Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Własna karma - mieszanka
Autor Wiadomość
oxxy 



Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 1116
Skąd: Bytom
Wysłany: Pią Lis 13, 2015 10:15   
   Zwierzątka: koty sztuk dwie


A ja chyba znowu zrobię zamówienie na Złotej Rybce. Szkoda tylko, że niektórych składników nie można kupić w mniejszej ilości niż kilogram... Albo wyciągnę zgrzewarkę do folii z piwnicy i rozdzielę na 1,5kg worki. Nie wiem czemu za każdym razem pojawiają się u mnie mole...

Off-Topic:
Albo kupię z tatą więcej rzeczy i odsprzedam mu - mamy kury, to sobie to wykorzysta.


Ogólnie mieszanka super - szczury zajadały się aż im się uszy trzęsły. :D
_________________
:lapa: "Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś." :lapa:
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Sob Lis 14, 2015 00:39   
   Zwierzątka: szczurze damy


Off-Topic:
aniucha0711, 18.12 będę w Złotowie, to może zgarnę trochę ;)
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
aniucha0711 



Dołączyła: 30 Sty 2014
Posty: 44
Skąd: Ujście/Piła/Złotów
Wysłany: Nie Lis 15, 2015 01:54   

Off-Topic:

Karena przeprowadziłam się do Ujścia, koło Piły (32 km od Złotowa ), ale od 17 do 19 grudnia będę u mamy w Złotowie lepić pierogi, więc mogę zabrać karmę :wink:



Edit:

To będzie troszkę dłuższy post, o moich uwagach co do tej mieszanki :

<----- tak wyszła mieszanka ze składników i proporcji podanych przez smeg czyli:



smeg napisał/a:

Cytat:
20 kg - 69 zł, zapas dla 7 chłopaków/ 4 miesiace

Skład:
Groch prasowany 1 kg
Kasza Gryczana 1kg
Siemie Lniane Złote 0.50 kg.
Soczewica czerwona 0.50 kg
Cardi-Krokosz Barwierski 1 Kg
Bobik 1 kg
Dynia 0.25 kg
Jęczmień 1Kg
Kasza Jaglana 1kg
Kasza jęczmienna 1 kg
Konopie Paszowe 0.50 Kg
Kukurydza 2 Kg
Ostropest 1Kg 0.50 kg
Owies Bezłuskowy 1.0 kg
Proso Złote 1.0 kg
Ryż Paddy 1.0 kg
Pszenica 1.0 kg
Rzepak 0.50 kg
Słonecznik 1.0 kg
Soja 1.0 kg
Sorgo Czerwone 1.0 kg
Orzeszki Ziemne 0.50 Kg
Płatki żytnie 1 kg


Mam parę uwag co do składników. Zamówiłam je ze sklepu zlotarybka24.com i przyszły do mnie pakowane po 1kg w zgrzewane worki. Niestety nie były podpisane i musiałam się sporo na główkować co jest co, aby dobrze odmierzyć 0,5 kg niektórych składników. I tak właśnie chciałam ostrzec przed soczewicą czerwoną z tego sklepu. Jest bardzo drobna - jak to soczewica. Ale co znalazłam w środku?
<---- kamyczki, niektóre dość ostre. Oczywiście to nie wszystkie, bo najpierw wyrzucałam do śmieci, a potem wpadłam na pomysł, aby je zebrać. Taka ilość kamieni była w 0,5 kg odmierzonej soczewicy. Dobrze, że przesypywałam najpierw wszystko na sitko, tak je przyuważyłam. Soczewica jest malutka, więc dzióbałam te kamienie około 40 minut. Tak więc uważajcie na dodatkowe elementy w ziarnie :!:

I jeszcze odnośnie moli czy innych robaczków. Sorgo czerwone ( te czerwono-brązowe kulki na drugim obrazku karmy ) miały dziurki, także dobrały się do nich robaczki. Robaków nie zauważyłam, ale może z stamtąd wychodzą, jeśli są źle ususzone.

