Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Co gryzą i niszcza szczury? Dlaczego?
Autor Wiadomość
ney 



Dołączyła: 22 Wrz 2013
Posty: 237
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Sty 28, 2014 17:14   
   Zwierzątka: 4 ogony


smeg napisał/a:
Kabel od głośników można na szczęście łatwo zlutować ;) A do zabezpieczenia polecam plastikowe korytka na kable, można je ciąć na kawałki i zabezpieczyć np. głośniki na biurku - jedyną wadą jest to, że przestaną być łatwe do przenoszenia i podłączania w innym miejscu.


Chyba muszę poważnie pomyśleć o tych korytkach, rozwiązanie wydaje się niezłe i w miarę tanie :) Kabli w pokoju mamy sporo, a średnio mam jak odgrodzić teren gdzie występują. Pozostaje poprowadzenie kabelków w korytkach (żeby mi facet głowy nie urwał jak następnym razem urwisy zjedzą coś bardziej wartościowego... Chwała że nie ruszyli mu kabla od gitary :roll: )
_________________
Ze mną: Omiś SR, Jaskier ZR, Racuszek ZR

Nasz temat: http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=16092

Za TM: Harry, Potter
 
     
Gamabunta 



Dołączyła: 20 Lis 2013
Posty: 572
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Sty 28, 2014 21:51   
   Zwierzątka: 2,5kg wyrobu psopodobnego


Moje dziewczyny ostatnio wciągnęły ostatnio moją skarpetkę do klatki, co zauważyłam dopiero wczoraj.
Nie można już jej nazwać skarpetką. To poszatkowane coś. Ogólnie lubią szmatki, chociaż ostatnio zaczęły szanować swoje hamaczki. Na szczęście :D
_________________
Takiż to świat. Niedobry świat. Czemuż innego nie ma świata?
 
     
moniken 



Dołączyła: 06 Lis 2013
Posty: 46
Skąd: Gdynia
Wysłany: Śro Maj 07, 2014 22:02   
   Zwierzątka: za tęczowym mostem: cztery szczurzyce - husky rex, kapturka i dwie wistarki z laboratorium


Czy ktoś próbował kiedyś preparatów przeciw gryzieniu? Czy działają? Zastanawiam się nad kupnem ale nie wiem czy warto...

http://www.zdrowyzwierzak...-zwierzeta.html
_________________
...
 
     
agutka84 



Dołączyła: 01 Cze 2014
Posty: 265
Skąd: Polska
Wysłany: Nie Cze 01, 2014 22:34   
   Zwierzątka: szczurki i psy


Moja jedna szczurzyczka jest demonem zniszczenia :twisted: domki rozwala , kable, pościel dosłownie wszystko ,nie posługuje się węchem tylko zębami. Druga zaś ostoja spokoju jedyny przedmiot gryzienia to wapienko ;)
_________________

 
     
Kasioowaa 



Dołączyła: 02 Sty 2014
Posty: 65
Wysłany: Nie Cze 15, 2014 21:56   
   Zwierzątka: 3 ogonki


U mnie najstarsza co jakis czas podejmuje proby wciagniecia zawieszonego hamaka na sam dol do kuwety :) Dzisiaj tak pieknie wysprzatalam klatke zawiesilam nowa rure i pare godzin pozniej juz lezala w kuwecie :( , a sznurki ktorymi byla przywiazana schowane w domku :) Poobgryzane plakaty na scianach, hamaki nie liczac wygryzionej rolety :mrgreen: No coz trzeba sie z tym pogodzic :)
 
 
     
fatamorgana 


Dołączyła: 26 Lut 2012
Posty: 206
Wysłany: Pon Cze 16, 2014 01:30   

wszystko :P
kable,łóżka,tapety,ściany,torebki,zeszyty,ksiązki itp.itd
ale wybaczamy,wybaczamy :)
 
     
sliwkowapanna 



Dołączyła: 01 Lut 2014
Posty: 486
Skąd: Płock/Wawa
Wysłany: Pon Cze 16, 2014 08:35   
   Zwierzątka: 4 szczury i 2 myszki


wybaczamy a jakże, a jak na czymś bardziej zależy-trzymam z dala:P

teraz chłopaki upodobali sobie gryzienie papieru, który powiesiłam na ścianie, bo sikały na nią:P
_________________

___________________________________
Harry(04.2013), Wally (02.2014), Karmelek i Hermiona(06.2014) -> Nasz temat
 
     
Ajrisz 


Dołączyła: 26 Kwi 2013
Posty: 49
Wysłany: Sob Cze 28, 2014 19:21   

Moje uwielbiaja kable, szczegolnie te od ladowarek do telefonu (zniszczyly mi juz 4 :p), poduszki, ubrania, okladki ksiazek
 
 
     
