Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
MAM PYTANIE I NIE WIEM, GDZIE JE ZADAĆ
Autor Wiadomość
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Pon Mar 28, 2016 13:41   

Istnieje też mozliwe, że to wcale nie dziki szczur tylko domowy uciekinier, wtedy warto mu poszukać domu. Jeśli szczur będzie przejawiał jakiekolwiek objawy lgnięcia do człowieka, raczej nie jest dzikusem.
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Mar 28, 2016 14:25   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


Masz możliwość wstawienia nam tu zdjęć "znaleziska"? :) (może będziemy w stanie określić czy to prawie na pewno dzikus czy np. zupełnie nie dzikus) Jeśli się da, to również takie, aby było widać kolor brzucha.
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
At 


Dołączyła: 28 Mar 2016
Posty: 2
Wysłany: Wto Mar 29, 2016 01:40   

Dzięki za odzew.

Ze szczurami domowymi miałam trochę wspólnego - gwarantuję, że to był dzikus.

Zdjęć nie robiłam, niestety, nakarmienie i wygodne legowisko nie pomogło. Z objawów obstawiam, że było to jednak nakarmienie trutką.

Mimo moich starań zwierzak został wyniesiony na zewnątrz - jedynie co mogłam zrobić, to uzbroić go w osłonę z tkanin.

Niestety nie przeżył, ale mam nadzieję, że choć przez chwilę mogłam ulżyć w jego cierpieniu.
 
     
kajda555 


Dołączyła: 05 Kwi 2016
Posty: 5
Skąd: Wielkopolska
  Wysłany: Wto Kwi 05, 2016 18:20   Pomarańczowe zęby
   Zwierzątka: Dwie panie ogonkowe Tosię & Rosę, i wiele innych (:


Witam, mam dwa szczury. Zauważyłam ostatnio że jeden ma dwa pomarańczowe ząbki podczas gdy jej siostra ( bo są to siostry) ma żółte. To normalne, czy może nie i jak jej pomóc ?


Scaliłam z odpowiednim tematem. kajda555 używaj proszę opcji "szukaj", zanim założysz nowy temat.
_________________
Tosia & Rose
~ Z nami ~
___________________
Pikuś i Gargamel
~ Za TM ( tęsknimy )
___________________

Pozdrawiamy ogonki i ich opiekunów (:
Ostatnio zmieniony przez agathe1988 Wto Kwi 05, 2016 18:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Kasik 
Firestarter



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 1788
Skąd: inąd
Wysłany: Wto Kwi 05, 2016 19:43   

Normalne ;) Niepokojące by było, gdyby miały białe zęby.
 
     
Chester 
Szczurza mamusia



Dołączyła: 09 Lut 2016
Posty: 391
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 05, 2016 20:41   

kajda555, to jak najbardziej odpowiedni kolor uzębienia szczurów. Na forum mamy tematy dla tych nieobeznanych w szczurzym świecie. Masz tam opis tegoż :) zwierzęcia
_________________
Chester i spółka - Facebook :
https://www.facebook.com/...?ref=ts&fref=ts
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Kwi 29, 2016 20:07   

Dochodzę powoli do wniosku, że Pix jest albo niezwykle nieśmiały, albo w jakiś sposób niepełnosprawny.

Nie umie skakać ani zeskakiwać z wysokości. Nieustannie porusza się bardzo ostrożnie. Jest leniwy i prawie w ogóle się nie rusza z klatki podczas wybiegu. Często zsuwa się z półek, na które próbował wejść. Jest niezgrabny. Tylko czasem włącza mu się tryb uciekania przed czymś albo wyjątkowej determinacji w dotarciu do jakiegoś miejsca i wtedy przez chwilę normalnie i sprawnie pokonuje przeszkody.

