Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Samce WSZĘDZIE ROBIĄ KUPY + brzydki zapach ...
Autor Wiadomość
PieknyOn 


Dołączyła: 13 Sie 2015
Posty: 5
Wysłany: Czw Sie 13, 2015 18:56   Samce WSZĘDZIE ROBIĄ KUPY + brzydki zapach ...

Witam, byłabym wdzięczna za pomoc tych którzy mają doświadczenie w tym temacie i tych którzy mieli podobne nieprzyjemności ze szczurami. Przy okazji chciałabym wiedzieć czy zachowanie moich szczurów jest typowe czy 'marginalne' ?

Więc od niedawna mam 2 samców dumbo. Urodzone 18 maja. Zaadoptowałam.
Od samego początku sikały wszędzie po klatce, tak samo i wszędzie srały.

Włożyłam więc zasiusiane chusteczki do kuwety (zrobiona z niskiego pudełka plastikowego i postawiona w rogu klatki) no i NIC. Zrobiłam to samo z kupkami. NIC.
Wyczyściłam całą klatkę, tak by nigdzie nie było kup. Kupy włożyłam do tej kuwetki, więc zważając na inteligencję szczurów na pewno się skapły że powinny robić tylko tam. NIC!
Sikają i srają wszędzie.
Nie używam trocin bo nie mam dostępu do bezpiecznych, nie używam już ręczników papierowych podartych z których robię świetną ściółkę myszom, bo zaszczały w 1 dzień, po prostu wkładam ich własne koce zwinięte w pół. Klatkę mają samorobną i wielką, nie ma pięter ale jest długa na jakiś 1 metr i 60cm i szeroka na 50cm więc wielka.

Nie robiłam z tego 'problemu', po prostu sprzątałam wybierając starą łyżką odchody codziennie by nie było tam tych kup i nie wdeptywały ich w koc, no i koc piorę co kilka dni.

Ale teraz, a dosłownie dziś zaczęły dziać się jakieś nieprzyjemne rzeczy-siedzę na łóżku i dosłownie czuję zapach ich odchodów :x
Najlepsze jest to że WCZORAJ wymyłam całą klatkę i włożyłam świeży koc. Nigdy takich cyrków nie było, a teraz nagle zaczęło walić odchodami :/
WAŻNE - POWODEM ABSOLUTNIE NIE JEST ZBYT RZADKIE PRANIE KOCA, bo tak jak mówiłam wczoraj kocyk włożyłam czysty a odchody wysprzątuję codziennie.
Wcześniej nawet gdy koc był obsikany i było sporo kup na nim to na prawdę NIE ŚMIERDZIAŁO. Nie mam pojęcia co się dzieje?
A od samego początku nie śmierdziało od nich ani sikami ani kupami. Teraz właśnie kupami wali i dla mnie to jest nie do zaakceptowania z wiadomych powodów, nie mówiąc o tym że wyprowadzam się za granicę do kawalerki małej.

Ps: poprzedni właściciel ponoć nie miał z nimi takich problemów, niby sikały i i załatwiały się w róg klatki, gdzie miał żwir dla kotów.Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie dla nich..
Dodam że co wieczór godzinami łażą mi po łóżku, sikają owszem na rozłożony koc, ale kupki robią do klatki.Nie ogarniam ich.

Czy ktoś ma pojęcie co robić? Dlaczego one nie chcą nauczyć się korzystania z kuwety? Czy jest jeszcze jakaś opcja?
Czy one zaczynają śmierdzieć wraz z wiekiem? Bo to się dziś zaczęło.
Proszę o same konkretne odpowiedzi bez gdybania.

DZIĘKI.
 
     
Rysiaczek 
Rudy ryś



Dołączyła: 27 Sie 2007
Posty: 206
Skąd: Białystok
Wysłany: Czw Sie 13, 2015 21:47   
   Zwierzątka: Diabły i Demony


To nie lepiej do kuwety wsypywać drewniany żwirek zamiast wkładać tam koc, skoro wcześniej były przyzwyczajone do załatwiania się w żwirek? Koc po zasikaniu będzie śmierdział zawsze. Moje samce mają piętrową klatkę i na każdym piętrze stoi kuweta ze żwirkiem coby im się łatwiej trafiało i większość kup właśnie tam ląduje.
Co do sikania wszędzie to samce już tak mają, że leją gdzie popadnie (między innymi znaczą teren).
A co do smrodu - przy obecnych upałach wcale mnie to nie dziwi, że wali, zwłaszcza przy zasikanym kocu.
Na zapach ma też wypływ rodzaj karmy, może podałaś im też jakieś dodatkowe jedzenie i kupy były bardziej śmierdzące.
_________________
"Szczur jest zwierzęciem drobnym, ale straszliwie wstrętnym i paskudnym."
 
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Sie 14, 2015 09:22   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


PieknyOn, koc to beznadziejny pomysł. Poza tym są szczury (większość moich np.), które nigdy nie nauczą się kuwetkowania. Moje robią kupy do ściółki, to i tak lepiej niż na pietrach. Używaj chłonnego żwirku (możesz zamówić w internecie) i sprzątaj często.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Assamai 


Dołączyła: 07 Paź 2015
Posty: 57
Wysłany: Śro Sie 17, 2016 09:43   
   Zwierzątka: Szczuuuryyyy i koń xD


Layla napisał/a:
Poza tym są szczury (większość moich np.), które nigdy nie nauczą się kuwetkowania.

Zgadzam się bo ja też mam takich panów. Jedyne rozwiązanie to częste wymienianie ściółki, o czym było już wspomniane, a dodatkowo możesz się wspomóc przy czyszczeniu wodą z sodą i vitopar'em fresh - neutralizuje zapachy (ale trzeba pamiętać -> nie śmierdzi ale to nie oznacza, że jest czysto i higienicznie!) :)
 
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Śro Sie 17, 2016 11:03   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Off-Topic:
Assamai, ta dyskusja toczyła się w zeszłym roku ;)
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Assamai 


Dołączyła: 07 Paź 2015
Posty: 57
Wysłany: Śro Sie 17, 2016 15:40   
   Zwierzątka: Szczuuuryyyy i koń xD


Ach ta moja spostrzegawczość :mrgreen:
_________________
https://www.facebook.com/redheadthings/
 
 
     
Bmiroslaw 


Dołączył: 27 Wrz 2016
Posty: 20
Wysłany: Śro Wrz 28, 2016 12:30   

można stosować zapachową ściółkę, a co do kuwety to nam się nie udało
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 11