Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Reagowanie na imię
Autor Wiadomość
Justtynap 


Dołączyła: 26 Lut 2016
Posty: 1
  Wysłany: Pią Lut 26, 2016 09:18   Reagowanie na imię
   Zwierzątka: Moja kochana Cherry


Mój szczurek ma 9 tygodni i chciałabym (oczywiście jak będzie cieplej) zacząć zabierać go na dwór.Czytałam dużo o tych szelkach dla szczurów i większość ich odradza więc chciałam nauczyć go reagowania na imię.Czy szczurek mi nie ucieknie?Przecież chyba zawsze istnieje ryzyko że szczurek ucieknie.Czy szczurka można zabierać na wyjazdy? Mam w planach wyjechać i zastanawiam się czy mogę zabrać ze sobą szczurka.Czy szelki są naprawdę aż takie złe?
[/b][/i]
_________________
Pozdrawiam wraz z moim szczurkiem Cherry
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Lut 26, 2016 09:40   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Justtynap, szczurów nie wyprowadza się na spacery. Poza tym trzyma się je w jednopłciowych stadach.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Sob Lut 27, 2016 10:40   

Justtynap, niektóre szczury można nauczyć chodzenia w szelkach, wymaga to pewnie podobnejgo procesu jak uczenie kota chodzenia w szelkach. Co do spacerów na zewnątrz - zawsze istnieje ryzyko, że szczur się czegoś przestraszy (nagły hałas/inne zwierze) i zgodnie z instynktem ucieknie do jakiejś kryjówki i nie przyjdzie nawet jeśli wcześniej nauczysz go reagować na imię. Dlatego wyprowadzanie szczurów na dwór to spore niezbezbieczeństwo i musisz naprawdę się zastanowić, czy warto je podejmować, czy miejsce gdzie wyprowadzasz szczury jest względnie spokojne i bezpieczne, itp. Ponadto szczur może sie czymś na dworze zarazić, np. od odchodów innych zwierząt. Dlatego też mało kto wyprowadza szczury na dwór, natomiast organizuje im się wybiegi w mieszkaniu.

Jeśli planujesz wyjeżdżać, tym bardziej jak najszybciej zaadoptuj drugiego szczurka tej samej płci, będziesz mogła je spokojnie zostawiać na weekend. Nie wiem jak długie wyjazdy i gdzie planujesz, doprecyzuj proszę, to postaramy się bardziej konkretnie odnieść do Twoich pytań
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
ema0505 



Dołączyła: 27 Wrz 2013
Posty: 2781
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Nie Lut 28, 2016 04:31   
   Zwierzątka: 5 szczurzych panów i pies Collie nie border


Dodam jeszcze, że szczury, to zwierzęta nocne. Wyniesienie takiego zwierzaka na dwór uszkodzi mu wzrok.
_________________
Ze mną: Borys, Bobby Singer, Cookie spod Husarskich Skrzydeł, Gambit of Zirrael, Zen Rotta Taivas, Zick Rotta Taivas, Dave Incredible Rats <3

Za TM: Nodi vel Zdzichu, Scooby vel Pindol, Hienek, Arnold, Harry, Mortimier Pierwszy, Majki, Jessie, Tutek, Czarny

Nasz temat: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=15302
Zapraszam :)
 
     
Niamey 
Zhongguo!



Dołączyła: 09 Sty 2009
Posty: 3537
Skąd: Szanghaj
Wysłany: Nie Lut 28, 2016 05:45   

Off-Topic:
ema0505, skąd taka informacja?
_________________
moje szczuraki
Pino*Myszka*Diuna*Zefir*Śmietanka*Lotta*,Migotka*Mimbla*Ponyo*Kikimora*Archa*Bucca*Beren*Itka*
 
     
tuśka 



Dołączyła: 14 Sty 2016
Posty: 663
Ostrzeżeń:
 2/4/5
Wysłany: Pon Lut 29, 2016 04:04   
   Zwierzątka: Labrador, szczury


Justtynap jeżeli nie masz na przykład swojej działki, ogrodzonej, szczelnej, i nie wiesz, czy możesz ogonom zapewnić bezpieczny wybieg, tak by nie miały możliwości się gdzieś wdrapać, przegryźć do sąsiada, bądz uciec niewiadomo gdzie, radzę Ci ich nie puszczać na wolną przestrzeń. Nawet w domu, szczur potrafi się przestraszyć czasem zwykłego "pięrdnięcia" (przepraszam) a co dopiero na wolnej przestrzeni. Szczurki, owszem bardzo często reagują na imię, a moje najlepiej na cmokanie :) ale nie radzę Ci tego sprawdzać na wolnej przestrzeni, Nawet najbardziej usłuchany ogon, gdy się czegoś przestraszy (a na takim gruncie ma tysiąc powodów do strachu) nie wróci do Ciebie...
_________________
Obecnie ze mną Alex, Parszywek,Carlos, Denzel

ZA TM min: Manfred [*] Zosia [*] Halina [*] Czarna [*] Alexander [*] Scotty [*] Hania [*] Alina [*] Sasha [*] Mała [*] i wiele wiele innych [*]...
 
     
ema0505 



Dołączyła: 27 Wrz 2013
Posty: 2781
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Pon Lut 29, 2016 13:29   
   Zwierzątka: 5 szczurzych panów i pies Collie nie border


Off-Topic:
Kilka razy widziałam tu na forum jak i grupach ostrzeżenia, że słońce może uszkodzić wzrok szczurom. Często jako jeden z argumentów przeciwko wychodzeniu na dwór.
_________________
Ze mną: Borys, Bobby Singer, Cookie spod Husarskich Skrzydeł, Gambit of Zirrael, Zen Rotta Taivas, Zick Rotta Taivas, Dave Incredible Rats <3

Za TM: Nodi vel Zdzichu, Scooby vel Pindol, Hienek, Arnold, Harry, Mortimier Pierwszy, Majki, Jessie, Tutek, Czarny

Nasz temat: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=15302
Zapraszam :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 11