Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Klatka FRODO
Autor Wiadomość
RudaWilczyca 



Dołączyła: 08 Lut 2016
Posty: 30
Wysłany: Czw Mar 03, 2016 08:43   Klatka FRODO

(Jeśli jest temat, proszę o scalenie)

Więc pomyślałam sobie, że Inter-Zoo Frodo jest na tyle popularną klatką z tej niższej półki cenowej, że można by założyć dla niej osobny temat. Tutaj można dyskutować na wszystkie tematy związane z klatką i zadawać pytania do osób, które takową posiadają.

Ja pierwsza!
Mam pytanie - jak zabezpieczacie u siebie podesty, ewentualnie na co je zamieniliście? Bo trzymają się do półek na słowo honoru i moja Fela już dwa ostatnio przetrąciła, na szczęście nie spadła całkiem i nic sobie nie zrobiła ale trochę się obawiam że by mogła.
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Mar 03, 2016 11:13   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


RudaWilczyca, większość osób po prostu ich nie instaluje w klatce, ale rozumiem, że nie o taką odpowiedź Ci chodziło ;)
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
agathe1988 



Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 919
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Mar 03, 2016 11:48   
   Zwierzątka: Cała 16 w <3


RudaWilczyca, czytam sporo postów na grupach fb i tam posiadacze Frodo montują pochylnie na trytytki. Robią dziurki i tak przyczepiają ;)
_________________
Na zawsze w sercu: Dumbo [*] Dabi [*] Abu [*] Dropsik [*] Gucio [*] Bubuś [*] Mount [*] Tadeusz of Zirrael Rattery [*] Everest [*] Homer [*] Thor [*] Dover [*] Otto [*] Puci [*] Navaho Incredible Rats [*] Powhatan Incredible Rats [*]
 
 
     
RudaWilczyca 



Dołączyła: 08 Lut 2016
Posty: 30
Wysłany: Czw Mar 03, 2016 16:19   

quagmire Nie, nie o taką bo narazie nie mam dla nich alternatywy a jak je usunę to połowa klatki będzie dla szczurci niedostępna. Czekam do 10, żeby dokupić wyposażenie na fullwypas ;) Poza tym będę teraz w Warszawie to poszyję mebelki na maszynie u mamy.

agather1988 Właśnie tak chyba spróbuję, albo na trytytki albo na koluszka od kluczy.
_________________
U mnie: Felicja zwana Felą + szukamy...
Za TM: Hugo, Michael zwany Ciapą
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Mar 03, 2016 16:35   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


RudaWilczyca, no tak, dla staruszków są niezbędne.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
tuśka 



Dołączyła: 14 Sty 2016
Posty: 663
Ostrzeżeń:
 2/4/5
Wysłany: Czw Mar 03, 2016 22:26   
   Zwierzątka: Labrador, szczury


Dla starszych szczurków faktycznie są niezastąpione, ale dla młodych być nie muszą. Ja mam Frodo i rzeczywiście szlak mnie trafiał, jak co chwola musiałam je montować na nowo. W końcu się wkurzyłam i je wypierdzieliłam. Szczurki bez nich super sobie radzą. Przeskakują po mebelkach. Zresztą mój Parszi jest tak skocznym szczurem, że dla niego nawet odległość między półkami, bez pochylni, jest za mała :) Pochylnie postanowiłam wykorzystać w sposób nie standardowy, tj jako narożne półeczki a raczej podpórki. Oto coś takiego, np do podtrzymania koszyczka , a i szczurek sobie obok przycupnie :)

_________________
Obecnie ze mną Alex, Parszywek,Carlos, Denzel

ZA TM min: Manfred [*] Zosia [*] Halina [*] Czarna [*] Alexander [*] Scotty [*] Hania [*] Alina [*] Sasha [*] Mała [*] i wiele wiele innych [*]...
 
     
Rusałka 


Dołączyła: 25 Sty 2016
Posty: 782
Ostrzeżeń:
 7/4/5
Wysłany: Czw Mar 03, 2016 22:44   

tuśka ciekawa koncepcja. Chociaż świętej pamięci Stokrotka zaraz by ją rozpracowała :twisted:

RudaWilczyca napisał/a:
Właśnie tak chyba spróbuję, albo na trytytki albo na koluszka od kluczy.

