Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mmarcioszka
Wto Sty 05, 2016 14:10
Wrocław szczury miesięczne 1 samiec 5 samiczek
Autor Wiadomość
Pax 


Dołączyła: 21 Wrz 2015
Posty: 2
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Paź 22, 2015 23:37   Wrocław szczury miesięczne 1 samiec 5 samiczek
   Zwierzątka: Wowa, Bucek


1. Liczba szczurów do oddania: 5 samiczek i 1 samiec

3. Wiek szczurów: 1 miesiąc

4. Miasto: Wrocław

5. Możliwość transportu przez właściciela do innych miast: do 30 km możliwy transport

7. Charakter, usposobienie szczurów: odchowane przy człowieku, chętnie wchodzą na ręce, liżą, podgryzają, ganiają po klatce

8. Stosunek szczurów do człowieka: towarzyskie, milusińskie

11. (Jeśli szczury są młode) Sposób, w jaki doszło do rozmnożenia: Po kupnie nowej klatki szukałam towarzysza dla moich dwóch samców. Zamiast tego znalazłam ogłoszenie pisane łamanym polskim, w sprawie adopcji "chłopczyka i dziewczynki szczurków". Szybką rekacją była wiadomość - "Proszę oddzielić od siebie zwierzęta!" Właścicielka zaproponowała mi adopcję i zgodziłam się. Wiedziałam, że mam warunki na trzymanie większej ilości zwierząt, znam się na nich trochę lepiej, niż totalny laik i na pewno będą u mnie miały dobrze. Niestety było za późno - samiczka była już w ciąży.
Podjęłam wyzwanie i zaopiekowałam się gromadą. Cała ciąża przebiegła bez zakłóceń, oprócz jednego incydentu z oczkiem (w skrócie: maluchowi za szybko rozszczelniło się oczko i trochę zaropiało, myślałam, że to coś poważnego, ale okazało się niegroźne i teraz nikt już o tym nie pamięta). W odpowiednim czasie rozwijały się wszystkie szczurze funkcje, Mila (mama) dzielnie karmiła całą gromadę. Szczury były seksowane i badane przez weterynarza specjalistę od małych gryzoni (pani doktor Strugała). Są zdrowe i silne.

12. (Jeśli szczury są różnej płci powyżej 4,5 tyg. życia) Czy samce są oddzielone od samiczek: tak, jednego samca łączę ze szczurzym tatą, a drugiego chcę oddać, i tak będę mieć dużo szczurów na głowie, ale dzielnie wspiera mnie mój luby

13. Dodatkowe akcesoria do oddania razem ze szczurami: Jako wyprawkę mogę podarować trochę karmy, niestety nic więcej nie mam.

14. Czy szczury są do oddania razem, czy mogą być rozdzielone: Można brać do stworzenia nowego stada, można łączyć z posiadanym stadem (jeżeli łączenie się nie powiedzie, odbiorę szczury i będę szukać im kolejnego domu)

15. Wymagania wobec przyszłego właściciela: Jedyne, czego oczekuję, to chwila szczerej rozmowy z przyszłym właścicielem maluchów. Sama byłam kiedyś żółtodziobem, ale przy pomocy Alloszczura ze wszystkimi problemami udało mi się poradzić. Służę też w razie czego poradą, opartą na dotychczasowym doświadczeniu.

16. Zdjęcia szczurów:
11 dzień:

wczoraj:

17 dzień (tu fajnie widać, które są "kudłate" :) )

wczoraj:

Mila (mama) karmiąca na pająka :P





17. Kontakt: tel. 601541054, e-mail: olga.mok@op.pl

18. Kilka słów o szczurze:

Jak szczurki były małe, wyraźnie było widać podział na dwa typy umaszczenia: gładkie i "kudłate". Kudłate szczury miały delikatnie kręcone wąsiki (po mamusi), w tej chwili sierść urosła i ciężko stwierdzić, które były gładkie, a które kudłate. Ale uważam, że wszystkie są urocze. Mama to husky, ma szaro-białą sierść. Małe jak były malutkie wydawały się być czarne, ale teraz jakby zszarzały. Możliwe, że będą zmieniać jeszcze kolory. :)

UWAGA: Obecnie została mi do oddania jedna szara samiczka. Ma w tej chwili ponad 6 tygodni.

Filmik z maluchami
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Czw Gru 10, 2015 17:11   
   Zwierzątka: szczurze damy


Pax, Aktualne?
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
Pax 


Dołączyła: 21 Wrz 2015
Posty: 2
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw Gru 10, 2015 18:24   
   Zwierzątka: Wowa, Bucek


I tak, i nie. Jeśli ktoś chciałby zaadoptować dziewczynkę, to chętnie mu ją oddam. Mam teraz 3 dziewczyny (mama i dwie małe) i 4 chłopaków (którzy jeszcze są w osobnych klatkach, 2 w jednej i 2 w drugiej, ale już prawie udało mi się ich połączyć). Ogólnie jeśli łączenie chłopaków przebiegnie w porządku, to skupię się na znalezieniu dziewczynom nowego domu (wszystkim trzem). Teraz można zamknąć wątek, najwyżej założę nowy temat, bo i tak trzeba będzie zaktualizować informacje.
 
     
Pax 


Dołączyła: 21 Wrz 2015
Posty: 2
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Sty 05, 2016 11:47   
   Zwierzątka: Wowa, Bucek


Wszystkie szczurki rozdane do dobrych domow, mozna zamknac watek. :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 12