Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Szczur je za mało lub jest wybredny - porady
Autor Wiadomość
agathe1988 



Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 919
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Maj 11, 2016 17:45   
   Zwierzątka: Cała 16 w <3


Nicponiowie, Twój poprzedni post jest wyżej, bo go przeniosłam.
Poczytaj ten temat, znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie.
_________________
Na zawsze w sercu: Dumbo [*] Dabi [*] Abu [*] Dropsik [*] Gucio [*] Bubuś [*] Mount [*] Tadeusz of Zirrael Rattery [*] Everest [*] Homer [*] Thor [*] Dover [*] Otto [*] Puci [*] Navaho Incredible Rats [*] Powhatan Incredible Rats [*]
 
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Śro Maj 11, 2016 17:53   
   Zwierzątka: szczurze damy


Nicponiowie, w jakim są wieku? Jaką karmę dostają? Od początku tak mają? Może opowiedz coś więcej o swoim stadzie. :)
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
Nicponiowie 


Dołączyła: 11 Maj 2016
Posty: 16
Wysłany: Śro Maj 11, 2016 17:56   
   Zwierzątka: 2x Staffordshire bull terrier 2x ogonki 3x pajaki


Co mnie zastanawia to to ze urozmaicam im diete nie daje codziennie tego samego bo wiem ze moga sie znudzic danym typem wiec co dzien jest co innego specjalnie chodze po swiezaczki na targ 2x w tygodniu ale czego nie zjedza ciurki zjedza psy :)

[ Dodano: Śro Maj 11, 2016 18:04 ]
Moje maluchy sa z rattery rescure nie mieszkamy w polsce dowiedzialam sie o nich bedac u weta z moimi psami na szczepieniu sa malutkie watki mieciutkie wet okreslil ich wiek na 6 tygodni niestety wiecej o nich nie wiem bo zostaly odebrane droga interwencji u mnie sa rowny tydzien ( dzis mija) jeden Homerek byl od samego poczatku bardzo kontaktowy oswoil sie w ciagu 2dni drugi Barcik byl bardziej zdystansowany nieufny ale bacznie obserwowal zachowanie Homerka ze sie nie boi reki i zaczal byc bardziej odwazny i teraz obydwa lobuzy bardzo lakna kontaktu ze mna staram sie z nimi spedzac jak najwiecej czasu wiadomo mam jeszcze DUZE stadko do ivrobienia i wybiegania :) w pierwszy dzien jak je przynioslam do domu i dalam warzywka i owocki (w nie wielkiej ilosci) to obrócily wszystko tak jakby hmm w zyciu nie jadly swiezosci ( w co nie watpie) potem jak im juz dupki ozyly wypiely sie na te pysznosci. Suche jedza Versale Laga w sklepach zoo typu Pet at Home maja karme marki Pet at home czyli zal... wiec jak jezdze po karme dla pajakow kupuje tam versale

[ Dodano: Śro Maj 11, 2016 18:11 ]
Smiem przypuszczac ze byly nielegalnie hodowane na karmowke dla gadow a ze tu nie mozna karmic zywymi zwierzetami (poza swierszczami czy innymi karaczanami) to ktos zglosil i zostaly odebrane. Ja je wzielam z domu tymczasowego dzien po tym jak do niego trafily. Polecialam kupic klatke cale wyposazenie i sa rozrabiaki ze mna i ze mna pozostana :) <3

[ Dodano: Śro Maj 11, 2016 18:32 ]
Martwi mnie to bo nie chce zeby im czego kolwiek brakowalo :( jestem strasznie przeczulona na punkcie moich zwierzakow jednego psiaka tez mam z adopcji byl wychudzonym biednym 3 miesiecznym stafficzkiem drugiego mam z hodowli teraz obydwa sa byki po 25kg i tak samo chce zeby ogonki mialy wszystko czego potrzebuja byly szczesliwe przez cale swoje zycie :)
Ostatnio zmieniony przez Devona Śro Maj 11, 2016 18:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Śro Maj 11, 2016 18:38   

Nicponiowie, piszesz, że szczurki są u Ciebie od tygodnia, daj im czas, może najzwyczajnej w świecie są przekarmione i nie mają miejsca na te marcheweczki :mrgreen:
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
Nicponiowie 


Dołączyła: 11 Maj 2016
Posty: 16
Wysłany: Śro Maj 11, 2016 18:43   
   Zwierzątka: 2x Staffordshire bull terrier 2x ogonki 3x pajaki


Kurcze... hm mozliwe to moze im nie dawac przez jakis czas ? Po Rastym tak mam hehe ( adoptowanym psiaku) ze wszystkiego jak najwiecej bo zabiedzony bo Nicpon (drugi ) to od poczatku ma za duzo w tylku hehe
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Maj 12, 2016 09:39   
   Zwierzątka: brak


Szczurki uratowane z nieciekawego źródła często nie chcą jeść warzyw, bo po prostu nie znają ich smaku i podchodzą z rezerwą ;) Muszą się przyzwyczaić i przekonać, że to smaczne i jadalne. Dawaj im małe kawałeczki, wyrzucaj zwiędłe lub wysuszone kawałki. Zacznij od owoców - jabłek, bananów - są słodkie, więc szczurki szybciej się przekonają do takiej konsystencji. Potem próbuj z różnymi warzywami - moje np. uwielbiają paprykę i pomidory, a za marchewką nie przepadają ;)
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Nicponiowie 


Dołączyła: 11 Maj 2016
Posty: 16
Wysłany: Czw Maj 12, 2016 10:56   
   Zwierzątka: 2x Staffordshire bull terrier 2x ogonki 3x pajaki


