Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Młody samiec i samice - jak zapobiec rozmnażaniu?
Autor Wiadomość
malvor 


Dołączył: 11 Lip 2016
Posty: 1
Wysłany: Pon Lip 11, 2016 19:01   Młody samiec i samice - jak zapobiec rozmnażaniu?

Hej,

Miałem parkę szczurów (dwie samiczki), niestety jedna z nich zdechła i aby jej siostra nie była samotna postanowiłem dokupić dwa szczurki. W sklepie Pan zapewniał, że dwa młodziaki (ok. 5 tygodni jeden i ok. 8 drugi) to samiczki. Po ponad tygodniu okazało się, że ten najmłodszy to samczyk (wyszły mu dzisiaj jądra). Z tego co wiem, to szczury kastruje się około 5-6 miesiąca. I teraz moje pytanie - jak zapobiec ich rozmnażaniu? Dodam, że najstarsza ma rok.
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Pon Lip 11, 2016 20:00   

Natychmiast rozdzielić, nie ma innej metody oprócz kastracji. Możesz wysterylizować samiczkę, to nawet lepszy pomysł, bo jest szansa, że już została zapłodniona.
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lip 11, 2016 20:39   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


malvor, szczury można kastrować już w wieku 2 miesięcy jeśli weterynarz jest doświadczony, a maluchy wyrośnięte.

Zaleca się ogólnie kastracje od 3-4 miesiąca.
_________________
Moje ogony
 
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lip 12, 2016 09:12   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


Najzdrowiej dla wszystkich będzie wykastrować SAMICZKI, a samczyka zostawić z jajkami.
Zalety:
-uniknięcie ryzyka (które bez kastracji jest bardzo duże) chorób dróg rodnych oraz w 90-paru procentach uniknięcie prawdopodobieństwa wystąpienia guzów listwy mlecznej
-chłopakowi oszczędzi się jajka i niepotrzebnego zabiegu. Większość samców nie wymaga kastracji, a wiadomo że każdy zabieg operacyjny to ryzyko powikłań (im lepszy wet tym ryzyko mniejsze, ale i tak ono jest).

Jeśli ta młodsza samiczka faktycznie ma już około 9 tygodni, to niedługo będzie ją można kastrować (tą starszą o ile nie jest starsza niż powiedzmy 1,5 roku też).

Tylko KONIECZNIE trzeba do tego wybrać dobrego SZCZURZEGO chirurga. Jeśli nie masz w pobliżu, to albo dojedź do lecznicy dobrej, albo.... chłopaczkowi poszukaj domu. Albo załóż drugie stado (czyli adoptuj drugiego samczyka), ale najlepiej w innym pokoju, żeby szczury nie mogły w nocy wygryźć dziury w klatce i iść do drugiej płci w celu rozrodczym...

No i oczywiście teraz, jak najszybciej, trzeba chłopaczka oddzielić od samic. Zapłodnienie u szczurów trwa ułamek sekundy (serio ;) odwrócisz się i już będzie ciąża), więc nie ma mowy o "wybiegach wspólnych pod kontrolą" - one w ogóle nie mogą mieć ze sobą kontaktu.
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 12