Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kumple dla starszaka
Autor Wiadomość
Assamai 


Dołączyła: 07 Paź 2015
Posty: 57
Wysłany: Pon Lis 21, 2016 11:12   Kumple dla starszaka
   Zwierzątka: Szczuuuryyyy i koń xD


Mam pytanie, a nie udało mi się jakoś znaleźć odpowiedzi w istniejących wątkach. Jeśli się powtarzam to przepraszam.

Nie chcę się już rozpisywać o sytuacji która miała miejsce bo to dla mnie bardzo bolesne ale w jej efekcie mój 2-letni szczurek został sam. Chciałabym zaadoptować dla niego 2 nowe szczurki i tu pytanie: Czy 2 szczurki w wieku około 9 miesięcy byłyby dobre? Mam wrażenie, że będą go męczyć bo mimo że jest wesoły i energiczny no to jednak musi sobie już spokojnie poleżeć itp itd... Rozpoczęłam poszukiwania szczurków w wieku powyżej roku ale dostałam propozycję dotyczącą takich młodszych. Mogłoby się udać czy lepiej nie bo rzadko starsi panowie są zadowoleni?
W jakim wieku tacy kompani byliby najlepsi?
_________________
https://www.facebook.com/redheadthings/
 
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lis 21, 2016 11:27   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Assamai, sporo zależy od temperamentu tych chłopaków. Tacy 9-miesięczni, zwłaszcza chłopcy, mogą być dość spokojni. Zazwyczaj to łączenie jest najbardziej stresujące i zdecydowanie najłatwiej byłoby przyłączyć do niego dwa maluchy (takie 5-6 tygodniowe), ale też takie maluchy byłyby najbardziej męczące. Prawdopodobnie Twojemu szczurowi najmilej by było z kumplem/kumpelką w bardzo podobnym wieku, czyli 2+, ale to są tak bardzo osobnicze kwestie.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Assamai 


Dołączyła: 07 Paź 2015
Posty: 57
Wysłany: Pon Lis 21, 2016 11:49   
   Zwierzątka: Szczuuuryyyy i koń xD


quagmire, dzięki i tak właśnie czułam, że nie ma na to jednoznacznego "przepisu" :( Będę pytać o charakter, żeby byli w miarę spokojni i tyle bo ten mój nigdy nie wykazywał agresji więc fajnie by było żeby nie przyszedł do niego nagle jakiś cwaniak alfa i robił mu problem xD
_________________
https://www.facebook.com/redheadthings/
 
 
     
jokada 



Zaproszone osoby: 2
Dołączyła: 08 Sty 2007
Posty: 2391
Skąd: w-wa, żoliborz
Wysłany: Pon Lis 21, 2016 11:56   

Ja bym albo łączyła z kumplem w podobnym wieku, albo jesli młodszy - to szukała kastrata/kastratki - mniejsza szansa że będzie męczył staruszka


U mnie najmniejsze zawirowania były z dołączaniem do emerytów - dorosłych, wykastrowanych samiczek
_________________
Skunksik / Robin <:3 )~
 
     
joanndg44 


Dołączył: 23 Lis 2016
Posty: 4
Wysłany: Śro Lis 23, 2016 18:43   

jokada napisał/a:
Ja bym albo łączyła z kumplem w podobnym wieku, albo jesli młodszy - to szukała kastrata/kastratki - mniejsza szansa że będzie męczył staruszka


Też tak myślę. Mniejsze ryzyko zamieszek:)
_________________
cv szablon
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 11