Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy szczur może mieć traume po złych doswiadczeniach ??
Autor Wiadomość
waskisongo 


Dołączył: 24 Cze 2014
Posty: 83
  Wysłany: Nie Lip 19, 2015 10:49   Czy szczur może mieć traume po złych doswiadczeniach ??

przygarnąłem nie dawno samiczkę około 8 tygodni na moje oko.

Sęk w tym , że uratowałem ją w ostatniej chwili ... bo była już w paszczy węża ;(

Samiczka to dumbo fuzz jej skóra jest dwukolorowa, jeśli chodzi o charakter to chyba nigdy nie miała kontaktu z człowiekiem, nie gryzie ale jest bardzo wystraszona, ale bardzo skoczna :D póki co ucieka od ręki, ale jak ją głaskam to nie ucieka , co mam zrobić , by tą traume zamienić na miłość i szczęście .... jakieś rady ?? :roll:
 
     
Kasia_89 



Dołączyła: 01 Maj 2011
Posty: 625
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie Lip 19, 2015 11:36   
   Zwierzątka: Bez szczurełków, został pieseł...


Dużo cierpliwości, wyrozumiałości i delikatności. Dużo spędzania czasu razem - wiem, że jest gorąco i w ogóle ale - luźna bluza i mała pod bluzę :) Dużo do niej mów, dużo czasu z nią przebywaj. :)
_________________
Kimiś moje słonko [*] Ramenek mój Skarb [*], Sake [*]... the end.
 
 
     
waskisongo 


Dołączył: 24 Cze 2014
Posty: 83
Wysłany: Nie Lip 19, 2015 12:06   

Kasia_89 ... Nami bo tak ja nazwałem ucieka póki co , ale coś już widzę bo wcześniej nawet na mnie nie chciała spojrzeć, a wczoraj leżała pod moja koszulką wieczorem dwie godziny około :)
 
     
Zyga 


Dołączył: 30 Kwi 2015
Posty: 19
Wysłany: Nie Lip 19, 2015 12:56   

Najlepszym terapeutą na tego rodzaju lęki i przeżycia jest szczurze stabilne emocjonalnie stadko . To obserwując zachowania innych szczurków garnących się do człowieka szczurcia najszybciej się nauczy że człowiek to nie wróg. Jeśli masz możliwość to spróbuj ją połączyć z jakimś samiczkowym stadkiem. Stadko nie musi być wielkie mogą być dwie trzy samiczki najlepiej w różnym wieku. Ważne by przywódczyni stada była łagodna i opiekuńcza.
 
     
waskisongo 


Dołączył: 24 Cze 2014
Posty: 83
Wysłany: Nie Lip 19, 2015 13:28   

Zyga mam stado 5 babek :D tylko , że Alfa mojego stada to najstarsza z samiczek reszta to jej córki i Mimi ją chyba akceptuje ale Nami ucieka przed nimi , chyba w życiu szczurów innych nie widziała... moja Beta w stadzie to najstarsza z córek chyba też by ja przyjęła ale póki co malec ucieka :roll: czas pokarze , póki co nie integruje się ze stadem i ze mną .... na to potrzebuję czasu .... Ona jej potzrebuje :kciuki: trzymam , żeby było good

[ Dodano: Pon Lip 20, 2015 17:49 ]
bluza działa :D

latała po łóżku potem do bluzy siup i spała tam 3 h :D

[ Dodano: Wto Lip 21, 2015 21:42 ]
jeste postęp :D wcześniej mnie ignorowała ;p teraz mnie olewa już... dosłownie :lol:
 
     
Kasia_89 



Dołączyła: 01 Maj 2011
Posty: 625
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Lip 21, 2015 21:25   
   Zwierzątka: Bez szczurełków, został pieseł...


Bluza czyni cuda czasami :P
_________________
Kimiś moje słonko [*] Ramenek mój Skarb [*], Sake [*]... the end.
 
 
     
waskisongo 


Dołączył: 24 Cze 2014
Posty: 83
Wysłany: Śro Lip 22, 2015 10:01   

Jaka Ona zwinna jest :D nie usiedzi na miejscu :) już zapomniałem jakie fuzzy maja ADHD w tyłku

[ Dodano: Pią Lip 24, 2015 19:33 ]
dziś do klatki wpadła do Nami wielka mucha :roll:

a Nami na nią zapolowała i złapała i .... tego no .... zjadła ;( nie otruje się ??
 
     
cane 


Dołączyła: 28 Maj 2015
Posty: 416
Wysłany: Pią Lip 24, 2015 20:08   

waskisongo, Nami-morderca :] .

Nie martw się, muchy zdecydowanie nie są trujące ;) ... A niektóre szczurki lubią sobie zapolować od czasu do czasu :P .
 
     
Karol739
[Usunięty]

Wysłany: Pią Sie 18, 2017 17:29   

To szlachetne, że ją uratowałaś. Wsadź do jej klatki swoje niepotrzebne ubranie, które nie będziesz nosić. I zapewnij towarzystwo. O oswajaniu nie mówię nawet. ;) Aha, możesz odwiedzić także weta.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.25 sekundy. Zapytań do SQL: 11