Z tego, co mi wiadomo, to młody szczur. Dziwi mnie jego zachowanie, bo w porównaniu z nim Merlin jest supersprawną kulą energii, a przecież od jakiegoś czasu żyją w identycznych warunkach, jedzą to samo, biegają tyle ile chcą. Czy widziałyście kiedyś coś podobnego?
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pią Kwi 29, 2016 20:10   
   Zwierzątka: szczurze damy


Senthe, Pix miał tak od zawsze, czy nagle zaczął się tak zachowywać?
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Kwi 29, 2016 20:43   

Jak się nad tym zastanowię, to miał tak od zawsze, tylko niespecjalnie zwracałam na to uwagę, zakładając jakoś w duchu, że jak się oswoi z otoczeniem, zapozna z Merlinem, zacznie dobrze odżywiać i więcej ruszać, to mu ta nieporadność przejdzie. Nie przeszła i nie wiem dlaczego.
 
     
Niwka 


Dołączyła: 13 Kwi 2016
Posty: 348
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Kwi 30, 2016 01:51   

Senthe, na pewno mogą być różne przyczyny. U mojego szczura to były pierwsze objawy guza przysadki :( Mam nadzieję, że Twoj to tylko gapa i nic mu nie będzie.
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Sob Kwi 30, 2016 09:29   

Senthe, a jak długo już u Ciebie jest? Ja miałam kiedyś szczura z laboratorium, który był strasznie gapowaty, Na początku nie umiał stawać na dwóch łapach, wspinać się, spadał przy przechodzeniu między platformami jak kłoda. Koniec końców nauczył się tych w rzeczy po dłuższym czasie, ale nidy nie był mistrzem zwinności.
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Kwi 30, 2016 10:55   

Jest tu już od około 3 miesięcy, więc wykluczałabym objawy jakiejś poważnej choroby. Nic mu się nie pogarsza, raczej jest ciągle tak samo.
 
     
Hanami 


Dołączyła: 22 Sty 2011
Posty: 3695
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Kwi 30, 2016 17:32   
   Zwierzątka: ... Kawunia, Ukkinia, Lavinia, Totunia


A czy te miejsca, do których chce dotrzeć tak uparcie są mu znane, czy nowe?
Miałaś możliwość sprawdzić jego wzrok?
_________________
449955886677
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Kwi 30, 2016 23:22   

To są nowe miejsca. Odkrywa je o wiele sprytniej niż Merlin, są miejsca, w które bym nie uwierzyła, że szczur w ogóle pomyśli by wleźć i wlezie, a ten wlazł. Byłam pod wrażeniem. Wydaje się, że jest bardzo zdeterminowany do wspinaczki. Potrafi się zsuwać po pięć razy z tej samej półki i w końcu się na nią wgramolić, a potem przez kwadrans chodzić w kółko nie wiedząc jak zejść. Później zamiast normalnie zeskoczyć zsuwa się albo stacza na podłogę. Taki dziwak.

Nie badałam mu wzroku, możliwe że ma słaby, ale nie jest niewidomy. Często się na mnie ogląda, kiedy zauważa, że go obserwuję.
 
     
tuśka 



Dołączyła: 14 Sty 2016
Posty: 663
Ostrzeżeń:
 2/4/5
Wysłany: Nie Maj 01, 2016 23:46   
   Zwierzątka: Labrador, szczury


Senthe, może on po prostu tak ma? Różne są szczurze charaktery. Jeden będzie odważnym, skocznym pędziwiatrem, a drugi ostrożną, bojaźliwą łamagą :mrgreen: Jeśli jego zachowanie nie zmieniło się nagle i jest taki od zawsze, oznacza to najprawdopodobniej, że taki z niego jest już egzemplarz :P Takie szczurki też mają swój urok :lol:
_________________
Obecnie ze mną Alex, Parszywek,Carlos, Denzel

ZA TM min: Manfred [*] Zosia [*] Halina [*] Czarna [*] Alexander [*] Scotty [*] Hania [*] Alina [*] Sasha [*] Mała [*] i wiele wiele innych [*]...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.21 sekundy. Zapytań do SQL: 12