No wlasnie zauwazylam ze moje papryke tez bardzo lubia,orzeszki ziemne jabluszko juz nie bardzo wcxoraj wrzycilam im banana to polizali i zostawili, ja im codziennie rano po spacerze z psami wyciagam wszystko czego nie zjedli i daje swieze nie chce zeby bylo to czuc,zeby sie zatruli czy zeby im sie muszki owocowki wylegly wiec o porzadeczek staram sie dbac jak najlepiej. A co z jajeczkiem ? Ugotowanym na twardo? Jak czesto im moge dawac? Jeszcze nie dostali takiego cuda :) i mleczyk? Mam 2 ogrody jeden jest duzy i psi (chociaz sie tam nie zalatwiajakulturka:Pi mam drugi maly i jest caly wysypany mleczem bo jeszcze nie kosilismy czy moge im dac?
 
     
agathe1988 



Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 919
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Maj 12, 2016 11:02   
   Zwierzątka: Cała 16 w <3


Nicponiowie, jajko można podać ugotowane, raz na jakiś czas. Możesz podać mniszek lekarski ( sprawdź różnicę pomiędzy nim a mleczem polnym, którego podawać nie wolno). Co do warzyw, moi panowie też gardzili marchewką w kawałkach, ale już ugotowaną zjadają chętnie. Ja robię im również ze świeżej marchwii i pietruszki "makaron"- używam do tego obieraczki do warzyw.
_________________
Na zawsze w sercu: Dumbo [*] Dabi [*] Abu [*] Dropsik [*] Gucio [*] Bubuś [*] Mount [*] Tadeusz of Zirrael Rattery [*] Everest [*] Homer [*] Thor [*] Dover [*] Otto [*] Puci [*] Navaho Incredible Rats [*] Powhatan Incredible Rats [*]
 
 
     
Nicponiowie 


Dołączyła: 11 Maj 2016
Posty: 16
Wysłany: Czw Maj 12, 2016 11:10   
   Zwierzątka: 2x Staffordshire bull terrier 2x ogonki 3x pajaki


A czy to bez roznicy czy zoltko czy bialko? Oni sa tacy malutcy ze cale jajo to by bylo dla nich za duzo... :) oki z tym mleczykiem sprawdze i poczytam :)

[ Dodano: Sob Maj 14, 2016 23:15 ]
Kochani musze sie pochwalic :) moje dwa ogoniaste sie przelamaly do warzyw :serducho: :serducho: pomidorka i ogorka :) i jest jeszcze jedna swietna nowinka Bart sie oswoil w 100% nie ucieka jest totalnie wyluzowany i bardzo chetnie wychodzi z klatki najgorsze jest to ze wpychaja mi sie pod bluzke u nas jest bardzo cieplo i chodze w bluzkach na ramiaczkach i mam caly biust zdrapany :mrgreen: ja przezyje gorzy z chlopem :-P ale jestem bardzo szczesliwa z tego tytulu pozdrawiam :* ;)
 
     
tuśka 



Dołączyła: 14 Sty 2016
Posty: 663
Ostrzeżeń:
 2/4/5
Wysłany: Nie Maj 15, 2016 01:47   
   Zwierzątka: Labrador, szczury


Żółtko jest bardziej wartościowe niż białko, jednak możesz szczuraskom podzielić jajko tak, by dostały trochę żółtka i trochę białka, wbrew pozorom, żółtko zawiera więcej białka niż białko :wink:
_________________
Obecnie ze mną Alex, Parszywek,Carlos, Denzel

ZA TM min: Manfred [*] Zosia [*] Halina [*] Czarna [*] Alexander [*] Scotty [*] Hania [*] Alina [*] Sasha [*] Mała [*] i wiele wiele innych [*]...
 
     
Nicponiowie 


Dołączyła: 11 Maj 2016
Posty: 16
Wysłany: Nie Maj 15, 2016 10:38   
   Zwierzątka: 2x Staffordshire bull terrier 2x ogonki 3x pajaki


Dzieki :) to dzis im zrobie uczte jajeczna bo jeszcze nie dostaly czekalam na odpowiedz :) szczurki sie przyzwyczaily i juz jest wszystko w jak najlepszym porzadeczku :) ale kurcze sa u mnie 2 tydzien a urosly ze hoo jestem w szoku ze taka malutka istotka moze tak szybko urosnac :) dziekuje Kochani za kazda rade :* ale to nie koniec napewno uczymy sie sievie dalej :)

[ Dodano: Nie Maj 15, 2016 10:56 ]
Wiem ze to nie ten dzial ale jedna rzecz mnie zastanawia... jak maluchy siedza na mnie czy pod bluzka nie za bardzo chca wyjsc... w sensie jak chce je odlozyc fo klatki to np klafe rekaw luzno na klatce wyjda na klatke i smyk spowrotem na mnie i np jak musze je odlozyc to na musze na sile je z siebie zciagac wiadomo ze nie moge z nimi caly dzien chodzic bo obiad psy czy sprzatanie albo najwazniejsze praca... heh czy to normalne?

[ Dodano: Nie Maj 15, 2016 11:07 ]
Wiem ze to nie ten dzial ale jedna rzecz mnie zastanawia... jak maluchy siedza na mnie czy pod bluzka nie za bardzo chca wyjsc... w sensie jak chce je odlozyc fo klatki to np klafe rekaw luzno na klatce wyjda na klatke i smyk spowrotem na mnie i np jak musze je odlozyc to na musze na sile je z siebie zciagac wiadomo ze nie moge z nimi caly dzien chodzic bo obiad psy czy sprzatanie albo najwazniejsze praca... heh czy to normalne?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 12