Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Smycz i szelki - dyskusja
Autor Wiadomość
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Maj 11, 2012 10:04   
   Zwierzątka: brak


Wyobraziłam sobie siebie na spacerze z jedenastoma szczurami na smyczkach :mrgreen:
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
gurumis 



Dołączyła: 21 Cze 2010
Posty: 167
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: Pią Maj 11, 2012 11:40   

smeg napisał/a:
Wyobraziłam sobie siebie na spacerze z jedenastoma szczurami na smyczkach :mrgreen:


hah, też to sobie wyobraziłam :lol:
_________________
:wavexxs:

Gość zajrzyj do nas ! :)
GuRuMisiowe Maleństwa
 
 
     
Vari 


Dołączyła: 05 Lip 2012
Posty: 2
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Lip 05, 2012 14:31   
   Zwierzątka: szczura


chyba mój z szelek specjalnych dla ciurów wyjdzie ;(
mówie o tych jogging small
 
 
     
Medusa 


Dołączyła: 25 Mar 2014
Posty: 7
Skąd: Słupsk
Wysłany: Sob Maj 31, 2014 21:13   

albo jestem ślepa, albo nie widzę :D mam zwykłe szeleczki tasiemkowe i ogółem Harley ladnie na nich chodzi (proba w dpmu, bez problemu), ale Honda ma problemy, traci równowagę i ciągle z nich wypada, są zapiete na maksa, a i tak glowa albo zadek jej ucieknie xD zastanawiałam się nad szeleczkami pełnymi, ale zastanawiam się jak z rozmiarem i swobodą ruchów? ostatecznie postaramy się przerobić te starsze na "łapkowe" szeleczki ;)
_________________
ze mną: szczurze Harley i Honda, psie Tobi i Sara, świnkowe Irokez, koniska Gal, Fuks i Posąg <3
za TM: szczurze Krówka, psie Scooby i Kropka, świnkowe Zuzek i Lolek, końskie Likon, Lolek, Edek
 
     
Szczurówka 


Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 1524
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sob Maj 31, 2014 21:21   
   Zwierzątka: ....


Medusa, w domu chodzi w nich spokojnie ale na dworze może zwiać ;)

Jeśli chcesz sprawdzić jak szczur reaguje na wyjście na dwór weź go na rękach na balkon jeśli masz :)
_________________
...
 
     
Medusa 


Dołączyła: 25 Mar 2014
Posty: 7
Skąd: Słupsk
Wysłany: Nie Cze 01, 2014 18:44   

tak tak, ale chodzi mi głównie o recenzję szelek pełnych, bo te zwykłe jej nie odpowiadają.
Harley już chodzi po dworze, ładnie trzyma się ramienia, ale boję się jej puszczać bez szelek na trawkę. Natomiast Hondzie ewidentnie szelki paskowe nie odpowiadają, krępują jej ruchy/traci równowagę, tak jakby upośledzają ją (tak to trochę wygląda), a nie chcę ryzykować, że mi ucieknie, a także nie chcę by jedna korzystała ze słoneczka i ciepłej trawki, a druga nie :(
_________________
ze mną: szczurze Harley i Honda, psie Tobi i Sara, świnkowe Irokez, koniska Gal, Fuks i Posąg <3
za TM: szczurze Krówka, psie Scooby i Kropka, świnkowe Zuzek i Lolek, końskie Likon, Lolek, Edek
 
     
Antiba 



Dołączyła: 19 Lut 2014
Posty: 60
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Wrz 02, 2014 15:42   
   Zwierzątka: Nuka,Bibi,Wiktor,Kamfrej,Ponyo,Pipin,Dante,Gryzzli,Chudy [*] Pucek, Bigby <3


Hej!
Kupiłam szelki pełne dla moich szczurów (link do szelek). Niestety 3 szczury się z nich wyślizgnęły, chociaż zapięłam dosyć mocno. Na Nukę nie nałożę, bo ma chorą łapkę, ale jeszcze spróbuję na dwa największe szczury. Obawiam się jednak, że nici z prowadzania chłopaków po podwórku na takiej uprzęży ;)
Może ktoś ma takie, sprawdzają się u niego, i zechciałby ewentualnie ode mnie te odkupić? Kolor czerwony.
 
