Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Karena
Nie Paź 25, 2015 13:35
Oddam szczura ok.10msc husky, bardzo inteligentny.
Autor Wiadomość
LizaR 


Dołączył: 06 Sty 2015
Posty: 40
Wysłany: Pią Sie 28, 2015 03:52   Oddam szczura ok.10msc husky, bardzo inteligentny.

1. Liczba szczurów do oddania: 1

2. Płeć szczurów: Samiec

3. Wiek szczurów: ok. 10 mięsiecy

4. Miasto: Katowice/Gliwice lub Opolskie

5. Możliwość transportu przez właściciela do innych miast: Katowice, Gliwice

6. Choroby, które szczury przechodzą/przechodziły: brak, zdrowy

7. Charakter, usposobienie szczurów: strachliwy, nie do końca oswojony/color]

[color=darkblue]8. Stosunek szczurów do człowieka: nie gryzie, daje się głaskać ale wyraźnie sie boi


9. Stosunek do innych szczurów: agresja wobec znacznie mlodszego stąd powód oddania

10. (Jeśli szczury są starsze) Powód oddania: nieudana próba połączenia ze znacznie młodszym (różnica 6 msc)/color]

[color=darkblue]11. (Jeśli szczury są młode) Sposób, w jaki doszło do rozmnożenia:


12. (Jeśli szczury są różnej płci powyżej 4,5 tyg. życia) Czy samce są oddzielone od samiczek:

13. Dodatkowe akcesoria do oddania razem ze szczurami:

14. Czy szczury są do oddania razem, czy mogą być rozdzielone: niedot.

15. Wymagania wobec przyszłego właściciela: nie zostanie pokarmem dla węża /color]

[color=darkblue]16. Zdjęcia szczurów: prześlę jeśli będzie zainteresowanie


17. Kontakt: priv

18. Kilka słów o szczurze: Szczur jest odmiany husky biało-siwy (wcześniej czarny). Potrafi różne sztuczki takie jak obrót, obrót na podwyzszeniu, chodzenie na tylnich lapach. Jest BARDZO INTELIGENTY i pojętny jeśli chodzi o naukę. Niestety muszę go oddać ze względu na agresję wobec mniejszego a nie chcę go skazywać na samotność. Jest to wyzwanie dla bardziej zaawansowanych szczurzych hodowców. Polecam szczególnie osobom które lubią uczyć szczurkow nowych rzeczy, myślę że z zaakceptowaniem nowego właściciela nie będzie problemu.
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Sie 28, 2015 11:02   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


LizaR, nie lepiej wykastrować szczura i połączyć?
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
LizaR 


Dołączył: 06 Sty 2015
Posty: 40
Wysłany: Pią Sie 28, 2015 13:16   

Layla,

Hej, możliwe że kastracja nie jest potrzebna a po prostu ja nieumiejętnie przeprowadzam łączenie. Nigdy tego nie robiłem, niby robiłem wszystko zgodnie z poradnikami...

Co mam zrobić jeśli stary szczur jest nie do końca oswojony i nie mam możliwości wziąć go na teren neutralny ? Z mlodszym nie ma problemu, jest super oswojony i ma ok. 4 mies (tak, teraz widzę różnicę bo ten nie jest z zoologa )Jeśli mi pomożesz myślę że nie będzie potrzeby oddania.:)
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Sie 28, 2015 13:18   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


LizaR, czy zachowałeś zasadę łączenia na neutralnym terenie? Ile czasu łączyłeś i jakimi metodami? Czasem łączenie trwa nawet kilka tygodni. Moje rekordowe trwało 2 miesiące. Kastracja najczęściej pomaga, wiek 10 m-cy to akurat wiek na burzę hormonów ;)
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
LizaR 


