą w to miejsce?

[ Komentarz dodany przez: limomanka: Nie Paź 16, 2016 16:39 ]
Połączyłam temat z już istniejącym. Staramy się na forum nie tworzyć nowych wątków, jeśli podobne pytanie już zostało w jakimś zadane.
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Paź 16, 2016 17:35   

Nic nie pomoże. Nawet impregnowane drewno po pewnym czasie przesiąka. Wymień piętra na plastikowe.
 
     
gregorij 


Dołączył: 10 Sty 2017
Posty: 5
Wysłany: Śro Sty 11, 2017 18:44   
   Zwierzątka: szczury


Jak dobrze, że mam w rodzinie stolarza i odnawia mi te półeczki zeszlifowując wierzchnią warstwę :D . A z czasem półeczki sobie po prostu wymieniam. Dużo skrawków niepotrzebnych tam w warsztacie zostaje, także są jak znalazł. Wcześniej czyściłem wodą z odrobiną octu, przecierałem dość obficie i pozostawiałem do wyschnięcia.
 
     
DomkaBezdomka 


Dołączyła: 08 Gru 2018
Posty: 7
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lut 23, 2019 10:07   
   Zwierzątka: Dwa szczury, papużka i rybki


Moje pyszczaki mają drewniane pięterka zamówione ze sklepu zoologicznego. Takie narożne. Czyszczę je najzwyklejszą sodą oczyszczoną z odrobiną wody. Nakładam paćke na 10/15 min., po tym czasie spłukuję i zostawiam do wyschnięcia. Koniec smrodu :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 11