Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Szukam hodowli rasowych FUZZów (łysolków)
Autor Wiadomość
etka1973 


Dołączyła: 02 Lip 2015
Posty: 5
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Lip 02, 2015 04:58   Szukam hodowli rasowych FUZZów (łysolków)

Witam.
Jestem nowa na forum, co bynajmniej nie oznacza, że temat ogonków jest mi nowy.
Jak dotąd moje szczurki kupowałam w sklepach zoologicznych, dopiero niedawno czytając różne informacje w necie dowiedziałam się, że moje maleństwa prawdopodobnie pochodziły z rozmnażalni.
Tak jak w temacie - pragnę kupić szczurka(i) łysego z rodowodem.
Pewnie nasunie Wam się pytanie dlaczego tak mi zależy na rodowodzie?
Otóż moje dotychczasowe szczurki nie żyły dłużej niż rok, jeden 6 m-cy. U wszystkich rozwinęły się nowotwory (przypominające ukryte pod skórą orzechy włoskie).
Z tego co czytałam hodowcy przykładają dużą wagę do prowadzenia linii zdrowych i długowiecznych.
Po prostu nie chcę się narażać na przeżywanie bólu po stracie przyjaciela, bo o ile można zrozumieć śmierć ze starości o tyle odejście młodego osobnika strasznie rani.
Stąd proszę o namiar na domową hodowlę "łysolków".
 
 
     
Szczurówka 


Dołączyła: 17 Lis 2012
Posty: 1524
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw Lip 02, 2015 11:15   
   Zwierzątka: ....


etka1973, W Polsce są obecnie tylko trzy zarejestrowane hodowle i o ile wiem żadna obecnie nie ma fuzza ;)
_________________
...
 
     
Morgana551 



Dołączyła: 29 Sie 2013
Posty: 530
Skąd: Cieszyn
Wysłany: Czw Lip 02, 2015 11:29   

Do tego tylko jedna regularnie ma mioty - Zirreal Rattery. Rzadko pojawiają się łysolki.
_________________
W nowym domu: Hektor, Tyrion, Frodo, Snow i Hades

Za tęczowym mostem: Beti, Frika, Betunia, Navi, Leto, Kermit, Cookie, Wafel, Gizmo, Oskar, Elmo, Blue, Theron, Muffin, Aslan, Memfis.
 
     
Zyga 


Dołączył: 30 Kwi 2015
Posty: 19
Wysłany: Czw Lip 02, 2015 13:46   

Szczurówka napisał/a:
etka1973, W Polsce są obecnie tylko trzy zarejestrowane hodowle i o ile wiem żadna obecnie nie ma fuzza ;)


Niezbyt to precyzyjne :) . Te trzy hodowle są zarejestrowane w SCHSRP . W Polsce są również inne hodowle zarejestrowane i działające legalnie :) . jak np. wspomniana hodowla Zirreal Rattery która moim zdaniem jest tym co śmiało można nazwać Hodowlą przez duże H :) .
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw Lip 02, 2015 14:14   
   Zwierzątka: brak


Zyga, w SHSRP są dwie niezawieszone hodowle, trzecia to właśnie Zirrael zarejestrowana w czeskim związku ;)

etka1973, poznałaś może przyczynę śmierci swoich szczurków? To prawda że szczury z pseudohodowli bywają bardziej chorowite, ale większość moich ogonów pochodziła z darmowych adopcji (czyli też bez rodowodu), a dożywała ponad 2 lat, niektóre 2,5-3 lat. Rok albo pół to stanowczo za młodo na umieranie dla szczurka. Czy znalazłaś u siebie weterynarza, który zna się na gryzoniach? Wbrew pozorom to niełatwe, większość nie umie leczyć szczurów i mogą im bardziej zaszkodzić, niż pomóc. Na forum w dziale "Weterynarze" jest spis polecanych lecznic. Nowotwory z powodzeniem się operuje u szczurów, jeśli weterynarz ma w tym doświadczenie, można im dzięki temu znacznie przedłużyć życie. U samiczek wczesna kastracja (w wieku ok. 3 miesięcy) znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia gruczolaków sutka i wyklucza ropomacicze w przyszłości, warto rozważyć wykonanie tego zabiegu.

Chociaż rok to i tak bardzo wcześnie jak na pojawienie się nowotworu u szczura, zazwyczaj zaczyna im się sypać zdrowie po ukończeniu 2 lat, czasem po 1,5 roku.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Zyga 


Dołączył: 30 Kwi 2015
Posty: 19
Wysłany: Czw Lip 02, 2015 14:51   

Kod:
Zyga, w SHSRP są dwie niezawieszone hodowle, trzecia to właśnie Zirrael zarejestrowana w czeskim związku ;)

Off-Topic:
Widocznie mam nieaktualne informacje :) . Hym.. jeśli tak jest to wydaje mi się że "powrót do korzeni" może się okazać zbawienny dla SHSRP, bo to i sędzia jest i nadzieja.... . Oby Zirr pociągnęła związek w dobrym kierunku :) bo to chyba już ostatni dzwonek na zmiany. Pytanie tylko czy reanimacja się powiedzie ? A może lepiej energię przeznaczyć na zbudowanie czegoś nowego ? Tak czy siak ja w Zirr wierzę:)
 
     
cane 


Dołączyła: 28 Maj 2015
Posty: 416
Wysłany: Czw Lip 02, 2015 15:58   

Off-Topic:
Zyga popieram. Bardzo podoba mi się podejście szczurkowo-hodowlane od Zirreal :) . No i właśnie zaczęłam się uczyć czeskiego, bo mnie natchnęła.... jeszcze nie wiem czy być jej za to wdzięczna czy raczej siąść i płakać :lol:
 
     
etka1973 


Dołączyła: 02 Lip 2015
Posty: 5
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią Lip 03, 2015 14:01   

