Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kiedy oddzielić małe samczyki od samiczek i matki?
Autor Wiadomość
maja_t 



Dołączyła: 09 Gru 2011
Posty: 16
Wysłany: Czw Gru 29, 2011 12:31   Kiedy oddzielić małe samczyki od samiczek i matki?

Moi Drodzy,

Moje maluchy skończyły wczoraj 3 tydzień i nie wiem, kiedy dokładnie posegregować je płciami? Naczytałam się o tym mnóstwo i wiem, że powinnam to zrobić pomiędzy 4 a 5 tygodniem lub jak jąderka im zejdą. Nie wiem jednak, czy lepiej zrobić to bliżej 4 czy 5 tygodnia (czy matka będzie je jeszcze wtedy sporo karmić i powinny być z nią jak najdłużej, czy przeciwnie - lepiej być ostrożnym i oddzielić od niej samczyki jak najszybciej, żeby nie doszło do zapłodnienia). Zostaje jeszcze problem jajek - jak bardzo mają być one już widoczne? u moich są widoczne tak jak na załączonym zdjęciu (zrobionym wczoraj).

Będę wdzięczna za pomoc - mam niecały tydzień na podjęcie decyzji.

Pozdrawiam serdecznie,

Maja Turlej

Rozszerzenie 'jpg' usunięte z forum przez admina, dlatego załącznik nie będzie pokazany.

_________________
Maja Turlej
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Gru 29, 2011 12:38   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


maja_t, wielkością jajek się nie przejmuj.
Oddziel je jak będą miały ok 4 - 4,5 tygodnia. Matka w tym wieku z reguły już karmi niewiele, a i tak będą mieli swoje towarzystwo nawzajem, więc nie będzie im smutno.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Czw Gru 29, 2011 12:55   

quagmire, to zależy, bo to co na razie widać to sama moszna, ale jeśli matka za dobrze karmi ;) lub maluchów jest mało - jąderka moga zacząć stępować ciut wcześniej.



maja_t, ogólnie to 4,5 tygodnia wystarcza dla oddzielenia samców, ale jeśli moszna będzie im wyraźnie szybko schodzić to nic sie nie stanie jeśli oddzielisz ich w wieku 4 tygodni od matki.
tak jak pisze quag - nie bedzie im smutno ;)
a samiczki mogą zostać z mamą ile chcą.
_________________

 
     
maja_t 



Dołączyła: 09 Gru 2011
Posty: 16
Wysłany: Czw Gru 29, 2011 13:01   

Ok. Bardzo dziękuję za pomoc - samczyków jest 7 + tata, więc faktycznie nie powinny być smutne :)
_________________
Maja Turlej
 
     
L. 
wtulony kropek.



Zaproszone osoby: 21
Dołączyła: 09 Gru 2006
Posty: 6251
Wysłany: Czw Gru 29, 2011 13:33   

maja_t, tylko to, że to tata nie znaczy, że je przyjmie z otwartymi rękoma...
uważałabym. są samce, które super sprawują się w roli nianiek, a są takie co wręcz przeciwnie. :wink: chociaż zazwyczaj natura mówi, że "o to tylko dziecko, wiec relaks".
_________________

 
     
maja_t 



Dołączyła: 09 Gru 2011
Posty: 16
Wysłany: Czw Gru 29, 2011 19:01   

Wiem, wiem - jestem ostrożna z wpuszczaniem taty do maluchów - dziś był pierwszy raz i na początku trochę się wkurzał bo goniły za nim chcąc mleko ;) ale potem dały spokój i przyłapałam trójkę na tym, że siedziały i czyściły tacie futerko, w tym jeden siedząc mu na głowie ;) więc myślę, że się dogadają (ale jeszcze na razie pozwalam im być razem tylko jak jestem w domu)

ps. tata jest oczywiście już wykastrowany.

