Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Nie chcą wyjść z półki... :(
Autor Wiadomość
Zwierzofarma 



Dołączyła: 24 Sie 2015
Posty: 8
Skąd: Trójmiasto
  Wysłany: Pon Sie 24, 2015 22:03   Nie chcą wyjść z półki... :(
   Zwierzątka: Adii i Rudi to moje szczurasy ^^


Witam.
Od początku stycznia posiadam nowe szczurki : Kali Lumi i Doti. Mają po 7 miesięcy. Zmagam się z takim problemem:
Gdy wychodzą z klatki idą normalnie po prętach na jej górę, schodzą na karton i... wchodzą za półkę i nie chcą wyjść ( nie działa ani ser , ani orzeszki itp.). Gdy wypuszczam je np. ok. 16.00 to jestem w stanie wyjąć je na siłę po 5 godzinach... a potem są fochy ;( ( oczywiście następnego dnia jest wszystko ok. ) w tym czasie tam siedzą i śpią. Nie zwiedzają pokoju ( bo poco przecież półka jest lepsza :evil: . Nie reagują też na imiona... ehhh jest jakiś sposób by oduczyć je, by nie chodziły za półkę? Próbuje jakoś tam zagrodzić itp., ale one zawsze znajdą sposób, by tam wejść, a w tym czasie nic nie robią, nie zwiedzają. Proszę o pomoc
 
     
agathe1988 



Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 919
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sie 24, 2015 22:30   
   Zwierzątka: Cała 16 w <3


Zwierzofarma, oswajalas je ze swoim zapachem? Probowalas wypuszczać na łóżko,zamiast robić im większy wybieg? Najpierw powinny zapoznać się z Tobą,żeby wiedziały,do kogo maja przyjść. I jak najczęściej powinnas mówić do nich po imieniu,a każde dobre zachowanie nagradzać.
Jak wyglądają ich wybiegi? Jak wyglądały na początku?
_________________
Na zawsze w sercu: Dumbo [*] Dabi [*] Abu [*] Dropsik [*] Gucio [*] Bubuś [*] Mount [*] Tadeusz of Zirrael Rattery [*] Everest [*] Homer [*] Thor [*] Dover [*] Otto [*] Puci [*] Navaho Incredible Rats [*] Powhatan Incredible Rats [*]
 
 
     
fatamorgana 


Dołączyła: 26 Lut 2012
Posty: 206
Wysłany: Wto Sie 25, 2015 03:03   

Widocznie miejscówka za półkowa bardzo,bardzo im pasuje.A skoro pasuje,to i po co wychodzić :-P Tak poważnie,jeśli nie jest to miejsce niebezpieczne,to niech sobie tam śpią,odpoczywają itp.Nie wyciągaj ich na siłę.
 
     
Zwierzofarma 



Dołączyła: 24 Sie 2015
Posty: 8
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Wto Sie 25, 2015 09:16   
   Zwierzątka: Adii i Rudi to moje szczurasy ^^


agathe1988,
one mnie bardzo lubią, ponieważ gdy mój tata bierze je na ręce, a ja stoję obok od razu biegną do mnie , a zwłaszcza Kali. A łóżko mam piętrowe ( pisemną są półki) i boję się, że któraś mi jeszcze (nie daj Boże) spadnie.
_________________
Bez zwierzaków w naszym życiu byłoby nudno ❤️❤️
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Sie 25, 2015 10:43   
   Zwierzątka: brak


Jedyny sposób to uniemożliwienie im wejścia, czyli takie zagrodzenie, którego nie będą w stanie sforsować. Bez tego raczej nie oduczysz ich wchodzenia tam ;)
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Zwierzofarma 



Dołączyła: 24 Sie 2015
Posty: 8
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Wto Sie 25, 2015 16:10   
   Zwierzątka: Adii i Rudi to moje szczurasy ^^


smeg, ale się nie da... jest to NIE WYKONALNE
_________________
Bez zwierzaków w naszym życiu byłoby nudno ❤️❤️
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Sie 25, 2015 21:41   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Zwierzofarma, innej metody nie ma, zawsze wejdą tam gdzie chcą i mają możliwość.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Wto Sie 25, 2015 21:50   
   Zwierzątka: królinka i szczury


Zwierzofarma, szczurów nie da się tak przekonać, żeby nie wchodziły w spokojne, ciche, ciemne i casne miejsce ;)
Możesz im organizować wybieg z jak największą ilością kryjówek i zakamarków, ale to i tak ich nie zniechęci do wchodzenia za półkę. Jedyna skuteczna rmetoda - jak wyżej - zagrodzić wejście.
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Sie 26, 2015 09:51   
   Zwierzątka: brak


Wrzuć zdjęcie tej dziury w tym temacie: http://forum.szczury.biz/...=1441&start=135 , może doradzimy coś w kwestii zabezpieczenia ;)
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.14 sekundy. Zapytań do SQL: 11