Kółeczka od kluczy będzie chyba trudniej zamontować. Czarne trytytki będą wyglądać bardziej estetycznie + są jak dla mnie łatwiejsze w montażu :wink: >>Klik<<
 
     
RudaWilczyca 



Dołączyła: 08 Lut 2016
Posty: 30
Wysłany: Czw Mar 03, 2016 23:29   

Dla sprostowania, Fela nie jest szczurkiem starszym, znaczy ma około roku :) Ale po prostu panicznie boi się skakać - dla niej jeśli siedzi mi na ręce i położę ją nad kolanem to zeskoczenie z 10 cm to jest za wielkie wyzwanie i tylko kręci mi się na ręce i patrzy jak by tu zejść. Z jednej strony, chciałabym żeby mogła sobie w klatce poskakać jak już będą hamaczki i szczurołapki, ale z drugiej dzięki temu jak ją puszczę na lóżko to mam 99% pewności, że z niego nie zeskoczy z własnej woli za żadne skarby.
Tak czy inaczej, w przyszłości pewnie wymienię te półeczki na prostokątne materiałowe podesty albo coś... No zobaczę :)
_________________
U mnie: Felicja zwana Felą + szukamy...
Za TM: Hugo, Michael zwany Ciapą
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 04, 2016 00:42   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


RudaWilczyca, ale może przecież chodzić po prętach, moje tak robią.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
aresarma 


Dołączyła: 10 Lis 2014
Posty: 28
Wysłany: Nie Cze 19, 2016 12:55   

Klatka jest świetna, jestem bardzo zadowolona. Jedyny mankament to małe drzwiczki, ale w porównaniu z resztą klatek i tak jest super, poza tym rekompensuje to otwierana góra.
 
     
Mo-Wu 



Dołączyła: 16 Paź 2015
Posty: 51
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Nie Cze 19, 2016 23:03   
   Zwierzątka: Szczurze gamonie <3


Drewniany mostek. Mozna kupić na hipcio.sklep.pl. Ten dłuższy. Idealnie pasuje od szpary po pochylni do pretow bocznej ściany. Warunkiem jest zabezpieczenie półek żeby nie jeździły. Na to polecam trytytki. ;) albo rura z trixie przymocowana na trytytki. możesz luknac na fotke w temacie mojego stada (link w podpisie).


Mi w tej klatce przeszkadza jedynie ten plastik w dachu bo jest obgryzany systematycznie. :( No i jest za mała. :lol:
_________________
Ze mną: Scarlett Johansson IR, Endorfina IR, Incredible Empress IR, Mi Corazón IR
Za TM: Aurora, Kofeina, Coma, Dopamina, Abby, Ruby, Cola (vel Pchełka vel Mrówka)

Nasz temat: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=18197
 
     
Ala Kanclerzews 



Dołączyła: 08 Lis 2016
Posty: 6
Wysłany: Śro Lis 09, 2016 08:31   
   Zwierzątka: dwie szczurze córeczki: Alien i Milka,


Witam, mam problem odrobinę z innej beczki. Posiadam klatkę Frodo, ogółem bardzo dobrze się sprawuje, ale zastanawiam się nad wzięciem trzeciego szczurka (samiczki) i co za tym idzie, będę musiała klatkę rozbudować. Czy zna ktoś może jakieś w miarę tanie klatki z kuwetą w rozmiarze podobnym do Frodo? A może 3 szczury zmieszczą się w "klasycznej" wersji? :wavexxs:
 
     
ema0505 



Dołączyła: 27 Wrz 2013
Posty: 2781
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Śro Lis 09, 2016 09:57   
   Zwierzątka: 5 szczurzych panów i pies Collie nie border


Ala Kanclerzews, frodo jest na 4 szczurki ;)
_________________
Ze mną: Borys, Bobby Singer, Cookie spod Husarskich Skrzydeł, Gambit of Zirrael, Zen Rotta Taivas, Zick Rotta Taivas, Dave Incredible Rats <3

Za TM: Nodi vel Zdzichu, Scooby vel Pindol, Hienek, Arnold, Harry, Mortimier Pierwszy, Majki, Jessie, Tutek, Czarny

Nasz temat: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=15302
Zapraszam :)
 
     
Ala Kanclerzews 



Dołączyła: 08 Lis 2016
Posty: 6
Wysłany: Śro Lis 09, 2016 17:36   
   Zwierzątka: dwie szczurze córeczki: Alien i Milka,


ema0505 Dzięki. Może faktycznie jak odpowiednio zagospodaruję... :)
_________________
🐭💗🐭
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Czw Lis 10, 2016 07:31   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Ala Kanclerzews, zmieści nawet więcej: http://forum.szczury.biz/...p=961635#961635 :)
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.21 sekundy. Zapytań do SQL: 12