Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
[Dyskusja] Wartość odżywcza popularnych karm dla szczurów
Autor Wiadomość
cornflakegirl 



Dołączyła: 30 Lip 2012
Posty: 1602
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Nie Lis 29, 2015 12:30   Re: Versale Complete Rat&Mouse
   Zwierzątka: 2 szczury i 2 psy


Noe napisał/a:
Kupilam dzisiaj Versale Complete Rat&Mouse dziewczyny powachaly i popatrzyly na mnie swoimi oczetamimowiacymi " no i co to ma byc "?. Sklad mysle,ze ok bialko 15%,tluszcz 6%,calcium 0,6%. Czy ktos karmi ogonki tym specyfikiem ?

Ja karmię :) i wciągają jak szalone wszystkie ;)
_________________
moje dziewczynki: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=13637

ze mną: Nutelka i Mortadela na wiecznym DT
za TM: Elza, Siwa, Tola, Lusia, Wena, Nanna, Neska(*)
 
     
hekatomba 


Dołączyła: 05 Sty 2012
Posty: 429
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie Lis 29, 2015 13:12   
   Zwierzątka: cztery szczurzyce oraz stawonogi: rybiki cukrowe, kosarze pospolite i kątniki domowe (gościnnie)


Również swego czasu karmiłam stado karmą Versale Complete Rat&Mouse, traktując ją jako nieco tańszy odpowiednik innego granulatu, tj. Supreme Science Selective, ale w moim przypadku, mimo iż szczury generalnie przepadały za karmą w granulacie, to smród odchodów był nie do wytrzymania...
Ostatnio zmieniony przez hekatomba Nie Lis 29, 2015 13:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
oxxy 



Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 1116
Skąd: Bytom
Wysłany: Nie Lis 29, 2015 13:52   
   Zwierzątka: koty sztuk dwie


Powtórzę za hekatomba, ja ostatnio kupiłam małą paczkę Rat Nature i tego Complet'a. Zagapiłam się z ilością karmy i zamówienie nie doszło na czas. :P Zjadały, smakowało im, ale ich kupy strasznie śmierdziały. Pamiętam, że stara Complete też miała taką wadę (mama mi zagroziła, że jak nie wymienię karmy to ona mi ją wyrzuci, bo nie umie już wytrzymać ze smrodkiem). ;)
_________________
:lapa: "Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś." :lapa:
 
     
Noe 


Dołączyła: 29 Cze 2013
Posty: 91
Wysłany: Nie Lis 29, 2015 19:26   

no u mnie w dalszym ciagu nie za bardzo jedza Complette ale kupilam Cripsy Muesli Hamster & Co i wcinaja az milo. Ale chyba to nie moze byc karma podstawowa prawda ?
 
     
Albireo 



Dołączyła: 11 Wrz 2014
Posty: 1081
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Lis 29, 2015 19:39   

Noe, poszukaj innej karmy podstawowej, dedykowanej specjalnie dla szczurów. Ja polecam Vilmie Premium. Ma odpowiednią ilość białka czy tłuszczów, a moje ogony jedzą ją co do ziarenka.
A może spróbuj systemu karmienia raz na dzień? Jak będą trochę na głodzie, to być może chętniej podejdą do tematu ;)
_________________
"Zawsze przy mnie, lecz nie ze mną": Spika, Irina, Akne, Rosika, Spock, Flawia sHS, Flora sHS, Xilesia of ZR, Yldritta od ZR [*]
 
     
hekatomba 


Dołączyła: 05 Sty 2012
Posty: 429
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie Lis 29, 2015 21:32   
   Zwierzątka: cztery szczurzyce oraz stawonogi: rybiki cukrowe, kosarze pospolite i kątniki domowe (gościnnie)


Noe napisał/a:
(...) kupilam Cripsy Muesli Hamster & Co i wcinaja az milo. Ale chyba to nie moze byc karma podstawowa prawda ?

Z uwagi na zawartość tłuszczu (aż 10%) nie nadaje się jako karma podstawowa. Szukaj raczej czegoś, co zawiera 4-5% tłuszczu.
 
     
aresarma 


Dołączyła: 10 Lis 2014
Posty: 28
Wysłany: Nie Lip 17, 2016 21:10   

Co sądzicie o karmie Megan Zoo-Box dla szczura?
 
     
agathe1988 



Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 919
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lip 17, 2016 21:20   
   Zwierzątka: Cała 16 w <3


aresarma, ta karma nie jest polecana. Tutaj masz więcej na ten temat http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=661.
_________________
Na zawsze w sercu: Dumbo [*] Dabi [*] Abu [*] Dropsik [*] Gucio [*] Bubuś [*] Mount [*] Tadeusz of Zirrael Rattery [*] Everest [*] Homer [*] Thor [*] Dover [*] Otto [*] Puci [*] Navaho Incredible Rats [*] Powhatan Incredible Rats [*]
 
