Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kastracja - samce.
Autor Wiadomość
Zyga 


Dołączył: 30 Kwi 2015
Posty: 19
Wysłany: Pon Lip 06, 2015 11:14   

smeg napisał/a:
Owszem, kastracja może rozwiązać ten problem. Dominujące samce szczurów często nadmiernie znaczą teren, obniżenie poziomu testosteronu zmniejsza też potrzebę znaczenia.


Kastracja nie rozwiąże "problemu" tylko jak sama słusznie zauważyłaś :
smeg napisał/a:
zmniejsza też potrzebę znaczenia.
:)

Nigdy żaden z naszych szczurków nie znaczył nadmiernie terenu i opiekunów dłużej niż 3-4 miesiące od momentu przybycia.
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Lip 06, 2015 13:55   
   Zwierzątka: brak


Zyga, nie zawsze szczury znaczą wyłącznie nowy teren. Silnie dominujące samce, z buzującym testosteronem odczuwają potrzebę zaznaczania terenu przez cały czas, kałużami moczu zamiast kropelkami. Można próbować przeczekać ten stan, ale nie u każdego szczura to przechodzi - tak jak nie u każdego mija agresja spowodowana hormonami. Nadal twierdzę, że kastracja rozwiązuje problem nadmiernego znaczenia terenu przez dominujące samce. Oczywiście nie gwarantuje całkowitego zaprzestania znaczenia, ale tutaj problem nie polega na kropelkach, tylko całych kałużach. Sam napisałeś "kastracja na pewno nie rozwiąże problemu" - co nie jest prawdą.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Zyga 


Dołączył: 30 Kwi 2015
Posty: 19
Wysłany: Pon Lip 06, 2015 16:10   

smeg napisał/a:
Sam napisałeś "kastracja na pewno nie rozwiąże problemu" - co nie jest prawdą.

Off-Topic:
Rozumiem że ta niezwykle taktowna uwaga dotycząca tego że to co piszę "nie jest prawdą" sugeruje że jestem kłamcą. Mimo wszystko odnoszę wrażenie że autorka wątku doskonale zrozumiała co chciałem przekazać jej moją wypowiedzią i tak naprawdę tylko to mnie interesuje. :)
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Lip 06, 2015 16:23   
   Zwierzątka: brak


Zyga, nie jest prawdą twierdzenie "na pewno nie rozwiąże problemu" - bo sama spotkałam się z wieloma przypadkami, w których jednak kastracja pomogła. Nie wysnuwałabym tak kategorycznych sądów, skoro nie masz w stosunku do czegoś 100% pewności.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Zyga 


Dołączył: 30 Kwi 2015
Posty: 19
Wysłany: Pon Lip 06, 2015 16:43   

smeg napisał/a:
Zyga, nie jest prawdą twierdzenie "na pewno nie rozwiąże problemu" - bo sama spotkałam się z wieloma przypadkami, w których jednak kastracja pomogła. Nie wysnuwałabym tak kategorycznych sądów, skoro nie masz w stosunku do czegoś 100% pewności.

Off-Topic:
Powtarzam jeszcze raz : ja mam 100% pewności że autorka pytania właściwie zrozumiała mój wpis :) , co widać po jej odpowiedzi :) .
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Lip 06, 2015 20:52   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Zyga, a możesz się przestać czepiać i zacząć się merytorycznie wypowiadać? :roll:
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Zyga 


Dołączył: 30 Kwi 2015
Posty: 19
Wysłany: Pon Lip 06, 2015 21:04   

Layla napisał/a:
Zyga, a możesz się przestać czepiać i zacząć się merytorycznie wypowiadać? :roll:


Off-Topic:
Przepraszam nie wiedziałem że wypowiadanie własnego zdania w temacie i obrona tego zdania gdy ktoś zarzuca mi że piszę nieprawdę jest "czepianiem się" . Już zamilknę bo widzę że nie jestem z Gdańska jak Ty i Smeg więc i racji nie mam .
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Lip 06, 2015 21:09   
   Zwierzątka: brak


Proszę o zakończenie dyskusji niezwiązanej z tematem.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Layla 
zawieszona



Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 8055
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon Lip 06, 2015 21:12   
   Zwierzątka: owczarek szetlandzki - Burbon, świnia morska Samanta


Zyga, a co to ma do rzeczy skąd jestem? Swoje własne zdanie wygłaszasz bez poszanowania dla innych. I to nie ma związku czy chodzi o smeg czy nie.
_________________
KUP E-BOOKA O SZCZURACH!!!

