Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Brit Animals Rat
Autor Wiadomość
aresarma 


Dołączyła: 10 Lis 2014
Posty: 28
Wysłany: Czw Wrz 08, 2016 20:56   Brit Animals Rat

Co sądzicie o karmie Brit Animals Rat? Jest w formie granulatu jak Rat Complete, tylko jednokolorowa i trochę większa. Dałam dzisiaj pierwszy raz moim chłopakom i zajadają.

Skład: pszenica, jęczmień, kukurydza, suszona mączka z kurczaka, alfalfa, owies zwyczajny, suszone jabłka, nasiona lnu, marchew, drożdże piwne, mannooligosacharydy (75 mg/kg), fruktooligosacharydy (50 mg/kg), wyciąg z rośliny Yucca schidigera (45 mg/kg), mieszanka dzikich jagód (żurawina, borówka, malina, 40 mg/kg).

Składniki analityczne: białko surowe 15,0%, zawartość tłuszczu 5,0%, włókno surowe 4,5%, popiół surowy 4,0%, wilgotność 10,0%,wapń 0,6%, fosfor 0,5%, sód 0,05%.

Składniki odżywcze: witamina A 10 200 IU, witamina D3 1250 IU, witamina E (α-tokoferol) 70 mg, witamina C 80 mg, witamina K 0,1 mg, witamina B1 1 mg, witamina B2 2 mg, witamina B3 6 mg, witamina B5 3,5 mg, witamina B6 1 mg, witamina B9 0,12 mg, witamina B12 0,02 mg, biotyna 1 mg, chlorek choliny 200 mg, cynk 72 mg, żelazo 40 mg, mangan 54 mg, miedź 10 mg, jod 1,8 mg, selen 0,21 mg. Zawiera przeciwutleniacze. Kwasy tłuszczowe Omega 3: 0,01%. Kwasy tłuszczowe Omega 6: 0,15%.
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Wrz 09, 2016 21:25   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


Jak dla mnie ma bardzo ubogi skład.
_________________
Moje ogony
 
 
     
aresarma 


Dołączyła: 10 Lis 2014
Posty: 28
Wysłany: Pią Wrz 09, 2016 23:12   

To znaczy? Kusi mnie małą zawartością tłuszczu, żeby się chłopaki nie roztyły. Mam zamiar stosować go jako podstawę żywienia na zmianę z VL Rat Complete oraz Beaphar XtraVital (to akurat nie granulat, ale ufam mu bezgranicznie) i Beaphar Care+. Czy to porównywalne karmy?
 
     
KamilaIko 


Dołączyła: 11 Wrz 2016
Posty: 3
Wysłany: Nie Wrz 11, 2016 21:34   
   Zwierzątka: cztery szczury, cztery szynszyle i chomik


Beaphar Care+ ma za dużo białka jak na dorosłe szczury (22,5%). Chociaż z tego co piszesz to nie będzie podstawową karmą, więc decyzja należy do Ciebie :)
Ja też podaje VL Complete Rat, mam jedno opakowanie Brita dla szczurków i kilka granulek zjadły chętnie, teraz jedzą Brita jak w misce nie ma VL.
 
     
aresarma 


Dołączyła: 10 Lis 2014
Posty: 28
Wysłany: Śro Wrz 14, 2016 17:02   

6 miesięcy to już dorosłe, czy jeszcze mogą jeść wysokobiałkowe?
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Wrz 17, 2016 21:57   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Wg mnie to już dorosłe.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 11