Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Oduczanie złych nawyków, wychowywanie szczurów
Autor Wiadomość
agathe1988 



Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 919
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Mar 06, 2016 19:56   
   Zwierzątka: Cała 16 w <3


Jolasia, tylko pamiętaj,żeby taką kaszkę robić na wodzie,bo szczurom nie można mleka.

Możesz wziąć ją w jakieś pudełko plastikowe,tylko zrób w nim dziurki,żeby się nie udusiła.
_________________
Na zawsze w sercu: Dumbo [*] Dabi [*] Abu [*] Dropsik [*] Gucio [*] Bubuś [*] Mount [*] Tadeusz of Zirrael Rattery [*] Everest [*] Homer [*] Thor [*] Dover [*] Otto [*] Puci [*] Navaho Incredible Rats [*] Powhatan Incredible Rats [*]
 
 
     
Dominika2000 



Dołączyła: 01 Kwi 2016
Posty: 73
Ostrzeżeń:
 7/4/5
Wysłany: Czw Kwi 07, 2016 21:08   

mój szczur zaczał jeść swoje kupy, przez to sam nimi śmierdzi. Co mam z tym zrobić?
_________________
Szczury górą!

S-sprytne
Z-zabawne
C-ciekawskie
Z-zdolne
U-ukochane
R-ruchliwe
 
     
ema0505 



Dołączyła: 27 Wrz 2013
Posty: 2781
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Czw Kwi 07, 2016 21:12   
   Zwierzątka: 5 szczurzych panów i pies Collie nie border


Dominika2000, jest to normalne. Szury, to koprofagi. http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=7520
_________________
Ze mną: Borys, Bobby Singer, Cookie spod Husarskich Skrzydeł, Gambit of Zirrael, Zen Rotta Taivas, Zick Rotta Taivas, Dave Incredible Rats <3

Za TM: Nodi vel Zdzichu, Scooby vel Pindol, Hienek, Arnold, Harry, Mortimier Pierwszy, Majki, Jessie, Tutek, Czarny

Nasz temat: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=15302
Zapraszam :)
 
     
FryandBender 


Dołączyła: 03 Gru 2016
Posty: 5
Skąd: Bydgoszcz/Szczecin
  Wysłany: Sob Gru 03, 2016 00:26   Historia pewnego tapczanu. Zaszczurowani POMOCY!
   Zwierzątka: Szczurki


Witam Was wszystkich serdecznie.

Otóż mam dwa małe kochane samce, są u mnie ponad dwa tygodnie.
Niedawno zaczęłam je wypuszczać na pokój, oczywiście wszystko zabezpieczone (przynajmniej tak mi się wydawało), zero dziur, kable zabezpieczone, wszystko milusie i bezpieczne.
ALE moje łobuzy wyczaiły że tapczan (który jest starego typu) ma w sobie maksymalnie wyszczurzoną ilość dziur do których można wchodzić! Super zabawa!
Niestety jest ona szalenie niebezpieczna, są tam wystające pręty, mechanizmY którymi można przez nieuwagę gryzonia przygnieść już nie mówiąc o tym że nie chce mieć zasikanej pościeli.

I tu zwracam się do Was moi drodzy!
Jak ich oduczyć wchodzenia?
Próbowałam karcić NIC
Próbowałam zatkać wszystkie dziur NIC(bo jest ich tyle że musiałabym owinąć folią cały tapczan)
Próbowałam karać (aresztem domowym, oczywiście nie cały dzień ) NIC
Teraz usiłuje im pokazać że nie ma tam nic ciekawego, ale próżne moje wysiłki ponieważ wiadomo że fajnie, że ciemno i będą chciały wchodzić .

NIC NIC I JESZCZE RAZ NIC!
Prosze ładnie, pomóżcie mi ponieważ nie mam pojęcia jak ich oduczyć, zrazić do tej jakże niebezpiecznej zabawy.