 
     
aresarma 


Dołączyła: 10 Lis 2014
Posty: 28
Wysłany: Nie Lip 17, 2016 21:40   

Przeszukałam cały ten temat wyszukiwarką i nic o tej karmie nie znalazłam. Może jest inaczej nazywana? Nie chodzi mi o zwykłego Megana, bo to wiem, że zawsze był syf, ale to jest podobno jakaś linia premium i z ciekawości chciałam zapytać czy coś wiecie na ten temat. Tak jak linia premium Vitapolu podobno jest niezła? Ja nie mam pojęcia, bo zawsze karmiłam Beapharem i Versele, dlatego pytam, szczury miałam tak dawno temu, że może wreszcie Polacy coś fajnego wypuścili albo w ogóle coś ciekawego nowego na rynku się pojawiło. Nie na czasie jestem :P

Tutaj jest ten Zoo-Box: https://www.ab-zoo.pl/718...szoskoczka_550g
 
     
gijane 
pani Rolnik :)



Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 152
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Paź 01, 2018 21:07   

To ja odkopie trochę temat. Czy ktoś wie coś na temat karm firmy Bunny? Konkretnie to Bunny Rat Dream, tutaj link: https://e-sklep.kakadu.pl/produkt-19602/bunny.rat.dream.basic.pokarm.dla.szczurkow.350.g.htm
Ponoć są mało przetworzone i zawierają dużo różnych składników. Co sądzą forumowicze?
Ps: użylam lupki i noc nie wyskoczyło, jeśli gdzieś jest info to poprosze o przekierowanie i przepraszam za odgrzebywanie starych tematów ;)
_________________

 
     
iza1019 


Dołączyła: 11 Sty 2019
Posty: 6
Wysłany: Nie Sty 13, 2019 16:40   
   Zwierzątka: 2 szczurki


Hej!
Zastanawiam się, czy karma Versale-Laga Nature, jednak w wersji dla chomików, będzie okej? Pani w sklepie upierała się, że skład będzie identyczny jak w tej dla szczurów, ale po co w takim razie są podzielone na karmy dla szczurów i chomików? :)
Pytam Was o zdanie, bo nie wiem czy wciskała mi kit, czy miała rację :)
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Sty 13, 2019 19:24   

iza1019, czy próbowałaś porównać te składy? Są dostępne na stronach różnych sklepów internetowych.
 
     
angelus 
garota



Dołączyła: 30 Kwi 2009
Posty: 2327
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Sty 14, 2019 01:11   
   Zwierzątka: szczurowadła


iza1019, aż wzięłam i sprawdziłam w internecie, skład podobny, jednak nie identyczny

szczur
Białko 17,5%,
Tłuszcz 9%,
Błonnik 7%,
Minerały 5%,
Wapń 0,60%,
Fosfor 0,45%,
Lizyna 0,81%,
Metionina 0,40%,
Witamina A 12.000 j.m./kg,
Witamina D3 1.500 j.m./kg,
Witamina E 30 mg/kg,
Miedź - siarczan miedzi (II) 9 mg/kg.

Skład:
Zboża, Produkty pochodzenia warzywnego, Warzywne ekstrakty proteinowe, Warzywa, Orzechy, Nasiona, Owoce, Oleje i tłuszcze, Minerały, Drożdże, Frukto-oligosacharydy, Calendula, Algi, Ekstrakt z aksamitki wyniosłej, Ekstrakt jukki, Zioła, Mannan-oligosacharydy, Ekstrakt z pestek winogron.

Chomik
Białko 17%,
Tłuszcz 8,5%,
Błonnik 7%,
Minerały 4%,
Wapń 0,45%,
Fosfor 0,45%,
Lizyna 0,79%,
Metionina 0,33%,
Witamina A 12.000 j.m./kg,
Witamina D3 1.500 j.m./kg,
Witamina E 40 mg/kg,
Miedź - siarczan miedzi (II) 9 mg/kg.
Skład:
Zboża, Warzywa, Produkty pochodzenia warzywnego, Nasiona, Owoce, Warzywne ekstrakty proteinowe, Orzechy, Minerały, Drożdże, Frukto-oligosacharydy, Zioła, Calendula, Ekstrakt z aksamitki wyniosłej.

Podstawowe produkty karmy są też w innej kolejności, więc ich ilość w karmie też jest różna.
_________________
angelusowe aniołki
Zdecydowanie za szybko opuściły ten świat, ale nigdy nie opuszczą mojego serca...
Denga, Dżuma, Sepsa, Ebola, Plaga, Vena, Febra, Xerxes, Yakuza, Coma, Coli

 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 14, 2019 14:55   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Do tego obie są tłuste i mają dużo białka - nie karmiłabym szczurów żadną z nich.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Albireo 



Dołączyła: 11 Wrz 2014
Posty: 1081
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Sty 14, 2019 17:04   

iza1019, w sklepach zoologicznych nie dość, że przepłacasz, to jeszcze masz mały wybór karm, które rzeczywiście nadają się do karmienia szczurów. Większość może i jest tania, ale ma bardzo ubogi skład, a proporcje pomiędzy białkiem, tłuszczami a innymi substancjami odżywczymi są nieprawidłowe. Nieraz składu analitycznego nie ma wcale. Lepiej zamówić polecane mieszanki ze sklepów internetowych. Planuję niedługo wreszcie uaktualnić karmy polecane, bo sporo się zmieniło od poprzedniej listy.
_________________
"Zawsze przy mnie, lecz nie ze mną": Spika, Irina, Akne, Rosika, Spock, Flawia sHS, Flora sHS, Xilesia of ZR, Yldritta od ZR [*]
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 12