Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytania początkującego
Autor Wiadomość
Chester 
Szczurza mamusia



Dołączyła: 09 Lut 2016
Posty: 391
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Maj 23, 2016 16:44   

Ja tam sobie radze ze smrodem. Przywykłam. Wszyscy się pytają co tak śmierdzi xD
A wtem ja sobie przypominam kiedy ostatnio czyściłam im klatkę i robię to od zaraz :D
Myślę, że chłopcy są gorsi.
_________________
Chester i spółka - Facebook :
https://www.facebook.com/...?ref=ts&fref=ts
 
     
Nicponiowie 


Dołączyła: 11 Maj 2016
Posty: 16
Wysłany: Nie Lip 31, 2016 14:32   
   Zwierzątka: 2x Staffordshire bull terrier 2x ogonki 3x pajaki


Jejku przepraszam za bledy ortograficzne... masakra coraz zadziej sie posluguhe jezykiem Polskim i zapominam podstaw jaki wstyd :( ze zdjeciem tu to bd ciezko bo nie wiem jak ja je mam wrzucic :( nie ogarniam jeszcze tego forum :-P ale widze po jajcach ze sa wieksze futerko twardsze i wgl jest masywniejszy. Ale nam sie pojawil inny problem :( bylam z Kapturkiem wczoraj u weta :( strasznie kichal i mial wyciek porfiryny pod noskiem :( dostalismy Baytrill mam mu gonpodawac raz dziennie przez 14 dni i Pro-C probiotic na wzmocnienie i zabki. Mam mu podawac go szczykawka w dawce 0,04 ml... ale walcze z nim jak z lwem za chiny nie chce tego pic.. poradzcie mi jakis inny sposob podania tego lekarstwa najlepiej zeby to zjadl np z gerberkiem czy jakims jogurtem??? Jak myslicie ?

[ Dodano: Nie Lip 31, 2016 15:52 ]
I do tego moje pytanie jest jeszcze nastepujace... czy ja powinnam chlopcow rozdzielic? Czy mycoplazma czy jak to sie tam zwie jest zarazliwa? Moja Haszczyzna jest zdrowiutenka nie prych nie ma zadnych wyciekow ani nic ale sie boje ze moze sie zarazic :( jak to z tym jest?

[ Dodano: Nie Lip 31, 2016 16:18 ]
Ok wyczytalam ze zarazliwa nie jest :) to forum jest bardzo przydatne :) boje sie o ogoniastego :( mam nadzieje ze sie zaleczy jak sie tego wyleczyc nie da :( biedactwo moje :( kichanie troszke ustalo jak sie przebudzi to prychnie ze trzy razy i spokoj. Ale on ma apetyt chetnie sie bawi i penetruje otoczenie :)

[ Komentarz dodany przez: limomanka: Śro Wrz 21, 2016 08:20 ]
Przeniosłam post do odpowiedniego tematu.
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Nie Lip 31, 2016 15:27   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Nicponiowie napisał/a:
ze zdjeciem tu to bd ciezko bo nie wiem jak ja je mam wrzucic

Mamy taki przydatny temat :wink:
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Nicponiowie 


Dołączyła: 11 Maj 2016
Posty: 16
Wysłany: Nie Lip 31, 2016 16:12   
   Zwierzątka: 2x Staffordshire bull terrier 2x ogonki 3x pajaki


Ale to sa programy na komputer :) musze znalesc program do urzadzen mobilnych :)
 
     
Koda3 


Dołączyła: 23 Sie 2016
Posty: 3
Wysłany: Wto Sie 30, 2016 19:36   

Nie wiem czy to tu mogę o to zapytać no ale spróbuję.
Chciałam Was zapytać jak Wasze szczury zachowują się w wieku 1.5 roku ? Mój jeden szczurek jest strasznie osowialy tylko ciągle leży i śpi nie chce jeść czy to możliwe ze to przez ten podeszły wiek ? Z kolei jego kolega tez 1.5 roku jest zupełnie inny energiczny wesoły wcina za dwojga. Chorobę raczej wykluczam ponieważ miesiąc temu był u weta :(
Ostatnio zmieniony przez Devona Wto Sie 30, 2016 20:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sie 30, 2016 19:59   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Koda3, nie ma szans, żeby się tak zachowywał z powodu wieku. Na bank jest chory. Szczury żyją krótko, ale bardzo intensywnie. Miesiąc w ich życiu to bardzo długo.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
agathe1988 



Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 919
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sie 30, 2016 19:59   
   Zwierzątka: Cała 16 w <3


Koda3, przeniosłam Twój post.
1,5 roku, to jeszcze nie starość, która mogłaby spowodować niechęć do funkcjonowania. Miesiąc od ostatniej wizyty, to niestety sporo w przypadku szczurów. U nich choroby potrafią roziwjać się w zastraszającym tempie. Na wszelki wypadek, zabrałabym ogonka do polecanego weterynarza, by wykluczyć chorobę.
_________________
Na zawsze w sercu: Dumbo [*] Dabi [*] Abu [*] Dropsik [*] Gucio [*] Bubuś [*] Mount [*] Tadeusz of Zirrael Rattery [*] Everest [*] Homer [*] Thor [*] Dover [*] Otto [*] Puci [*] Navaho Incredible Rats [*] Powhatan Incredible Rats [*]
 
 
     
Koda3 


Dołączyła: 23 Sie 2016
Posty: 3
Wysłany: Wto Sie 30, 2016 20:10   

Chciałam jeszcze dodać że ta bida jest często ganiana i gryziona przez swojego kolegę , dzisiaj kolejne lyse placki na całym ciele :( wygląda trochę jak by był zastraszony albo ja panikuję..
Ostatnio zmieniony przez Devona Wto Sie 30, 2016 20:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Śro Sie 31, 2016 08:57   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Koda3, a może jest jakiś powód takiego ganiania? Miałam kiedyś ogona odrzuconego nagle przez pozostałych, u którego rozwijał się guz mózgu. Widać chłopcy to wyczuwali i chcieli się pozbyć chorego osobnika.
Nie mówię, że tak jest u Ciebie, ale warto to sprawdzić. W jakiej miejscowości mieszkasz? Podrzucimy polecanego weterynarza, u którego warto też chyba sprawdzić kondycję skóry ogonka.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
truskawkowelody 


Dołączyła: 26 Wrz 2016
Posty: 9
Wysłany: Pon Wrz 26, 2016 15:08   
   Zwierzątka: 2 szczurze dziewczynki i staruszkę ratlerka.


cześć! Przychodzę z pytaniem, czy 200 zł starczy mi na zakup szczura, klatki i rzeczy niezbędnych na początek? Później z czasem dokupowałabym rożne bajery. Posiadam jeszcze duże akwarium po moich poprzednich szczurach, które z braku laku było by przez pewien czas.

[ Komentarz dodany przez: limomanka: Sob Paź 22, 2016 09:42 ]
Scaliłam posty z wątku zbiorczego.
_________________

 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Wrz 26, 2016 15:57   

Jeśli weźmiesz szczury z adopcji, to wystarczy. Kupno w zoologicznym odradzamy, a na szczura z hodowli trzeba przeznaczyć około 100zł wliczając transport do Twojego miasta (chyba że masz jakąś hodowlę na miejscu). Na szczęście małych nieszczęśników do wyadoptowania jest zawsze pod dostatkiem.

Nie wiem, co znaczy "duże akwarium", ale jeśli ma rozmiary takie, jak rekomendowana klatka dla dwójki, czyli przynajmniej 60x40x60, to Ci się tam poduszą.
 
     
truskawkowelody 


Dołączyła: 26 Wrz 2016
Posty: 9
Wysłany: Pon Wrz 26, 2016 18:04   
   Zwierzątka: 2 szczurze dziewczynki i staruszkę ratlerka.


Senthe, niestety nie mam nigdzie opcji adopcji, a hodowle sa strasznie daleko :(
_________________

 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Wrz 26, 2016 18:45   

Jak to nie masz opcji adopcji? Zawsze da się zorganizować jakiś transport do Twojego miejsca zamieszkania. Próbowałaś na FB Szczurze Adopcje?
 
     
truskawkowelody 


Dołączyła: 26 Wrz 2016
Posty: 9
Wysłany: Pon Wrz 26, 2016 19:07   
   Zwierzątka: 2 szczurze dziewczynki i staruszkę ratlerka.


Senthe, szukałam, mieszkam w takim zadupiu ze nikt ze Szczurzych Adopcji nie dojeżdża, ale sprawdzę jeszcze raz, chociaż naprawde watpię.
_________________

 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Pon Wrz 26, 2016 19:28   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


truskawkowelody, skąd jesteś?
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.3 sekundy. Zapytań do SQL: 13