Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przerażony szczurek .. !
Autor Wiadomość
Vikikkii 



Dołączyła: 13 Lip 2015
Posty: 3
Skąd: Katowice
  Wysłany: Pon Lip 13, 2015 00:45   Przerażony szczurek .. !
   Zwierzątka: 3 szczurki


Pomocy ! Mam 3 szczurki jedna z nich to Tosia , zawsze kiedy ją wyjmuje zaczynamy od buziaków ( jest przesłodka ) dzisiaj w pewnym momencie położyłam ją na nodze (co zawsze robię żeby wyjąc resztę) wszystko było ok i nagle Tosia wyskoczyła z mojej nogi skoczyła na klatkę cała wystraszona i stała w miejscu , wzięłam ją na ręce ale wyrwała się i uciekła do klatki strasznie poraniła mi ręce pazurkami ( czego nie mam jej za złe) potem cały czas siedziała w rogu klatki i patrzała się w powietrze a oczy miała tak wytrzeszczone że myślałam że jej zaraz wylecą. Przed chwilą kiedy widziałam że poszła już do swoich koleżanek wyjęłam ją na chwile żeby zobaczyć czy nadal się boi i było to samo strasznie się wyrywa :( Położyłam ją na ziemie ( bo zawsze jak otworze klatkę to pierwsza wychodzi ) Stała jak sparaliżowana po chwili pobiegła do klatki . Tosia jest( lub była ) w 100% oswojona niczego się nie bała :(
Miał już ktoś taką sytuację lub wie co to mogło spowodować :?: Dzisiaj już jej nie będę ruszać
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lip 13, 2015 07:05   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


Mhm. Czasem tak się zdarza. Szczur się przestraszy czegoś, co wg niego było straszne i panikuje. Także nie przejmuj się - bywało już tak (choć raczej rzadko). Chyba jedynym sposobem na ustąpienie tego stanu jest czas i cierpliwość - jak nie przejdzie za 2 tygodnie to bym się dopiero zaczęła martwić. A do tego czasu nie zmuszaj jej do niczego, acz namawiaj delikatnie (do aktywności, do siedzenia na Tobie, do głaskania).
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
Vikikkii 



Dołączyła: 13 Lip 2015
Posty: 3
Skąd: Katowice
Wysłany: Pon Lip 13, 2015 09:35   
   Zwierzątka: 3 szczurki


Dzisiaj wydaje mi się że Tosia nie widzi , to możliwe ?? Kiedy przykładam palec do oka Tosi nie mruga inne szczurzyce mrugają , jak puszcze ją na ziemie albo idzie za drugą ( widać że węchem ) albo ucieka gdzieś dzisiaj nawet dobiła do innej :?: ;(
 
     
Morgana551 



Dołączyła: 29 Sie 2013
Posty: 530
Skąd: Cieszyn
Wysłany: Pon Lip 13, 2015 09:58   

Vikikkii, mogła stracić wzrok. Przez to się boi. Jednak zdolność widzenia nie jest mega potrzebna szczurom :) Często nawet nie zauważymy, że szczur nie widzi. Te zwierzęta mimo straty wzroku bardzo dobrze sobie radzą.
Wzrok częściej tracą łyse szczury oraz te, które mają czerwone i rubinowe oczy.
_________________
W nowym domu: Hektor, Tyrion, Frodo, Snow i Hades

Za tęczowym mostem: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar, Elmo, Blue, Theron, Muffin, Aslan, Memfis.
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lip 13, 2015 16:55   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


Vikikkii napisał/a:
Dzisiaj wydaje mi się że Tosia nie widzi , to możliwe ?? Kiedy przykładam palec do oka Tosi nie mruga inne szczurzyce mrugają , jak puszcze ją na ziemie albo idzie za drugą ( widać że węchem ) albo ucieka gdzieś dzisiaj nawet dobiła do innej :?: ;(

Ale w sensie, nie że dotykasz rogówki? bo jak nie reaguje jak jej do oka dotykasz, to już objaw neurologiczny. Nie zauważyłaś jakichś niepokojących objawów np. w sposobie chodzenia? Nie spada z rzeczy? Nie wpada na nie?
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
Vikikkii 



Dołączyła: 13 Lip 2015
Posty: 3
Skąd: Katowice
Wysłany: Pon Lip 13, 2015 19:01   
   Zwierzątka: 3 szczurki


Tośka ma czarne oczka , jest husky .. Normalnie tak jak pisałam wzięłam ją z klatki wszystko było ok i nagle wyskoczyła mi z rąk do klatki i taka wystraszona , dziwnie zachowująca się została, jej zmiana nastąpiła w sekundę . Teraz mnie nie ma w domu ale jak przyjadę zobaczę jak się będzie zachowywać wczoraj chciałam je wypuścić za nic nie wyszła z klatki :(
Rozważam powoli wizytę u weterynarza z powodu tych oczu ... Jeszcze dzisiaj wzięłam jej koleżankę i wyczułam guzka pod łapką , wydaje mi się że wczoraj go nie było :cry: :cry: :cry:

[ Dodano: Pon Lip 13, 2015 19:03 ]
I każdy krok stawia nie pewnie , rozkracza wszystkie łapki , widać że się czegoś boi i po chwili ucieka do klatki

[ Dodano: Pon Lip 13, 2015 21:45 ]
Wróciłam do domu i nie brałam jej na siłe na ręce zaczekałam aż sama wyjdzie z klatki.
Wyskoczyła pierwsza a, jak ją zawołałam to przyszła i dała mi buziaczka :serducho:
Ale nadal mam wątpliwości do tego czy rzeczywiście widzi :?:
 
     
Cegriiz 
Avaria



Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 4899
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lip 14, 2015 11:28   
   Zwierzątka: Kupa szczura i cztery myszy


Wystarczyło, ze przyniosłaś z zewnątrz jakiś obcy zapach i mogła się przestraszyć.
_________________
Moje ogony
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 11