Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Własna karma - mieszanka
Autor Wiadomość
Shiva 



Dołączyła: 15 Lip 2014
Posty: 141
Skąd: Lubin/Bielawa
Wysłany: Wto Sty 05, 2016 18:50   
   Zwierzątka: 4 szczurzych panów


Raz robiłam tę mieszankę (od smeg) i z tego co pamiętam, z miski najwolniej znikało sorgo i siemię. Albo zostawały w miseczce albo wyrzucałam wraz ze żwirkiem przy sprzątaniu, bo w ogóle nie chciały jeść :)
Tak poza tym to się zajadały i (prawie :P ) wszystko znikało. Dodawałam też zioła, nagietek i babkę, ale to też im nie po nosie było, wybredne.

Co jest dobrym uzupełnieniem białka przy takiej mieszance? Mączniki odpadają, nie mogę ich póki co nigdzie u siebie dostać.
_________________
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sty 05, 2016 18:53   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


Shiva napisał/a:
Co jest dobrym uzupełnieniem białka przy takiej mieszance? Mączniki odpadają, nie mogę ich póki co nigdzie u siebie dostać.

Wg mnie gotowane mięso drobiowe (nie wiem jak z surowym??? kotom się daje) lub/i jajka gotowane (białko jajka dla szczurów musi być gotowane, inaczej szkodzi), o ile nie wyjdzie u nich alergia, ale nie powinna ;)
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
czartoria 



Dołączyła: 05 Cze 2011
Posty: 1341
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sty 05, 2016 19:02   
   Zwierzątka: Gucio, Bryś, Amorek, psy i rybki


nimka, a z jakiegoś powodu stosujesz soczewicę zieloną a nie czerwoną? Zastanawiam się czy by czerwonej chętniej nie jedli.

Jeszcze zapomniałam napisać że nie zjadają tych zielonych patyczków z mieszanki warzyw. Nie wiem co to ale mam wrażenie że szczur może się takim czymś zadławić i ile mogę to wywalam to.
_________________
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=11606
Za TM: Dumbusia, Tchórzyczka, Tentej, Drechu, Tfety, Zygmunt, Borsuk, Sylwuś, Malinka, Maciusiu, Suszi, Sziszunek, Kreciu, Nesti, Abies, Holly, Czili, Liczi, Kofi
 
     
Shiva 



Dołączyła: 15 Lip 2014
Posty: 141
Skąd: Lubin/Bielawa
Wysłany: Wto Sty 05, 2016 19:40   
   Zwierzątka: 4 szczurzych panów


nimka, a coś, co mogę dorzucić do karmy? Bo akurat jajko i mięso gotowane dostają :) jakoś dwa razy w tygodniu (nie za rzadko?).
_________________
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sty 05, 2016 23:05   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


Shiva napisał/a:
nimka, a coś, co mogę dorzucić do karmy? Bo akurat jajko i mięso gotowane dostają :) jakoś dwa razy w tygodniu (nie za rzadko?).
Wg mnie nie ma potrzeby dostarczania białka zwierzęcego codziennie. Jak dostają 2 razy w tygodniu to chyba będzie ok ;)
A na ile szczurów jedno jajko podajesz?

Może się jeszcze ktoś mądrzejszy ode mnie wypowie :P
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
Shiva 



Dołączyła: 15 Lip 2014
Posty: 141
Skąd: Lubin/Bielawa
Wysłany: Wto Sty 05, 2016 23:37   
   Zwierzątka: 4 szczurzych panów


nimka, tak mniej więcej 2 jajka na 5 samców :P skrojone, bo o takie całe to by się pozabijały. Zjadają od razu i nic nie zostaje na później, także myślę, że to im starcza.
_________________
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sty 06, 2016 00:50   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


Shiva napisał/a:
nimka, tak mniej więcej 2 jajka na 5 samców :P skrojone, bo o takie całe to by się pozabijały. Zjadają od razu i nic nie zostaje na później, także myślę, że to im starcza.

Wydaje mi się, że już im nie potrzeba w takim razie dodatkowego białka zwierzęcego w karmie, jajko tygodniowo na szczura wystarczy ;)
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
Szczurówka 


Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 1524
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sob Kwi 02, 2016 00:47   
   Zwierzątka: ....


Hejka. Chciałabym się was poradzić :) Obecnie mam dwa 8-miesięczne szczury i karmię je Versele Lagą Rat Nature, lecz widzę że ta karma zaczyna powoli się przejadać ;)

Chciałabym stworzyć moim szczurom własną karmę-mieszankę lecz z suszonych warzyw, owoców, ziół, kwiatów, gotowych karm etc.

Nie chcę robić własnej mieszanki z ziaren ze Złotej Rybki ponieważ:
- Nie mam odpowiedniej wiedzy by bilansować ziarna tak by były w odpowiednich ilościach.
- Musiałabym suszone warzywa, owoce, zioła etc. do mieszanki ziaren dokupywać w innym sklepie co za tym idzie są to kolejne koszty wysyłki.
- Niektórych rodzajów ziaren w Złotej Rybce nie da się kupić w mniejszych opakowaniach niż 1 kg. :/
- Muszę też zamawiać jedzenie szynszylom przez internet więc nie opłaca mi się w kilku sklepach zamawiać :roll:

I tu moje pytanie: czy możecie mi podrzucić pomysły z czego mogę zrobić własną karmę-mieszankę?

Czytałam kilka stron wstecz ale nic mnie nie natchnęło :roll:
_________________
...
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Kwi 02, 2016 10:48   
   Zwierzątka: brak


A nie możesz po prostu kupić innej gotowej karmy? Sama piszesz, że nie masz wiedzy, żeby zrobić odpowiednią mieszankę.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Dominika2000 



Dołączyła: 01 Kwi 2016
Posty: 73
Ostrzeżeń:
 7/4/5
Wysłany: Sob Kwi 02, 2016 20:59   Dla otyłych

Jaką mieszankę karmy polecacie dla otyłych szczurków?
 
     
Rusałka 


Dołączyła: 25 Sty 2016
Posty: 782
Ostrzeżeń:
 7/4/5
Wysłany: Sob Kwi 02, 2016 21:12   

Scaliłam z pokrewnym tematem.
Dominika2000, zanim utworzysz nowy temat, poszukaj wątków, do których można dopisać pytanie.
 
     
Szczurówka 


Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 1524
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sob Kwi 02, 2016 21:41   Re: Dla otyłych
   Zwierzątka: ....


Dominika2000 napisał/a:
Jaką mieszankę karmy polecacie dla otyłych szczurków?

Na pewno w takiej mieszance należy ograniczyć kaloryczne dodatki typu orzechy, słonecznik czy pestki dynii
_________________
...
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Nie Kwi 03, 2016 05:39   

Dominika2000, karmę laboratoryjną
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
Szczurówka 


Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 1524
Skąd: Gliwice
Wysłany: Nie Kwi 03, 2016 09:53   
   Zwierzątka: ....


Albo Versele Laga Crispy Pellets Rats & Mice :)
_________________
...
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie Kwi 03, 2016 11:48   

Ja teraz karmię szczurasy Crispy Pellets, ale ma strasznie dużo białka jak na karmę dla dorosłych samców, więc się niebawem przerzucam na VL Complete.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.18 sekundy. Zapytań do SQL: 12