 
     
Wandalena 


Dołączyła: 07 Paź 2015
Posty: 1
Skąd: Toruń, Siedlce, Warszawa
Wysłany: Śro Paź 07, 2015 15:16   
   Zwierzątka: Szczury, psy, kot


Cześć! Mam dwa półroczne szczurki, to moje pierwsze gryzonie. Od dwóch tygodni, a może przeciągnąć się to do miesiąca, 1,5 niezbyt mogę wypuszczać moich chłopaków do swobodnego biegania po mieszkaniu. Postanowiłam więc kupić jedne szelki zabudowane, aby móc zapewnić im chociaż minimum ruchu, bo bieganie po mnie chyba przestało im sprawiać frajdę, strasznie forsuja pomysł zejścia na podłogę. Ale... oba szybciutko wychodzą z szelek. Mają tak malutkie główki i ciach i juz są wolne. I teraz zastanawiam się czy może jak urosnć to szelki zaczną się sprawdzać czy to pieniądze zupełnie w błoto. To pytanie o poradę praktyczne - techniczna, a nie moralna, jakby co ;) i hej jestem Magda i jestem tu nowa ;)
 
     
oxxy 



Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 1116
Skąd: Bytom
Wysłany: Śro Paź 07, 2015 18:05   
   Zwierzątka: koty sztuk dwie


Wandalena, moje szczury nie przepadały za szelkami. Moja pierwsza szczurzyca co prawda rzucała się na szelki jak tylko je wyciągałam i grzecznie w nich chodziła, ale były zrobione na wymiar ze sznurówek i traktowałam je jako zabezpieczenie, gdy zabierałam ją do weterynarza. Dlatego zaprzestałam używania tych wynalazków. :P Szczury są zwinnymi zwierzętami i jak im się coś nie podoba to nawet przyklejony kołnierz potrafią ściągnąć...
_________________
:lapa: "Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś." :lapa:
 
     
Hanami 


Dołączyła: 22 Sty 2011
Posty: 3695
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Paź 08, 2015 21:29   
   Zwierzątka: ... Kawunia, Ukkinia, Lavinia, Totunia


Ja mam od pięciu lat dwie pary szelek ślicznych. Jedne różowe, drugie niebieskie. Gdy mi czasem wpadną w ręce, ze wzruszeniem wspominam, jak moje szczurki błyskawicznie z nich się uwalniały.
Nie zdążyłam zapiąć drugiego paseczka, a małe już się w pierwszego uwalniały :usmiech:
_________________
449955886677
 
     
Karol739
[Usunięty]

Wysłany: Sob Sty 27, 2018 11:02   

Też się chyba skuszę na Asaurusowe szelki, 10 minut i gotowe. Ale sznurówki też kosztują, nie wiem czy z zoologa nie kupić, trochę mi się nie chce robić. Ale za pomysł należy się naprawdę szacun, więc jak będzie pogoda to na pewno wypróbuję. Halo halo, co taka cisza? :P
 
     
szczurkai 



Dołączyła: 21 Mar 2016
Posty: 92
Skąd: zielona góra
Wysłany: Sob Sty 27, 2018 15:49   
   Zwierzątka: szczury i żółw


Karol739, Ze szczurami na dwór wychodzić sie nie powinno,to dla nich niepotrzebny stres, ten temat został założony 11 lat temu, część informacji tu zawartych jest już nieaktualna
_________________
Moje :
Syria, Serbia , Ukayali , Orinoco
Za TM:Luna, Chelsi, Unia Europejska, Velvet, ,Melania, Bella, Paryż , Tokio
 
     
Karol739
[Usunięty]

Wysłany: Śro Sty 31, 2018 10:20   

Dobra, ale szczury mogą lubić być na dworze.
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro Sty 31, 2018 10:53   

Karol739, super, to zapytaj je o zdanie i daj znać, co powiedziały.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.21 sekundy. Zapytań do SQL: 11