Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Klatki - nasze doświadczenia i problemy
Autor Wiadomość
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Wto Lis 01, 2016 12:07   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Alexandra, pewnie, że nie ;)
Miska i poidełko wystarczą jedne, chyba, że masz wyjątkowo wysoką klatkę i masz ochotę powiesić 2 poidełka na różnych wysokościach.
Jeśli chodzi o resztę wyposażenia - szczury raczej się dzielą wszystkim, co mają, także nie musisz liczyć 1 domek na szczura, ale warto w ogóle mieć trochę bardziej zapchaną klatkę.
W ramach inspiracji przeglądnij sobie ten temat :)

edit:
teraz doczytałam, że zamawiasz Perfect maxi - tam się naprawdę dużo zmieści. Nie zostawiaj pustej klatki z jednym, czy dwoma domkami. Ogony lubią ciasnotę, a w tej klatce 2 szczury będą mogły się wręcz gonić :lol: Tutaj znajdziesz recenzję swojej klatki - wg kalkulatora jest to odpowiednie lokum nawet dla 10 ogonków :]
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Alexandra 


Dołączyła: 01 Lis 2016
Posty: 12
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lis 01, 2016 13:05   
   Zwierzątka: Pies, chomik dżungarski, szczurki - Luśka i Wandzia


Ok, bardzo dziękuję za odpowiedź :) W takim razie kupię jeden duży domek, a hamaki + domki z polaru to podstawa, będą wszędzie powieszone :wink: Myślę, że w tej klatce zamontuję dwa poidełka, jedno na górze, a drugie na dole, aby miały łatwy dostęp :)
 
     
Albireo 



Dołączyła: 11 Wrz 2014
Posty: 1083
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Lis 01, 2016 15:57   

Alexandra, pozwolę sobie tylko dodać, że sama mam Perfecta Maxi (na 3 ogony) i wieszam z 10-12 różnych hamaków, 4 koszyki, sputnik i 2 kuwety. ;) Zmieści się naprawdę dużo, gdy się pokombinuje z różnymi ustawieniami półek i pochylni. Warto zainwestować w duży zestaw hamaków albo samemu uszyć na zapas :)
_________________
"Zawsze przy mnie, lecz nie ze mną": Spika, Irina, Akne, Rosika, Spock, Flawia sHS, Flora sHS, Xilesia of ZR, Yldritta od ZR [*]
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lis 01, 2016 17:25   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


A ja tylko podkreślę, że dla młodych samiczek będziesz raczej musiała go osiatkować.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Alexandra 


Dołączyła: 01 Lis 2016
Posty: 12
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lis 01, 2016 22:22   
   Zwierzątka: Pies, chomik dżungarski, szczurki - Luśka i Wandzia


Albireo, super, u mnie również klatka będzie cała w hamakach, tunelach itp. :wink: Widziałam już zdjęcia takich http://media.mediazs.com/...401060/b800.jpg :mrgreen:
quagmire, właśnie zastanawiam się, czy roczne samiczki uciekną z 2cm odstępów? Nie wykluczone, że zdecyduję się na samce
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lis 01, 2016 22:39   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Roczne, jeśli nie będą wybitnie malutkie, to już nie powinny :)
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
ema0505 



Dołączyła: 27 Wrz 2013
Posty: 2781
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Czw Lis 03, 2016 20:02   
   Zwierzątka: 5 szczurzych panów i pies Collie nie border


Alexandra, a co do ilości kuwet, to wszystko Zalezy od Twoich ogonow. Ja musiałam w perfectxie maxi postawic 3 narożne (plus ta na dole cala wypelniona zrebkami) żeby chlopcy ladnie korzystali. Przy mniejszej ilosci chodzili tylko jak byli w pobliżu lenie jedne :P
_________________
Ze mną: Borys, Bobby Singer, Cookie spod Husarskich Skrzydeł, Gambit of Zirrael, Zen Rotta Taivas, Zick Rotta Taivas, Dave Incredible Rats <3

Za TM: Nodi vel Zdzichu, Scooby vel Pindol, Hienek, Arnold, Harry, Mortimier Pierwszy, Majki, Jessie, Tutek, Czarny

Nasz temat: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=15302
Zapraszam :)
 
     
agata245_93@ 


Dołączyła: 14 Gru 2016
Posty: 3
Wysłany: Wto Gru 20, 2016 12:41   
   Zwierzątka: chomiki, myszy


Czy takie Zabezpieczenie kuwety działa?:
http://allegro.pl/zabezpi...5216078224.html

Szczurki nie pogryzą plastiku?
_________________
MałoMi
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Gru 20, 2016 13:54   

A czy w tej chwili gryzą? Jeśli nie, to nie ma potrzeby w ogóle zabezpieczać plastikowej kuwety. Moje wykazują zerowe zainteresowanie wygryzaniem dziur w kuwecie, może Twoje też nie będą jej w ogóle ruszać. (W ogóle szczury większość czasu spędzają w wyższych partiach klatki, w porównaniu do np. królików - nie mają nieustannie ścianek kuwety przed paszczą.)
 
     
agata245_93@ 


Dołączyła: 14 Gru 2016
Posty: 3
Wysłany: Pią Gru 23, 2016 21:03   
   Zwierzątka: chomiki, myszy


Jeszcze nie wiem na co będą mieć smak.
Na razie zastanawiam się która klatkę kupić i co do niej włożyć.
_________________
MałoMi
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.18 sekundy. Zapytań do SQL: 12