Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mmarcioszka
Pon Mar 14, 2016 11:45
Szukam jednego szczura, najchętniej samca - Wrocław
Autor Wiadomość
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Lut 09, 2016 11:39   Szukam jednego szczura, najchętniej samca - Wrocław

Szukam towarzystwa dla mojego najnowszego dopustu Bożego, kilkumiesięcznego niesterylizowanego samca. Szczur od dawna nie miał towarzystwa, jest dość ponury i nie mam pojęcia, jak będzie się zachowywał wobec innych, no ale czas się przekonać.

Liczba: na razie jeden ; )
Wiek: kilka miesięcy
Płeć: wolę samca, w przypadku samicy musiałabym zrobić sterylkę przed połączeniem szczurów, póki co chciałabym tego uniknąć

Mogę podpisać umowę adopcyjną.

Jestem niedoświadczona i wolałabym nie brać szczurów z jakimiś dodatkowymi traumami i problemami zdrowotnymi, bo nie jestem pewna, czy umiałabym się nimi zająć.
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lut 09, 2016 11:55   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


W SunRat's są na sprzedaż dwaj chłopcy - może dałoby się wykombinować transport do Wro: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=18138
Chyba wciąż są wolni.
Na pewno nie byłoby problemu z socjalizacją, a też nie zdarzało mi się, żeby rodowodowe szczury jakoś gwałtownie dojrzewały - no ale nie jest to reguła.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Lut 09, 2016 13:08   

O kurcze, sądząc po zdjęciach, to mój potwór jest z dwa razy większy :shock: Na dniach planuję wizytę u weta, może się dowiem, w jakim konkretnie jest wieku i czy takie rozmiary są normalne, czy to jakiś mutant.

Ze względu na niedobór funduszy na razie średnio mogę sobie pozwolić na kupno szczura z hodowli, wolę zainwestować w klatki, karmy i ściółki. Niestety szczur pojawił się niespodziewanie tuż po naszej przeprowadzce, kiedy akurat jestem w najgorszej finansowej kondycji. Póki co mam raczej nadzieję, że znajdzie się jakiś nieodpłatny egzemplarz potrzebujący domu.
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lut 09, 2016 13:52   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Znajdzie się, na pewno :) Pamiętaj, że transport zazwyczaj da się wykombinować, więc nie musisz się ograniczać do Wrocławia.
A Ci chłopcy na zdjęciach mieli 5 tygodni. To są jeszcze dzieci, więc każdy przeciętny, dorosły samiec jest od nich 3-4 razy większy.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Szczuronessa 
Rats, rats everywhere...


Dołączyła: 12 Paź 2014
Posty: 92
Skąd: Polkowice
Wysłany: Wto Lut 09, 2016 17:28   
   Zwierzątka: Yuki, Lucky...


Ja posiadam szczurki, ale młode. Dziś w nocy kończą równo miesiąc. Mieszkam kawałek od Wrocka i transport bez problemu się znajdzie. Mam wolnych jeszcze dwóch samców (kapturki standard).
_________________
Ze mną: Yuki; Lucky...

Za TM: Mika, Ach...
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Lut 09, 2016 19:40   

Hmm. Myślisz, że łączenie dwóch tak różnych wiekowo i wagowo osobników to dobry pomysł?
 
     
Szczuronessa 
Rats, rats everywhere...


Dołączyła: 12 Paź 2014
Posty: 92
Skąd: Polkowice
Wysłany: Wto Lut 09, 2016 20:17   
   Zwierzątka: Yuki, Lucky...


Jakieś dwa-trzy miesiące temu łączyłam dwie samiczki 1,5 miesięczne z 5 rocznymi samiczkami i odbyło się to bez problemów. Najważniejsze jest, by nie dołączać 1 malucha do reszty starszych. Z nudów zacznie skakać starszym po łbie i wkurzać, choć są wyjątki, że starszaki zachowują się nad-opiekuńczo co do takiego szczyla.

A dwójka maluchów może zająć się sobą kiedy starszaki mają je gdzieś. Po za tym jeśli będziesz chcieć kontynuować przygodę z ogonkami to wydaje mi się dobrym pomysłem.
Dodatkowym atutem z młodymi jest możliwość "kształtowania" ich charakteru od początku. Czyli żadnych złych przeżyć i traum oraz mogę Ci zagwarantować, że od skończonego 1 tygodnia mają ze mną kontakt (poznawały mój zapach), a po pewnym czasie zyskały też kontakt z moimi dziećmi.

To wszystko zależy od Ciebie i od tego co wolisz :mrgreen: Ja tylko zaproponowałam :wink: Szczególnie, że jest duża szansa na niedaleki transport. Mam już prawdopodobnie dwie osoby w Wrocka, które chcą przygarnąć maluchy.
_________________
Ze mną: Yuki; Lucky...

Za TM: Mika, Ach...
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lut 09, 2016 20:55   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Senthe, zazwyczaj się dołącza malucha do dorosłych szczurów. Malec nie ma jeszcze ciągot do dominacji, więc powinno być łatwiej. Sporo jednak zależy od drugiego szczurka i np tego, czy nie jest właśnie w okresie dojrzewania.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Lut 10, 2016 10:30   
   Zwierzątka: brak


Jeśli nigdy nie łączyłaś tego konkretnego szczura z innymi, musisz postępować bardzo ostrożnie, bo nie znasz jego reakcji. Kilkumiesięczne samce wkraczają właśnie w okres dojrzewania i mogą być agresywne. Z maluchami najlepiej zaczekać do ukończenia przez nie ok. 7-8 tygodni - mają wtedy grubszą skórę i są silniejsze, trudniej zrobić im krzywdę niechcący. Jednocześnie wciąż są dzieciakami i nie powinny się "stawiać". Najczęściej oddaje się 5-tygodniowe szczurki, więc podczas oczekiwania na ich pierwsze spotkanie możesz zrobić im kwarantannę, obserwować czy nie są chore i nie mają pasożytów, podkarmiać wysokobiałkową karmą której takie maluchy potrzebują i wymieniać zapachy pomiędzy klatkami młodych i starszego (zasikane szmatki i fragmenty ściółki).
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Pon Mar 14, 2016 03:43   
   Zwierzątka: królinka i szczury


Aktualne?
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon Mar 14, 2016 11:07   

Nieaktualne.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.34 sekundy. Zapytań do SQL: 13