Zmodyfikowałam nico mieszankę. Z 1 kg słonecznika dodałam 0,5 kg dużego słonecznika pasiaka i 0,5 kg małego czarnego dla ptaków. Zamiast 2 kg kukurydzy w ziarnie, dałam 1 kg ziarnistej i 1 kg kukurydzy w płatkach. Płatki żytnie kupiłam ze sklepu z ekożywnością, dlatego kupiłam 2 paczki po 400g. Dodałam także paczkę ryżu preparowanego i zioła dla szczura z Herbal Pets + małe kawałki gałązek z mojej ususzonej jabłonki. Do miseczki jeszcze dorzucam mix suszonych robaczków z zooplusa. W karmie te maleństwa spadły by na dół :) Karma ładnie pachnie i największe powodzenie ma ryż Paddy :)
_________________
Ze mną szczurki: Ugryź, Blix, Ciastuś.
Mąż: Michał
Za TM: Berserker, Urwij, Lizak, Zgredek.
Ostatnio zmieniony przez aniucha0711 Wto Lis 17, 2015 21:00, w całości zmieniany 4 razy  
 
     
zeberka4 



Dołączyła: 06 Lis 2015
Posty: 11
Wysłany: Wto Lis 17, 2015 20:47   

Super, chyba zrobię taką samą. Fakt proso nie powinno być dziurawe. Kupuje dla ptaków tzn ze coś się do niego dobrało.
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lis 17, 2015 22:03   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


W moich składnikach do karmy ze sklepu ZłotaRybka24 również było troszkę kamieni, ale na 15 kg mieszanki łącznie może z kilkanaście. Również przejrzałam każdą porcję przed zatwierdzeniem do zjedzenia. Robali nie stwierdziłam (karma u mnie od ponad pół roku stoi, żadnych form życia nie zaobserwowałam). Niefajnie z tymi dziurkami w ziarnach :?

Ziarna jak dla mnie były rozpoznawalne, mimo braku podpisów, za podpowiedź służyły mi zdjęcia ze strony sklepu ;)
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
zeberka4 



Dołączyła: 06 Lis 2015
Posty: 11
Wysłany: Nie Lis 29, 2015 00:09   

Najgorsze z robali to sa właśnie mole i najczesciej spotykane.

Ja kupuje ziarna na hodowlapapug.pl ale to dla ptaków typowo i nigdy się nie zawiodłam
 
     
czartoria 



Dołączyła: 05 Cze 2011
Posty: 1341
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Gru 02, 2015 13:10   
   Zwierzątka: Gucio, Bryś, Amorek, psy i rybki


Czy Złota Rybka sprzedaje te ziarna po co najmniej 1 kg, czy też można zamawiać po 0,25 i 0,5 kg? Chciałam kupić ziarna na połowę przepisu smeg.
_________________
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=11606
Za TM: Dumbusia, Tchórzyczka, Tentej, Drechu, Tfety, Zygmunt, Borsuk, Sylwuś, Malinka, Maciusiu, Suszi, Sziszunek, Kreciu, Nesti, Abies, Holly, Czili, Liczi, Kofi
 
     
oxxy 



Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 1116
Skąd: Bytom
Wysłany: Śro Gru 02, 2015 13:28   
   Zwierzątka: koty sztuk dwie


czartoria, część z nich jest sprzedawana po 1kg. ;)
_________________
:lapa: "Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś." :lapa:
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Gru 02, 2015 14:09   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


czartoria napisał/a:
Czy Złota Rybka sprzedaje te ziarna po co najmniej 1 kg, czy też można zamawiać po 0,25 i 0,5 kg? Chciałam kupić ziarna na połowę przepisu smeg.

Niektóre da się i po 0,25kg ;)
Trzeba sprawdzić każde po dodaniu do koszyka czy wpisana przez nas ilość mniejsza niż 1kg się "załaduje". Jeśli tak - można :)
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
czartoria 



Dołączyła: 05 Cze 2011
Posty: 1341
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Gru 02, 2015 15:16   
   Zwierzątka: Gucio, Bryś, Amorek, psy i rybki


A ktoś z Warszawy może chciałby kupić na pół? Czyli po 10 kg na głowę.
20 kg na 3 szczury to 'trochę' duuuużo
_________________
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=11606
Za TM: Dumbusia, Tchórzyczka, Tentej, Drechu, Tfety, Zygmunt, Borsuk, Sylwuś, Malinka, Maciusiu, Suszi, Sziszunek, Kreciu, Nesti, Abies, Holly, Czili, Liczi, Kofi
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Gru 02, 2015 15:45   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


Ja będę za jakiś czas robić dla siebie mieszankę, maksymalnie za miesiąc (jeszcze trochę mam żarcia + testuję teorię o ewentualnej alergii pokarmowej, więc szczury są na wyłącznie jednej karmie teraz, VL r&m complete i w związku z tym trochę nie wiem co dalej, ale zapewne i tak się zdecyduję na ponowne zrobienie własnej mieszanki).
Bardzo Ci się spieszy?
Odbiór składników byłby u mnie, mam wagę kuchenną w razie co ;)

PS: a Ty mi powiedz, jak Ci się udało zrobić 20kg mieszanki?
Mi wyjdzie niecałe 12kg + 2kg suszonych warzyw (z allegro zamawiam), a nie będę marnować składników, prócz grochu, którego nie da się zamówić mniej niż 1kg, ale jego akurat mam jeszcze po ostatniej mieszance i chyba go użyję.

