Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Dwie gryzące się szczurzyce...
Autor Wiadomość
faith35 


Dołączyła: 04 Lut 2016
Posty: 1
  Wysłany: Nie Lut 28, 2016 16:26   Dwie gryzące się szczurzyce...
   Zwierzątka: 7 szczurków


Witam.
6 stycznia wzięłam od użytkowniczki Szczuronessa 6 samiczek. Jedna z nich, najmłodsza, 5 tygodniowa była z innej klatki. U nas zamieszkały w jednej dużej. Problem zaczął występować około 3 tygodni temu. Szczurzyca, która była najmniejsza i dołączyła do stada (ta, o której mowa wyżej) zaczęła gryźć jedną z dorosłych samic. Innych nie atakuje. Bardzo szkoda mi tej szczurzycy, ma pełno strupów na ciele od pogryzień. Do niedawna nie interweniowałam, kiedy były bójki, sądziłam, że same między sobą muszą ustalić hierarchię. Ostatnio jednak zaczęłam je rozdzielać, ponieważ pogryzienia są coraz poważniejsze (wczoraj po mojej interwencji Brązi miała krew na ciele). Zaznaczę też, że są to moje pierwsze szczurki. Mój chłopak miał je całe życie, ja jeszcze nigdy. Przepraszam, jeśli to nieodpowiedni dział. Bardzo proszę o pomoc.
 
     
tuśka 



Dołączyła: 14 Sty 2016
Posty: 663
Ostrzeżeń:
 2/4/5
Wysłany: Pon Lut 29, 2016 01:57   
   Zwierzątka: Labrador, szczury


A czemu ta "wściekła" była w osobnej klatce? Z tego co się orientuję, wszystkie samiczki urodziły się u szczuronessy w tym samym czasie. Więc czemu piszesz, że najmłodsza? Ile miały pozostałe ?
_________________
Obecnie ze mną Alex, Parszywek,Carlos, Denzel

ZA TM min: Manfred [*] Zosia [*] Halina [*] Czarna [*] Alexander [*] Scotty [*] Hania [*] Alina [*] Sasha [*] Mała [*] i wiele wiele innych [*]...
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Mar 01, 2016 10:16   
   Zwierzątka: brak


Upewnij się, że strupy na pewno są od pogryzień - miałam sytuację u swoich tymczasów, gdzie rzekome ślady po ugryzieniach okazały się strupami od pasożytów (na całym grzbiecie). Co ciekawe, tylko dwa szczury w stadzie to miały, reszta była czysta, ale oczywiście kurację musiały przejść wszystkie.

Spróbuj też zaobserwować, o co się kłócą - może o miskę albo o domek? Wtedy można spróbować sypać jedzenie na ściółkę albo dołożyć więcej kryjówek, żeby nie wchodziły sobie w drogę.

Jeśli nie da się ustalić przyczyny bójek, spróbowałabym zrobić tej dwójce kilka "sesji" łączenia - przełożyć je tylko we dwie na kilka godzin do ciasnej klateczki albo do transportera, tak, aby były zmuszone przebywać blisko siebie. Najlepiej jeszcze trochę je postresować, np. przejść się z transporterem po domu lub wokół bloku. Wspólna niedola mocno integruje szczury. Takie sesje możesz powtarzać codziennie do skutku.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 11