Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Karena
Sob Sie 22, 2015 17:31
Koty vol. VII
Autor Wiadomość
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Wto Sie 11, 2015 23:34   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


Też uważam, że w przypadku dziczków, zwłaszcza kociąt, oswajanie 'na chama' może być dobrą taktyką. Przy naszej klusi podziałało. Była chora, musiała być siłą brana na ręce bo leki. Szybko zaczęła mruczeć na kolanach, choć nadal na nas syczała jak była w klatce ;)
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro Sie 12, 2015 09:36   
   Zwierzątka: brak


W fundacji kociak był w klatce z innym maluchem, ale spędził tam tylko kilka dni, więc raczej nie był oswajany. Po pierwszej dobie oswajania się z nowym terenem rzeczywiście było lepiej - wczoraj kociak był chętny do zabawy, ganiał za piórkiem na wędce, zajęty zabawą dał się kilka razy pogłaskać. Dał się też wziąć na kolana i głaskać na siłę :P Generalnie jest jeszcze mocno płochliwy, ale dzikim bym go już raczej nie nazwała - nie chowa się jak tylko wejdziemy do pokoju, dopiero gdy chcemy podejść bliżej, ale szybko wychodzi zachęcony zabawką. Ucieka od głaskania i na widok ręki, chyba że jest akurat mocno zajęty zabawą albo jedzeniem 8) Mięso też brał mi dziś z ręki i jadł obok, nie kradł i nie uciekał z nim w kąt.

Zrobiliśmy mu kojec w Alasce, ma tam miski i legowisko (kuweta się nie zmieściła). Próbowaliśmy zamykać go tam i wpuszczać starsze koty, żeby go obwąchały - skończyło się oprychaniem :P Dzisiaj karmiłam je smakołykami obok klatki małego - Kapsel dał się skusić, chociaż prychał między gryzami, ale Fajka się nie sprzedała :P Chciałabym i tak najpierw oswoić małego bardziej z człowiekiem, bo obawiam się, że zbyt szybka przyjaźń z innymi kotami sprawi, że towarzystwo człowieka do niczego już mu nie będzie potrzebne.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Śro Sie 12, 2015 15:15   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


smeg, weź poczytaj o socjalizacji z izolacją bo sobie możesz biedy narobić ;)
Tzn większość dorosłych kotów zaakceptuje kociaka prędzej czy później, ale łączone w ten sposób o jakim piszesz mają o wiele mniejszą szansę na polubienie go (a nie tylko tolerowanie).
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
klauduska 


Dołączyła: 20 Gru 2010
Posty: 2035
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Sie 12, 2015 20:58   
   Zwierzątka: hodowla norweskich leśnych


Nie łącz kotów, póki jego nie oswoisz w pełni z wami. Przecież to bez sensu.
I pisałam również, że nie wędką zabawa, bo za daleko kociak jest, a piórkiem, bo wtedy ma wyciągnięcie ręki jest ciągle i możesz go głaskać częściej.
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Sie 13, 2015 11:00   
   Zwierzątka: brak


Dzięki dziewczyny :) Piórkiem próbowałam, ale nie kręci go tak jak cała wiązka piórek na wędce ;) Wczoraj dał się podrapać przy ogonie, spodobało mu się, rozmruczał się i kładł na podłogę wystawiając brzuszek :serducho: Kiedy wchodzę do jego pokoju to jeszcze ucieka, ale po chwili wychodzi zachęcony jedzeniem lub zabawką i daje się głaskać.

