Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gato
Sob Sty 13, 2007 15:29
Scanomune/BetaGlukan i pochodne - lek na cale zlo?
Autor Wiadomość
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Lut 11, 2015 10:23   
   Zwierzątka: brak


Cietrzew, człowiek nie wytwarza witaminy C samodzielnie, dlatego potrzebuje jej suplementacji. Organizmy szczurów wytwarzają ją same. Mimo wszystko w okresie przeziębienia jej podawanie raczej nie zaszkodzi, a nadmiar jest wydalany z moczem.

Betaglukanu nie rozpuszcza się w poidle, tylko podaje bezpośrednio do pyszczków z jakimś smakołykiem. Wydaje mi się, że on jest w ogóle mało rozpuszczalny i raczej osiądzie na dnie, niż stworzy z wodą jednorodny roztwór.

Łysej samicy powinnaś zapewnić w klatce ciepłe miejsce, w którym będzie mogła się chować - jakiś zabudowany polarowy domek z dużą ilością papierowych ręczników wewnątrz. Moja łysa samiczka ma największe z całego stada zdolności do budowy gniazd, ręczniki z całej klatki znosi do swojego hamaka, w którym wygryzła dziurę między warstwami i zrobiła sobie kryjówkę :P
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Truskiew 



Dołączyła: 09 Maj 2013
Posty: 462
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Śro Mar 18, 2015 20:25   

Witajcie,
starałam się przeczytać wszystkie posty dotyczące beta glukanu i nie ukrywam, że mam mętlik w głowie. Ostatnio w aptece kupiłam immunoglukan (skład z ulotki: immunoglukan beta -1,3/1,6 D glukan w 5 ml 50 mg, witamina C w 5 ml 50 mg).
Nie widzę w składzie żadnych cukrów ani substancji pomocniczych. Czy dla 6 miesięcznych szczurków mogę podać 1 ml na głowę? czy to za dużo? nie są chore, ale widzę na futerku trochę porfiryny i chciałam im zaaplikować w sumie bardziej profilaktycznie niż leczniczo. Będę wdzięczna za odpowiedź.
_________________
Ze mną: Celina Pączkowska, Frajda, Glizda, Zołzik, Tula i Kiwka
Za TM (strasznie tęsknię): Jadzia, Mania, Whisky, Tequila, Klara, Apolonia i Hera (moje serduszka malutkie), Jagoda vel Piskawa, Lilunia
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Śro Mar 18, 2015 21:16   
   Zwierzątka: szczurze damy


Truskiew, mała kropelka na szczura nie dłużej niż 2-3 tygodnie. Porfiryna może pojawić się nie tylko jako objaw przeziębienia. Jeśli jednak stawiasz na przeziębienie, to najlepiej obserwować i po tygodniu udać się do dobrego weterynarza (listę znajdziesz u nas na forum) na wizytę kontrolną.
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
Truskiew 



Dołączyła: 09 Maj 2013
Posty: 462
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Śro Mar 18, 2015 21:40   

Karena dziękuję za odpowiedź, podam im po kropelce i zobaczymy czy cos się zmieni. Generalnie szaleją, nie kichają wcinają wszystko ładnie więc ogólnie jest spoko. Weta mamy sprawdzonego od lat więc jakby co podjedziemy na ogólne oględziny. Immunoglukan kupowałam głównie z myślą o sobie i pomyślałam, że przy okazji mogę trochę dziewczynom podać :)
_________________
Ze mną: Celina Pączkowska, Frajda, Glizda, Zołzik, Tula i Kiwka
Za TM (strasznie tęsknię): Jadzia, Mania, Whisky, Tequila, Klara, Apolonia i Hera (moje serduszka malutkie), Jagoda vel Piskawa, Lilunia
 
     
Izunia789 



Dołączyła: 14 Kwi 2010
Posty: 542
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Pon Lip 13, 2015 09:00   
   Zwierzątka: Pomi, Cleo, Nadine, Mefi ! i Nie powtarzalne stado w sercu:*