Skarpetka 
100% bawełny



Dołączyła: 03 Lip 2015
Posty: 122
Wysłany: Pon Sie 24, 2015 11:29   
   Zwierzątka: Dorito, Vin, Nacho, Trufel


Czy więcej szkód i potrzeb naprawiania mieliście/macie z powodu siuśków (np. na łóżku, tuż pod ścianą) czy pogryzionych rzeczy? I czy płeć szczurków ma u Was na to wyraźny wpływ? Wiem, przede wszystkim kwestia charakteru, ale i tak chce zapoznać się z Waszymi opiniami, póki sama nie mam ogonów, a szukam pokoju do wynajęcia i chcę wiedzieć, co może mnie w przyszłości czekać :)
Nie pytam o potrzebę sprzątania, tylko o faktycznie poniszczone meble/ściany/podłogę, które dały Wam popalić po portfelach.
 
     
cane 


Dołączyła: 28 Maj 2015
Posty: 416
Wysłany: Pon Sie 24, 2015 11:40   

Skarpetka, przyznam szczerze, że mnie szczury finansowo tykają tylko jeśli chodzi o kable [i materiał na nowe hamaki :lol: ]. Po za tym ze zniszczeń jedna z dziewczyn przyczepiła się do zniszczonego, leżącego u nas głośnika od szwagra [któremu przypomniałam co mi poniszczył jego pies :twisted: ], druga uparcie wykańcza kwiatki [tu akurat jestem zła, bo kolekcja fiołków swoją wartość ma, również sentymentalną :roll: ], a trzecia tnie na paseczki ceratę spod klatki [to jestem w stanie wybaczyć].

Z siuśkami to cóż... zaczęłam częściej prać pościel i tyle :lol: . A i firanka jakąś tak przy okazji z pralką częściej się wita :P . Kurze i tak ścieram regularnie, bo mieszkam na parterze i mam piaszczysty parking pod oknem = tonę pyłu :roll: .

Ze szczurów posiadam 3 dziewczyny - 2 w kwiecie wieku [ponad rok ;) ] i jednego dzieciaka, smarka 2-miesięcznego ;) .
 
     
Albireo 



Dołączyła: 11 Wrz 2014
Posty: 1081
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Sie 24, 2015 11:48   

Skarpetka, koszty to raczej z powodu poniszczenia czegoś niż osikania. Jeden szczur przegryzł mi już kabel od głośników i od klawiatury, więc miałam wydatek na nowe. Poza tym krótki czas miały chętkę na farbę ze ściany, która w rogach łatwo poddawała się ich zębom :mrgreen:
_________________
"Zawsze przy mnie, lecz nie ze mną": Spika, Irina, Akne, Rosika, Spock, Flawia sHS, Flora sHS, Xilesia of ZR, Yldritta od ZR [*]
 
     
mmarcioszka 



Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 11559
Skąd: Nieporęt/Warszawa
Wysłany: Pon Sie 24, 2015 15:19   
   Zwierzątka: królinka i szczury


Skarpetka, kupiowanie nowych kabli to pikuś finansowy przy wydatkach na szczurzego weta :P
Moje paskudy nie znaczą jakoś bardzo, tylko alfa właściwie i to bardziej kropelkuje, nie sika, czasem kastratowi gdzieś zdarzy się nasikać, ale wtedy pranie i kosztów właściwie nie ma ;)
_________________
:wavexxs:
Paskudy mmarciochy
Hand made by mmarcioszka
 
     
olgapsiara 


Dołączyła: 13 Cze 2015
Posty: 405
Skąd: Warszawa
  Wysłany: Nie Lut 14, 2016 20:33   Potwór nie szczur!
   Zwierzątka: Pies, 3 szczury i gekon lamparci


Moja Granda jest OKROPNA! Wszystko i wszędzie niszczy. Reszta dziewczyn nic... grzeczne są. Normalnie aż zastanawiam się nad oddaniem jej do nowego domu  Po prostu nie mam do niej siły  Pomóżcie!!!!
_________________
Ze mną : Pysia, Granda i Szelma
Za TM : Mysia ( 6 miesięcy ) [*]
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Lut 14, 2016 20:47   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


olgapsiara, szczur to gryzoń. Zwłaszcza samiczki lubią niszczyć. Jedne mniej, inne bardziej, ale nigdy się tego nie oduczy. Polecam pilnować ważnych rzeczy i je chować.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
olgapsiara 


Dołączyła: 13 Cze 2015
Posty: 405
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 14, 2016 21:11   
   Zwierzątka: Pies, 3 szczury i gekon lamparci


Jak chować materac? :(
_________________
Ze mną : Pysia, Granda i Szelma
Za TM : Mysia ( 6 miesięcy ) [*]
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.18 sekundy. Zapytań do SQL: 11