Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Produkty wspomagające ścieranie zębów
Autor Wiadomość
malucia1982 



Dołączyła: 23 Kwi 2014
Posty: 134
Wysłany: Wto Gru 01, 2015 18:23   

Dziękuję za radę odnośnie wapna :) Kolby niestety kupuję, ale tez zaczynam kombinować jak je zrobić własnoręcznie. Ale nie zgodzę się odnośnie chlebka-traktuje go jako przysmak, dostają raz na jakiś czas i naprawdę rzadko (nowe stado mam od sierpnia i jak do tej pory dostały tylko raz) i uważam, że wiele krzywdy nie zrobi. Gałązki też się u nas przyjęły, to fakt :D
 
     
oxxy 



Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 1116
Skąd: Bytom
Wysłany: Wto Gru 01, 2015 22:49   
   Zwierzątka: koty sztuk dwie


Off-Topic:
Nie wszystkie kolby to syf. Natural Vit ma szeroką gamę, z naturalnych składników. Traktowane jako szybki przysmak. ;)
_________________
:lapa: "Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś." :lapa:
 
     
Chester 
Szczurza mamusia



Dołączyła: 09 Lut 2016
Posty: 391
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Mar 12, 2016 17:57   

Po jakimś czasie z pewnością ruszą Jolasia, :)
Mam pytanie - Co można podawać do ścierania zębów prócz chleba?

Czerwona i zielona czcionka jest zarezerwowana dla komunikatów moderacji. /Devona

[ Komentarz dodany przez: limomanka: Czw Paź 06, 2016 11:32 ]
Scaliłam dyskusję z tematu zbiorczego.
_________________
Chester i spółka - Facebook :
https://www.facebook.com/...?ref=ts&fref=ts
Ostatnio zmieniony przez Devona Nie Mar 13, 2016 12:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
agathe1988 



Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 919
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Mar 12, 2016 18:00   
   Zwierzątka: Cała 16 w <3


Chester, do ścierania zębów jest sucha karma,ale dodatkowo możesz włożyć do klatki wyparzone gałęzie jabłoni,gruszy i innych drzew owocowych
_________________
Na zawsze w sercu: Dumbo [*] Dabi [*] Abu [*] Dropsik [*] Gucio [*] Bubuś [*] Mount [*] Tadeusz of Zirrael Rattery [*] Everest [*] Homer [*] Thor [*] Dover [*] Otto [*] Puci [*] Navaho Incredible Rats [*] Powhatan Incredible Rats [*]
 
 
     
Chester 
Szczurza mamusia



Dołączyła: 09 Lut 2016
Posty: 391
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Mar 12, 2016 18:07   

agathe1988, są też te ze sklepu z herbal pets. Nadają się??
_________________
Chester i spółka - Facebook :
https://www.facebook.com/...?ref=ts&fref=ts
 
     
agathe1988 



Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 919
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Mar 12, 2016 18:10   
   Zwierzątka: Cała 16 w <3


Chester, możesz wstawić link?
_________________
Na zawsze w sercu: Dumbo [*] Dabi [*] Abu [*] Dropsik [*] Gucio [*] Bubuś [*] Mount [*] Tadeusz of Zirrael Rattery [*] Everest [*] Homer [*] Thor [*] Dover [*] Otto [*] Puci [*] Navaho Incredible Rats [*] Powhatan Incredible Rats [*]
 
 
     
Chester 
Szczurza mamusia



Dołączyła: 09 Lut 2016
Posty: 391
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Mar 12, 2016 18:14   

agathe1988,
http://www.google.pl/url?...AJ4tJbQkLHbFS8Q
_________________
Chester i spółka - Facebook :
https://www.facebook.com/...?ref=ts&fref=ts
 
     
agathe1988 



Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 919
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Mar 12, 2016 18:18   
   Zwierzątka: Cała 16 w <3


Chester, mogą :)
_________________
Na zawsze w sercu: Dumbo [*] Dabi [*] Abu [*] Dropsik [*] Gucio [*] Bubuś [*] Mount [*] Tadeusz of Zirrael Rattery [*] Everest [*] Homer [*] Thor [*] Dover [*] Otto [*] Puci [*] Navaho Incredible Rats [*] Powhatan Incredible Rats [*]
 
 
     
Chester 
Szczurza mamusia



Dołączyła: 09 Lut 2016
Posty: 391
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Mar 12, 2016 18:20   

Dzięki agathe1988, :mrgreen: Bo nie za bardzo lubią owoce leśne...są z tej samej firmy i myślałam że wszystko takie samo denne.. Jest niby dobra opinia o herbal pets ale jakoś im nie idzie :lol:

Czerwona i zielona czcionka jest zarezerwowana dla komunikatów moderacji. /Devona
_________________
Chester i spółka - Facebook :
https://www.facebook.com/...?ref=ts&fref=ts
Ostatnio zmieniony przez Devona Nie Mar 13, 2016 12:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
agathe1988 



Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 919
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Mar 12, 2016 18:30   
   Zwierzątka: Cała 16 w <3


Chester, nie wiem czy herbal pets smakuje szczurom,bo nie kupuję im tego ;)
_________________
Na zawsze w sercu: Dumbo [*] Dabi [*] Abu [*] Dropsik [*] Gucio [*] Bubuś [*] Mount [*] Tadeusz of Zirrael Rattery [*] Everest [*] Homer [*] Thor [*] Dover [*] Otto [*] Puci [*] Navaho Incredible Rats [*] Powhatan Incredible Rats [*]
 
 
     
aga6677 


Dołączyła: 24 Paź 2017
Posty: 102
Wysłany: Wto Mar 13, 2018 22:58   
   Zwierzątka: Psa,3 szczury


Hej mam takie pytanie ,kupiłam psu wędzone ucho ,ale nie takie z zoologa śmierdzące i malowane ,tylko od kobiety która sama robi zdrowe ,nieprzetworzone produkty dla psów i kotów i tutaj moje pytanie ,czy szczury mogą to gryzc? Gałązki wszelakie ich nie interesują ,wapno ani troche , ściany moje uwielbiaja ,dlatego zakupilam wapno ,ale nawet nie tknęły ...za to to ucho jak znajdą to gryzą po kolei .Zastanawiam się czy może im zaszkodzić nie wygryzły dużo bo im zabrałam ,kiedyś jedna moja szczurcia wyjadła dość sporo i nie było jej nic ,ale czy ja wiem.
 
     
Albireo 



Dołączyła: 11 Wrz 2014
Posty: 1081
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Mar 14, 2018 14:17   

aga6677, nie podajemy szczurom wapna. Jest niezdrowe, większość składu to zwykły gips :/ Zamiast tego proponuję gryzaki z firmy Herbal Pets. Są w trzech smakach: warzywne, melisowe i kminkowe. Moje stado przepada za melisowymi, które dostają gdzieś raz na 1,5 tygodnia. Fajną alternatywą dla wapna jest też sepia dla ptaków. Oba produkty są dostępne w Hipciu, ale powinnaś bez większego problemu dostać je też w zoologu stacjonarnym. Z uszami dla psów trochę bym się bała - generalnie produktów wędzonych nie podajemy ogonom.
_________________
"Zawsze przy mnie, lecz nie ze mną": Spika, Irina, Akne, Rosika, Spock, Flawia sHS, Flora sHS, Xilesia of ZR, Yldritta od ZR [*]
 
     
jokada 



Zaproszone osoby: 2
Dołączyła: 08 Sty 2007
Posty: 2391
Skąd: w-wa, żoliborz
Wysłany: Śro Mar 14, 2018 15:25   

aga6677, raczej bym sie koncentrowała na roslinnych produktach do gryzienia.
Jesli chodzi o wędzone uszy, to produkty zwierzece stanowią ułamek diety szczurów - i osobiscie bym nie podawała, bo trudno kontrolować zjadaną ilosć. A szczury łakomczuchy mogly by zjeść zdecydowanie za dużo.
_________________
Skunksik / Robin <:3 )~
 
     
aga6677 


Dołączyła: 24 Paź 2017
Posty: 102
Wysłany: Nie Kwi 15, 2018 11:18   
   Zwierzątka: Psa,3 szczury


Dziękuje za porady ,gryzaki z herbala jakoś za bardzo im nie podchodzą ,ale moze bede im dawac rzadziej ,a ze teraz piekna wiosna to odpowiednie gałazki też zrobią swoja robote 😊
 
     
Tasha 


Dołączyła: 05 Cze 2018
Posty: 6
Wysłany: Wto Cze 05, 2018 13:20   
   Zwierzątka: Niki & Miki


aga6677 napisał/a:
Dziękuje za porady ,gryzaki z herbala jakoś za bardzo im nie podchodzą ,ale moze bede im dawac rzadziej ,a ze teraz piekna wiosna to odpowiednie gałazki też zrobią swoja robote 😊


JR Farm ma też fajne twarde ciastka do ścierania zębów lub zolux - nazywają się crunchy cup i są chętnie jedzone i bardzo twarde :) Może te przetestuj. Chociaż naturalne produkty np gałęzie są najlepsze - ale moje ogony np gardzą :(
_________________
klik
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.19 sekundy. Zapytań do SQL: 14