Hej chcę kupić to... Beta 1,3 Glukany SOLGAR


Dwie (2) kapsułki zawierają:
• Witamina C (Ester-C®, askorbinian wapnia)400 mg
• Beta 1,3 glukany (Saccharomyces cerevisiae)(z koncentratu ścianek komórkowych drożdży)250 mg
• Mieszanka jagód (Standaryzowany sproszkowany wyciąg z owoców dzikiego bzu (Sambuscus nigra sproszkowane owoce czarnej borówki (Vaccinium spp.), sproszkowane owoce acai (Euterpe oleracea))225 mg
• Cynk (pikolinian)15 mg
• Miedź (cytrynian miedzi)1500 µg
• Selen (L-selenometionina)125 µg
• Witamina D3 (2000 IU, cholekalcyferol)

pomożecie w dawkowaniu?
_________________
Moje dziewczynki:) ->Pomi, Cleo, Nadine, Mefi :) oraz
M,S,N,F,F,M,B,F,M,L,K,T,F,D,L, Naomi, Chanel Lili;( [*]
 
 
     
mikanek 



Dołączyła: 02 Lis 2010
Posty: 383
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Wrz 02, 2015 10:59   
   Zwierzątka: 2 koty, 1 królik, 3 szczury


Mam pytanie, czy ten preparat
https://animalia.pl/dolfos-immunodol-cat-tabletki-60-tabl/szczegoly/21853/#opinie

można podawać na lekkie przeziębienie szczura? Zawsze kupowałam beta-glukan dla ludzi..
_________________
Toffi & Ryjek & Paszczak
*za tęczowym mostkiem hasa Susełek* Mikaś* Rychu, Nelisława * Muminek* Mika* Victoria*Surik*Hipcio*Pimplak*Gocia*Gajutek*Mika*Migotka*Julcia*Suri*Bubu*Kotlecik*Surik
 
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Wrz 02, 2015 11:33   
   Zwierzątka: brak


Można, wiele osób podaje go szczurom ;) Tylko musisz odpowiednio przeliczyć dawkę według wytycznych na pierwszej stronie. Sama mam Vetomune, podaję 1/6 kapsułki 80 mg z zalecenia weta, więc wychodzi na to, że powinnaś podawać 1/3 tabletki Immunodolu 40 mg.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
mikanek 



Dołączyła: 02 Lis 2010
Posty: 383
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Wrz 02, 2015 11:39   
   Zwierzątka: 2 koty, 1 królik, 3 szczury


Dzięki! To zamawiam :)
_________________
Toffi & Ryjek & Paszczak
*za tęczowym mostkiem hasa Susełek* Mikaś* Rychu, Nelisława * Muminek* Mika* Victoria*Surik*Hipcio*Pimplak*Gocia*Gajutek*Mika*Migotka*Julcia*Suri*Bubu*Kotlecik*Surik
 
 
     
edytap3001 


Dołączyła: 27 Paź 2015
Posty: 3
Wysłany: Czw Wrz 15, 2016 15:30   

Hej

Czy to jest obojętne o jakiej porze dnia podać scanomune?
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Czw Wrz 15, 2016 17:00   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


edytap3001, tak, byle w miarę o stałej, bo dawkowanie jest obliczone co 24 godziny (zajrzyj do pierwszego posta, jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś).
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
edytap3001 


Dołączyła: 27 Paź 2015
Posty: 3
Wysłany: Pią Wrz 16, 2016 15:26   

limomanka napisał/a:
edytap3001, tak, byle w miarę o stałej, bo dawkowanie jest obliczone co 24 godziny (zajrzyj do pierwszego posta, jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś).



Dzięki
 
     
paullla17 



Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 224
Wysłany: Czw Sty 05, 2017 19:30   

jak dawkować Vetomune?
_________________
Nasz temat ---> http://forum.szczury.biz/...p=516139#516139
 
     
Neverestin 
little miss scare all



Dołączyła: 03 Lut 2009
Posty: 253
Skąd: Poznań/Mazury
Wysłany: Nie Sty 29, 2017 13:23   
   Zwierzątka: 3 potwory


paullla17, wetka mówiła mi, że mniej więcej wychodzi połowa żelu z tej rybki na głowę na dorosłego/dużego szczura, maluchom 1/3 ;)
_________________

  • Nezumi; Kenobi Zirrael Rattery | Ragnar Zirrael Rattery | Zoltan Chivay Zirrael Rattery
  • TM; Zetsubou | Light EM | Shieru EM | Purakushi AR | Eddard EM | Fenrir Greyback HF | Asgard AR | Hodor ZR | Elfheim SR | Dwalin ZR | Śikbjorn EM | Licho | Teofil ZR
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 13