Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zabawki i wyposażenie ręcznie robione
Autor Wiadomość
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Wto Paź 14, 2014 17:06   
   Zwierzątka: szczurze damy


http://3.bp.blogspot.com/...00/IMG_2162.JPG mi się na szyję ten patent podoba.
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
Jasta 


Dołączyła: 04 Paź 2014
Posty: 8
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Paź 19, 2014 15:59   
   Zwierzątka: 1xpies 3xszczuras


A co wy na to:
właśnie buszowałam po piwnicy w poszukiwaniu inspiracji i rzeczy do wyposażenia klatki, i natknęłam się na coś co jest niesamowicie prostym pomysłem, ale gdyby nie to "natknięcie" się, to bym na to nie wpadła :roll:

-stara sflaszała piłka do koszykówki (pewnie inne piłki też się nadadzą, np do siatkówki itd)
-wystarczy wyciąć w niej otwór na wejście dla ogonków
-napchać do środka kocyk :lol1:
-nad skutecznym sposobem podwieszenia jeszcze będę dzisiaj kombinować, ale problemu nie powinno być.. ale równie dobrze można to postawić na jakiejś równej nawierzni, ale może się turlać za bardzo :D
-no i super przyciemniana, wygodna, mięciutka norka/domek gotowe :mysza: :serducho:
Ostatnio zmieniony przez Jasta Nie Paź 19, 2014 16:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Nie Paź 19, 2014 16:01   
   Zwierzątka: szczurze damy


Off-Topic:
Jasta, a jak oczyściłaś piłkę?
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
Jasta 


Dołączyła: 04 Paź 2014
Posty: 8
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Paź 19, 2014 16:06   
   Zwierzątka: 1xpies 3xszczuras


Off-Topic:
Karena, jeszcze tego nie zrobiłam, za chwilę się za to zabiorę :D myślę, że zwyczajnie wyszoruję ją szczotką i płynem a potem wypłuczę, a otwór wejściowy wytnę taki żeby swobodnie wsadzać rękę do środka i tam też szorować.. Myślisz, że to wystarczy?? Jeżeli masz jakieś uwagi/pomysły to chętnie wysłucham, pomysł był bardzo nagły i niespodziewany :D


edit:

Tu już po wyszorowaniu piłki zewnątrz i wewnątrz, wycięciu otworu i demonstracyjnie wpakowałam tam kawałek materiału


A tu sprawdzałam, jak możnaby to zawiesić. Zrobiłam dwa małe nacięcia u góry, przewlekłam przez to sznurek i tyle :D piłka wisi, jest stabilnie a jednocześnie troszkę się buja

(proszę nie zwracać uwagi na otoczenie, dopiero co tworzę klatkę :D )
 
     
Albireo 



Dołączyła: 11 Wrz 2014
Posty: 1083
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Paź 20, 2014 15:22   

Świetny pomysł :serducho: Taki domek świetnie pasowałby na dół do naszej klatki, skorzystam z inspiracji w weekend :)
_________________
"Zawsze przy mnie, lecz nie ze mną": Spika, Irina, Akne, Rosika, Spock, Flawia sHS, Flora sHS, Xilesia of ZR, Yldritta od ZR [*]
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Paź 20, 2014 16:13   
   Zwierzątka: brak


Większość moich szczurów uwielbia gryźć gumowe przedmioty (kable, scroll od myszki, przyciski pilota od telewizora itp.), więc pewnie piłka zaraz byłaby przerobiona na wióry :P Ale pomysł fajny, nieźle to wygląda :)
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Jasta 


Dołączyła: 04 Paź 2014
Posty: 8
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Paź 21, 2014 00:29   
   Zwierzątka: 1xpies 3xszczuras


Albireo , dzięki :D super! Cieszę się, że mogłam zainspirować :D
smeg , no właśnie, bardzo możliwe, że to będzie bardzo krótkotrwały domek :D co prawda akurat miałam szczęście, że żaden z moich poprzednich szczurków nie miał praktycznie żadnych tendencji niszczycielskich :shock: a co będzie z nowymi maluchami, to się okaże :D ale tak czy inaczej od środka piłka jest zupełnie gładka i ogonom ciężko by było za coś chwycić, najbardziej narażone będą krawędzie wejścia, ale zobaczymy za jakiś czas jaki los spotka piłkę :lol1: jeżeli ktoś będzie zainteresowany to chętnie za jakiś czas napiszę, jak to wyszło (no i ja akurat w razie czego mam jeszcze takie dwie do wykorzystania, więc na trochę to starczy)
Mam nadzieję, że domek przetrwa jak najdłużej!
 
     
Kamilcia 


Dołączył: 30 Mar 2016
Posty: 1
Wysłany: Śro Mar 30, 2016 22:27   

Tak jak w temacie, jakie zabawki polecacie zrobić?

Poprawiłam błąd ortograficzny, skorygowałam również interpunkcję. Zwracaj większą uwagę na pisownię. /Rusałka
Ostatnio zmieniony przez Rusałka Śro Mar 30, 2016 22:41, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Rusałka 


Dołączyła: 25 Sty 2016
Posty: 782
Ostrzeżeń:
 7/4/5
Wysłany: Śro Mar 30, 2016 22:35   

Scaliłam z istniejącym już tematem.
 
     
Senowa 


Dołączyła: 07 Sty 2017
Posty: 10
Wysłany: Nie Sty 29, 2017 22:50   

czy dla szczurków nadaje się lina sizalowa kręcona?
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Czw Lut 02, 2017 07:41   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


Senowa, pewnie :) Tylko zostanie zjedzona prędzej czy później i trzeba by ją raz na jakiś czas wyprać z siuśków ;)
U nas się świetnie sprawdzała lina ze splecionych w warkocz długich pasów polaru. Dało się to prać bez problemu, była szersza, niż zwykła lina o okrągłym przekroju, więc chłopaki po niej wędrowali bez kłopotu, nawet ci starsi.
Jeśli masz na zbyciu linę po prostu ją powieś i sprawdź, czy u Ciebie się sprawdzi :)
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Paź 24, 2017 16:39   

Czy są jakieś sklepy, albo strony na facebooku, na których szczególnie polecacie zamawiać ręcznie szyte hamaki i domki? W różnych miejscach już kupowałam, ale się zastanawiam, czy macie jakieś ulubione sprawdzone typy ; )
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.17 sekundy. Zapytań do SQL: 13