[ Komentarz dodany przez: limomanka: Pon Gru 05, 2016 14:34 ]
Przeniosłam temat do innego działu i scaliłam z już istniejącym tematem, w ramach porządkowania forum.
_________________
Fry i Bender :)
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Gru 03, 2016 12:23   

Ja powiem tak.

Ja owinęłam folią cały tapczan.

I nic. Szczury się przedarły przez folię.

Robiłam monstrualne zasieki z kartonu. Nic. Szczury znajdowały sobie dziurę. Albo wygryzały w cienkim materiale z tyłu. Albo przeciskały się przez szczeliny.

Jeśli chodzi o kary i karcenie, chyba sobie żartujesz, jeśli sądzisz, że to je powstrzyma.


Realistycznie rzecz ujmując masz dwie opcje:

1. Udowodnić im, że wejść tam się NIE DA, i nie dopuścić, by się przyzwyczaiły, że się da i że jest to super zabawa. Przestań wypuszczać szczury w tym miejscu do czasu, aż zabezpieczysz tapczan w sposób ABSOLUTNY. Np. metalową siatką zamontowaną od wewnątrz. Jeśli przez jakiś tydzień szczurom ani razu nie uda się wejść do środka, prawdopodobnie sobie darują dalsze próby. Jeśli uda im się chociaż raz, zabezpiecz nową dziurę i obserwuj ich wzmożone wysiłki od początku. Spróbuj zapewnić im alternatywną rozrywkę i miejsca do wchodzenia, na przykład konstrukcję z kartonów.

2. Poddać się.


U mnie po miesiącach walki:

- wyjęłam z tapczanu wszystkie rzeczy.
- wstawiłam szczurom kuwetę do tapczanu.
- w jednym kącie tapczanu zrobiły sobie gniazdo z gazet, kładę w tym miejscu karton na wypadek zasikania.
- zbudowałam szczurom zamek z kartonów na podłodze, to pomaga, bo sporo czasu spędzają tam zamiast w tapczanie.
- i tak włażą tam kiedy tylko akurat mają ochotę.
 
     
FryandBender 


Dołączyła: 03 Gru 2016
Posty: 5
Skąd: Bydgoszcz/Szczecin
Wysłany: Sob Gru 03, 2016 12:46   
   Zwierzątka: Szczurki


Dziękuje za radę Senthe, no ale ja niestety nie mam możliwości modyfikowania tapczany (mieszkam w wynajentym i tapczan był na stanie i wszelkie modyfikacje są mało możliwe.
Przenieść je w inne miejsce nie ma jak bo znają juz pokój jak własną klatkę także odrazu zwrócą swe piękne oczy w strone tapczanu.
Ale wczoraj po napisaniu posta, stwierdziłam że pozwole im biegać w środku, wyjełam pościel i zabezpieczyłam co niebezpieczniejsze rejony, bawiły się fajnie a że zostawiłam otwarty tapczan to miałam na nie oko. Chyba zostaje im na to przyzwalać i tylko zabezpieczyć go tak aby nic im się w czasie zabawy w środku nie stało.
Dziękuje za odpowiedź jeszcze raz :)
_________________
Fry i Bender :)
 
     
Alexandra 


Dołączyła: 01 Lis 2016
Posty: 12
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Sty 05, 2017 22:39   
   Zwierzątka: Pies, chomik dżungarski, szczurki - Luśka i Wandzia


Czy można wyeliminować podgryzanie ciała przez szczury? Siedzę z nimi na łóżku i nie mogę trzymać normalnie rąk, bo jedna przyjdzie i zaczyna mnie pogryzać :o muszą sprawdzić, czy to przypadkiem nie jest jedzenie :D próbowałam już wytrzymać i za każdym razem odnosić je na inne miejsce, ale nie wiem, czy dobrze robię. Proszę o pomoc, jeśli można to tak nazwać :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 11