Za Tęczą Cyrus Wielki, Księżniczka Aiko, Bianca Tygrysek, Betty Chmureczka, Azjunia, Luter, Aria, Lenin, Europa, Nana, Ludwiś, Omar Rat's Troop, Harold, Kiko, Helmut, Alia, Vader, Larysa, Oczko, Gringo, Kalif, Sezam, Emir, Hassan, Bono, Alban...
 
     
Grucha 



Dołączył: 04 Paź 2008
Posty: 293
Skąd: Gdynia
Wysłany: Wto Lip 07, 2015 00:28   

Siema PłACZEK
_________________
Grucha Drukuje
 
 
     
Niwka 


Dołączyła: 13 Kwi 2016
Posty: 348
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 26, 2016 09:48   Ile czasu samiec jest jeszcze płodny po kastracji?

Po jakim czasie od kastracji samca można go bezpiecznie dołączyć do samicy?
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto Kwi 26, 2016 11:58   

Z tego co pamiętam, około trzy-cztery tygodnie.
 
     
quagmire 



Dołączyła: 16 Maj 2008
Posty: 12121
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 26, 2016 22:20   
   Zwierzątka: Mati, Cielo oraz Finn


Ostatnio rozważaliśmy (również było to potwierdzane artykułami naukowymi), że 10 dni, czyli tak naprawdę czas do zdjęcia szwów, jest wystarczające. Tzn po tym czasie samiec już nie zapłodni. Ale hormony mu jeszcze raczej nie opadną, na to potrzeba 3-4 tygodnie.
_________________
"I'm not going to ask you if you just said what I think you just said because I know it's what you just said."

Moje Słonka za TM: Syriusz, Lavian, Fado, Miluś, Ayanek, Oliś, Bibuś, Piesio, Ryjek, Zefirek, Nikuś, Deduś, Jumiś, Viguś, Jazzik, Hiruś, Karmelek, Ilduś, Indi, Szuwarek, Zeze, Ledusia, Mauryś, Kleoszek, Naboo, Przemysław, Remus, Marysia, Tosia :serducho:
 
     
Emilia 



Dołączyła: 20 Gru 2012
Posty: 569
Skąd: Z kraju na mapie po lewej.
Wysłany: Śro Kwi 27, 2016 19:00   
   Zwierzątka: 8 x M


http://www.ratbehavior.org/Neutering.htm

Wedlug danych z tego artykulu (badanie doswiadczalne i probka 100 szczurow kastrowanych przez szwajcarskie stowarzyszenie) 10 dni wystarczy. Ja laczylam tak po 12-13 i mimo kopulacji napalonych jeszcze kastratow podczas laczenia do ciazy u nas nie doszlo. :wink:
_________________
Moje skarby: Marie Antoinette KR, Málaga HS, Mousse au Chocolat i Mazurka FR, Mafia, Marsupilami i Miramis IR, labik Mio
Opuścili nas: Marlo, Mokka SR, Mint SR, Mascarpone, Meringue, Malvo, Miu Miu KR
 
     
Senthe 



Dołączyła: 07 Lut 2016
Posty: 796
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Paź 13, 2017 18:00   

W jakim wieku najwcześniej można wykastrować samca?

Jeden z moich maluchów (dwa miesiące) ciągle piszczy, denerwuje się wszystkim, i dodatkowo jest mocno atakowany przez trzy razy większego alfę. Więc się zastanawiam, może kastracja pomogłaby z łączeniem i przy okazji zapobiegłaby problemom z tym panikarzem w przyszłości?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 1.08 sekundy. Zapytań do SQL: 11