Dołączył: 06 Sty 2015
Posty: 40
Wysłany: Pią Sie 28, 2015 13:50   

Z tym neutralnym terenem trochę średnio wyszlo, tak jak pisalem stary jest bardzo nieufny i ciężko go gdzieś zabrać. Czy jako teren neutralny można jakoś to zastąpić np. w jakimś pudle kartonowym ?
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Sie 28, 2015 14:56   
   Zwierzątka: brak


Tak, pudło się dobrze sprawdza zamiast np. wanny - ja łączę swoje stado z nowymi szczurami właśnie w bardzo dużym kartonie ;)
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
LizaR 


Dołączył: 06 Sty 2015
Posty: 40
Wysłany: Sob Sie 29, 2015 12:16   

Spróbowałem z pudłem i myślę że połączenie się uda. Właściwie to raczej młody zdominował starego - przyciskał go do podłoża, aż do pisku. Poźnej chwile leżeli koło siebie i w sumie bez jakichś większych bójek.
Co mam teraz zrobić? Kontynuować łączenie w pudle do jakiegoś czasu czy spróbować z docelową klatką bez akcesoriów ?








P.s.Sorki że tutaj ciągnę tą dyskusję ale w sumie można to przenieść.
 
     
agathe1988 



Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 919
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Sie 29, 2015 16:38   
   Zwierzątka: Cała 16 w <3


LizaR, a ile czasu siedzą w pudle? Potrzymaj ich dla pewności 2-3 dni i jeśli nie będzie krwi to przenies do mniejszej,wyczyszczonej ze wszystkiego klatki.
_________________
Na zawsze w sercu: Dumbo [*] Dabi [*] Abu [*] Dropsik [*] Gucio [*] Bubuś [*] Mount [*] Tadeusz of Zirrael Rattery [*] Everest [*] Homer [*] Thor [*] Dover [*] Otto [*] Puci [*] Navaho Incredible Rats [*] Powhatan Incredible Rats [*]
 
 
     
LizaR 


Dołączył: 06 Sty 2015
Posty: 40
Wysłany: Sob Sie 29, 2015 17:51   

Dzisiaj siedziały kilka godzin. A co, mają bez przerwy 3 dni siedzieć :O ?
 
     
agathe1988 



Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 919
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Sie 29, 2015 18:13   
   Zwierzątka: Cała 16 w <3


LizaR, przerwy wskazane- na wybiegi :p
_________________
Na zawsze w sercu: Dumbo [*] Dabi [*] Abu [*] Dropsik [*] Gucio [*] Bubuś [*] Mount [*] Tadeusz of Zirrael Rattery [*] Everest [*] Homer [*] Thor [*] Dover [*] Otto [*] Puci [*] Navaho Incredible Rats [*] Powhatan Incredible Rats [*]
 
 
     
LizaR 


Dołączył: 06 Sty 2015
Posty: 40
Wysłany: Nie Sie 30, 2015 06:03   

Mam taką mniejszą klatkę jedynie 20x28x10 ale to raczej zamała nawet na chwilową.
 
     
cane 


Dołączyła: 28 Maj 2015
Posty: 416
Wysłany: Nie Sie 30, 2015 07:39   

LizaR, a klatka to nie będzie większa od tego szczurka ;)
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Sie 30, 2015 08:26   
   Zwierzątka: brak


Spotkania w pudle kontynuuj przez kilka dni, po kilka godzin dziennie - jak nie będziesz mogła ich pilnować (żeby nie wyskoczyły), rozdzielaj do osobnych klatek. Jeśli zauważysz oznaki przyjaźni w pudle, czyli iskanie, leżenie obok siebie, możesz je przełożyć do wspólnej umytej klatki.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
LizaR 


Dołączył: 06 Sty 2015
Posty: 40
Wysłany: Nie Sie 30, 2015 17:44   

OK, dzięki. Chyba muszę ogarnąć większe pudło bo stary skacze ponad 60 cm :O O
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Pią Wrz 25, 2015 22:33   
   Zwierzątka: królinka i szczury


Aktualne?
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.21 sekundy. Zapytań do SQL: 13