Moja mieszanka obecnie wyglądać będzie tak:
Ryż Paddy 1kg
warzywa suszone z allegro - 2kg
krokosz barwierski 1kg
Siemię lniane ciemne 1kg
Kasza gryczana 1kg
Jęczmień 1kg
Pszenica 1kg
Owies bezłuskowy 1kg
Proso złote 1kg
Słonecznik prążkowany 1kg
Ostropest Plamisty 1kg
*Nasiona konopii (drobne) 0,5kg
*Soczewica zielona 0,5kg
*Groch prasowany 0,25kg
*Dynia 0,25kg
*Mączniki suszone - 0,2kg
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
czartoria 



Dołączyła: 05 Cze 2011
Posty: 1341
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Gru 02, 2015 17:35   
   Zwierzątka: Gucio, Bryś, Amorek, psy i rybki


nimka, Z przepisu udostępnionego przez smeg wychodzi ponad 20 kg. Widzę że Twój przepis w porównaniu z jej nie zawiera bobiku, kaszy jaglanej i jęczmiennej, kukurydzy, rzepaku, soi, sorgo, orzeszków ziemnych i płatków żytnich. Ty wszystko z allegro kupujesz czy tylko warzywka? Mi starczy na jakieś 2-3 tygodnie. One jedzą 3 karmy (VL Crispy, która się kończy, VL Complete i Beaphar Care. Dwie ostatnie to granulat, nie chciałabym ich bez ziarenek zostawiać). A odbiór u Ciebie to w jakiej dzielnicy?
_________________
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=11606
Za TM: Dumbusia, Tchórzyczka, Tentej, Drechu, Tfety, Zygmunt, Borsuk, Sylwuś, Malinka, Maciusiu, Suszi, Sziszunek, Kreciu, Nesti, Abies, Holly, Czili, Liczi, Kofi
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Gru 02, 2015 23:54   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


Wymienionych przez Ciebie składników nie użyłam celowo - jęczmień i proso (czyli kasza jęczmienna i jaglana) już jest, tylko w formie zdrowszej, czyli z łuską. Kukurydzę wywaliłam, bo praktycznie bezwartościowa, orzeszków nie chcę, bo nie (po części boję się alergii u szczurzycy, która ma na razie niezidentyfikowane ranki na skórze, leczymy się antybiotykiem doustnym, a po części dlatego, że boję się "nieświeżych" orzechów - orzechy chyba łatwiej niż inna żywność łapie toksyczne pleśnie), soja też mnie nie przekonuje (szczególnie że ma być gotowana????? jeśli się nie mylę, czyli trzeba i tak dawać osobno, a nie do mieszanki), a płatków żytnich nie znalazłam w tym sklepie ;)

Reszta na pw ;)
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
czartoria 



Dołączyła: 05 Cze 2011
Posty: 1341
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Gru 15, 2015 18:01   
   Zwierzątka: Gucio, Bryś, Amorek, psy i rybki


Płatki żytnie udało mi się kupić w Tesco :)

[ Dodano: Pon Sty 04, 2016 18:35 ]
Przeanalizowałam skład niedojadanych resztek.
Najwięcej zostaje prosta i siemienia (chyba jednak za drobne to jest).
Na 3-im miejscu soczewica zielona.
Na 4-ym miejscu ryż paddy.
_________________
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=11606
Za TM: Dumbusia, Tchórzyczka, Tentej, Drechu, Tfety, Zygmunt, Borsuk, Sylwuś, Malinka, Maciusiu, Suszi, Sziszunek, Kreciu, Nesti, Abies, Holly, Czili, Liczi, Kofi
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sty 05, 2016 16:32   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


czartoria napisał/a:
Płatki żytnie udało mi się kupić w Tesco :)

[ Dodano: Pon Sty 04, 2016 18:35 ]
Przeanalizowałam skład niedojadanych resztek.
Najwięcej zostaje prosta i siemienia (chyba jednak za drobne to jest).
Na 3-im miejscu soczewica zielona.
Na 4-ym miejscu ryż paddy.

U mnie też ryż paddy zostaje, chyba że szczury głodne, to zjedzą do ostatniego ziarenka ;) - staram się nasypywać nową porcję dopiero jak zjedzą wszystko.

Siemię też zostaje jeśli jeszcze mają co innego do wyboru, ale to raczej przez to że nie jest smaczne a nie że drobne, ale "co poradzić" skoro zdrowe ;) Nie mają wyjścia :P
Proso u mnie znika ładnie (od roku).
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.32 sekundy. Zapytań do SQL: 12