Smeg niestety nie poznałam przyczyny śmierci. Odbywało się to tak, że wet stwierdzał, że to zmiana nowotworowa i jedyne co można zrobić to skrócić mękę zwierzaka. Po czym podawał zastrzyk. Siedziałam z moimi szczurkami, głaszcząc je do momentu aż nie odeszły i zostawiałam w lecznicy do spalenia (za dodatkową opłatą). Nigdy żaden wet nie zaproponował mi pobrania tkanki do zbadania. W ogóle mam wrażenie, że gryzonie są gorzej traktowane od większych zwierząt.
 
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Lip 03, 2015 14:04   
   Zwierzątka: brak


etka1973, koniecznie poszukaj innego weterynarza. Szczury z guzami można operować, po wycięciu guza dochodzą do siebie w kilka dni i jeśli nowotwór nie nawraca, mogą żyć jeszcze długo. Oczywiście im szybciej dojdzie do zabiegu, tym łatwiejszy będzie dla szczura, dlatego najlepiej nie hodować ogromnych guzów, a zoperować je jak tylko się pojawią.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
etka1973 


Dołączyła: 02 Lip 2015
Posty: 5
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią Lip 03, 2015 14:11   

Właśnie szukam działu o weterynarzach. Mieszkam w Poznaniu więc mam nadzieję, że będzie jakiś wet specjalizujący się w małych zwierzętach. Warto wiedzieć (tak na przyszłość).
 
 
     
Zyga 


Dołączył: 30 Kwi 2015
Posty: 19
Wysłany: Pią Lip 03, 2015 15:55   

smeg napisał/a:
Zyga, w SHSRP są dwie niezawieszone hodowle, trzecia to właśnie Zirrael zarejestrowana w czeskim związku ;)


Sprawdziłem :) na terenie Polski mieści się więcej zarejestrowanych hodowli ( hodowla Zirr nie jest jedyną zarejestrowaną w czeskich związkach :) ). Dlatego zdanie :
Szczurówka napisał/a:
etka1973, W Polsce są obecnie tylko trzy zarejestrowane hodowle i o ile wiem żadna obecnie nie ma fuzza ;)

zawiera błędną informację bo:
- w SHSRP jest zarejestrowanych więcej niż trzy hodowle ( choć obecnie nie wszystkie wyprowadzają mioty)
- inne hodowle mieszczące się na terenie RP są zarejestrowane w innych krajach UE
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Lip 03, 2015 16:36   
   Zwierzątka: brak


Zyga, uwazaj na hodowle Cat's Dream i Wonderland zarejestrowane w NKV - mimo ze teoretycznie zalegalizowane, mamy wiele zastrzezen co do ich dzialalnosci, przede wszystkim ze wzgledu na dobro szczurow. Pierwsza hodowla nalezy do Karoliny Wozniak (nick Amusia), mozna poczytac o niej opinie na forach.

NKV to akurat holenderski zwiazek hodowcow prawie wszystkich zwierzat (co rowniez budzi moje watpliwosci, bo wladze zwiazku nie maja mozliwosci kontroli hodowli). O jakich hodowlach zarejestrowanych w czeskich zwiazkach piszesz?

W SHSRP rzeczywiscie jest wiecej hodowli, ale mowimy o 2 dzialajacych (SunRat's i Husarskie Skrzydla - w tym ta druga nie miala jeszcze zadnego miotu).
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Zyga 


Dołączył: 30 Kwi 2015
Posty: 19
Wysłany: Pią Lip 03, 2015 17:00   

Off-Topic:
Smeg :) ja tylko chciałem wyprostować nieprawdziwe info podane przez Szczurówkę . Co do "hodoffffli" Amusi i pokrewnych to jesteśmy zgodni w ocenach :( .
 
     
svala 
Panikarz


Dołączyła: 18 Kwi 2015
Posty: 61
Skąd: Lublin
Wysłany: Pią Lip 03, 2015 20:08   

O ile o hodowli Amusi można wiele poczytać, to o Wonderland nic nie mogę znaleźć. Jakie są konkretnie zarzuty wobec nich?
Pytam z ciekawości, warto takie rzeczy wiedzieć aby się nie naciąć. :wink:
 
     
Zyga 


Dołączył: 30 Kwi 2015
Posty: 19
Wysłany: Pią Lip 03, 2015 20:44   

svala napisał/a:
O ile o hodowli Amusi można wiele poczytać, to o Wonderland nic nie mogę znaleźć. Jakie są konkretnie zarzuty wobec nich?
Pytam z ciekawości, warto takie rzeczy wiedzieć aby się nie naciąć. :wink:


Wejdź na stronę tej "hodowli" i poczytaj jak produkuje ona szczurki na Amusinych "liniach" :( . Dla mnie to całkowicie wystarczy :( .
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 11