Pozdrawiam !
_________________
Maja Turlej
 
     
aneczka1-13 


Dołączyła: 09 Maj 2010
Posty: 866
Skąd: P-ń(WLKP)/Żabice(Lubuskie)
Wysłany: Czw Gru 29, 2011 21:34   
   Zwierzątka: ;(


No to tym bardziej nie ma obaw że coś zrobi maluchom skoro jest wykastrowany :wink: .
_________________
https://trafficmonsoon.com/?ref=aneczka1992
Zarabianie w necie chętnie odpowiem na pytania na pw
 
 
     
Nakasha 



Dołączyła: 16 Cze 2007
Posty: 9971
Skąd: Białystok/Kuriany
Wysłany: Pią Gru 30, 2011 10:41   
   Zwierzątka: 3 psy, 2 kotki


Ja oddzielałam w 32 dniu życia. ;)
_________________
Za TM: 95 szczurzych duszyczek [*]
 
 
     
zaabaa1 


Dołączyła: 23 Mar 2016
Posty: 15
Skąd: Żary
Wysłany: Nie Kwi 03, 2016 17:30   

Czy w 28 dniu życia (równo 4 tygodnie) można oddzielić samiczki od matki? Czy to za wcześnie? Temat jest głównie o chłopakach.. Ale czy w tej kwestii płeć ma jakieś znaczenie?
_________________
m.w
 
     
Szczurówka 


Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 1524
Skąd: Gliwice
Wysłany: Nie Kwi 03, 2016 17:36   
   Zwierzątka: ....


zaabaa1, A po co oddzielać samiczki od matki? ;) Jak samiczki mogą cały czas być przy matce? ;) Tylko samce się oddziela bo mogą zapłodnić mamusię ;)
_________________
...
 
     
zaabaa1 


Dołączyła: 23 Mar 2016
Posty: 15
Skąd: Żary
Wysłany: Nie Kwi 03, 2016 18:32   

Dlatego, że chcę adoptować :D
_________________
m.w
 
     
Szczurówka 


Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 1524
Skąd: Gliwice
Wysłany: Nie Kwi 03, 2016 18:41   
   Zwierzątka: ....


zaabaa1, aaa to inna sprawa :)
_________________
...
Ostatnio zmieniony przez Szczurówka Nie Kwi 03, 2016 19:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
agathe1988 



Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 919
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Kwi 03, 2016 18:49   
   Zwierzątka: Cała 16 w <3


Szczurówka, nie wprowadzaj proszę w błąd.

zaabaa1, polecam lekturę tego tematu http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=12064
_________________
Na zawsze w sercu: Dumbo [*] Dabi [*] Abu [*] Dropsik [*] Gucio [*] Bubuś [*] Mount [*] Tadeusz of Zirrael Rattery [*] Everest [*] Homer [*] Thor [*] Dover [*] Otto [*] Puci [*] Navaho Incredible Rats [*] Powhatan Incredible Rats [*]
 
 
     
Szczurówka 


Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 1524
Skąd: Gliwice
Wysłany: Nie Kwi 03, 2016 19:53   
   Zwierzątka: ....


agathe1988 napisał/a:
Szczurówka, nie wprowadzaj proszę w błąd.

zaabaa1, polecam lekturę tego tematu http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=12064


Przepraszam... :oops:
_________________
...
 
     
neilah 


Dołączyła: 23 Paź 2017
Posty: 2
Wysłany: Wto Lis 21, 2017 11:03   szybko rosnace samczyki - kiedy oddzielić! pomóżcie!

Witam, mój miocik jutro kończy 4 tygodnie, miałam zamiar je w tym tygodniu oddzielać, ale zauważyłam, że jednemu samczykowi bardzo szybko rosną jąderka, nie wiem czy już zstąpiły czy nie (to chyba nie musi oznaczać jednak płodności), ale przestraszyłam się bo widzę jak zaczyna latać za samiczkami. Ale jest chyba jeszcze za wcześnie! Totalnie się nie znam, wszędzie pisze, że płodnośc zyskują ok 50-72 dnia, ale na pewno nie przed 4 tygodniami.
Co sądzicie, będę je dzisiaj przekładać, ale czy to możliwe że samczyk jest juz płodny?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 15