Poczytałam o socjalizacji z izolacją, ale nadal jestem trochę zielona w tym temacie. Wczoraj małego zamknęliśmy w sypialni (zwiedzał kąty, a potem spał, nie wydawał się przestraszony), a starszym kotom pozwoliliśmy zwiedzać pokój kociaka. Chciałam je przy tym pozachęcać smakołykami, żeby dobrze im się kojarzyły te zapachy, ale wyjątkowo nie były zainteresowane. Kapsel był bardzo zdziwiony, obwąchał każdy kąt, Fajka z kolei ignorowała - wskoczyła na parapet i myła futerko, nie chciała zwiedzać pokoju. Widzę jednak, że to jej metoda na unikanie stresujących sytuacji - jest bardzo wrażliwa, nie lubi zmian i odkąd kociak jest w domu, chowa się w dziwnych miejscach i stamtąd obserwuje sytuację. Wymieniam je też zapachami, głaszcząc po pyszczku małego i duże (Fajka odsuwa się z obrzydzeniem). Dzisiaj rano karmiłam wszystkie koty przy drzwiach - kociak po jednej stronie, starsze po drugiej. Kapsel jadł, ale Fajka tylko powąchała i odeszła od miski - chyba za blisko drzwi postawiłam im jedzenie, bo potem odsunęłam dalej i zjadła. Powiedzcie mi co robię źle, a co dobrze, bo już się trochę gubię, jednak koty to nie szczury :P
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Ninek 



Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 4588
Skąd: Brzeg
Wysłany: Czw Sie 13, 2015 14:04   
   Zwierzątka: 7 kotów, 2x chomik + pies


smeg, nie spiesz się i obserwuj starsze. Najlepiej Fajkę, skoro ona bardziej wrażliwa. Kolejny krok dopiero jak kotka się uspokoi i pogodzi z sytuacją. Lepiej wolniej niż trochę za szybko ;)

Nasza Maura była dołączana na brutalnie bo innego wyjścia nie było (mieliśmy wtedy tylko jeden pokój). Skończyło się jak wiadomo nawrotem kk u Mokki i zarażeniem obu pozostałych kotów, co Maura prawie przypłaciła życiem... Nie zmienia to oczywiście faktu, że wzięcie Maury było najlepszą decyzją w moim życiu, ale drugim razem stanęłabym na głowie, żeby połączyć je inaczej.
Mocca bardzo źle zniosła pojawienie się kociaka i długo małej nie akceptowała, ale one obie są mega przytulaśne, w przeciwieństwie do Mefista, więc i tak względnie szybko zaczęły razem spać i myć się.

Za to Mefisto o ile nie lubi spoufalania się (spanie z innym kotem? 15 minut i spadaj) tak małą adoptował od pierwszej chwili. Jak była chora mył ją całą dokładnie (sama się nie myła), nie spuszczał jej z oczu ani na moment. Do tej pory ma do niej niesamowitą cierpliwość :serducho:
_________________
Ze mną:
Kotowate: Mefisto, Mocca, Mia, Manga, Rambosz, Nyks i Hades. [*] Maura [*]
Chomik dżungarski: Ekler; Chomik syryjski : Truskawka
W pamięci 'stare stado': H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F i 'nowe stado': G, B, M, T, Z, MM, W, P, P i LL
 
     
cane 


Dołączyła: 28 Maj 2015
Posty: 416
Wysłany: Nie Sie 16, 2015 21:48   

Z tego co nasze 3-miejskie stocznie kojarzę to kociaki często mają "jakiśtam" kontakt z ludźmi [zwłaszcza ochrona lubi je dokarmiać].

Swoją drogą miałam takiego psiego dzikusa - dużo pomogło karmienie wyłącznie z ręki :twisted: . Bianka miała wybór - albo głód albo zbliżyć się do STRASZNEGO CZŁOWIEKA. Przyznam się z dumą, że po pół roku była bardzo fajny i ufnym w stosunku do mnie [mogłam z nią absolutnie wszystko!] psiakiem :] .
 
     
Vaco 
phage the Chihuahua



Dołączyła: 30 Sty 2010
Posty: 1785
Skąd: Świnoujście
Wysłany: Sob Sie 22, 2015 15:26   



_________________


 
 
     
Karena 
SITH HAPPENS



Dołączyła: 14 Wrz 2010
Posty: 5324
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Sob Sie 22, 2015 17:28   
   Zwierzątka: szczurze damy


Zapraszam do nowej części tematu : http://forum.szczury.biz/...1008598#1008598
_________________
♥♥♥  Zapraszamy do naszego wątku ♥♥♥ 

🐭 -Hamaki na forum-
▶ -Facebook : Hamaki od 'Wilki Szpilki"-
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 1.12 sekundy. Zapytań do SQL: 12