Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mmarcioszka
Nie Maj 31, 2015 21:29
Przyjmę 2 samiczki
Autor Wiadomość
cane 


Dołączyła: 28 Maj 2015
Posty: 416
Wysłany: Pią Maj 29, 2015 22:28   Przyjmę 2 samiczki

Witam
Poszukuję 2 samiczek do adopcji, mile widziana przynajmniej tymczasowa klatka [później będzie oddana dla potrzebujących szczurków]. Nie ukrywam, że potwornie brzydzą mnie jajka u facetów, więc ew. mogą też być odjajczeni chłopcy :P

Teraz trochę o warunkach.
Dziewczyny będą teoretycznie "pierwszymi zwierzątkami" dla dzieci [8 i 11 lat]. Oczywiście to tylko teoria, w praktyce jestem jeszcze ja - matka ;) . Lat trochę więcej, szczurki posiadałam przez lat wiele, na dodatek zawodowo zajmuję się zwierzętami i opieką nad nimi. Doskonale zdaję sobie sprawę, że dzieciaki [mimo, że przy zwierzętach wychowane i odpowiedzialne] mogą nie podołać i wtedy szczurki przechodzą w moje ręce [oznacza to AŻ przeprowadzkę z pokoju do pokoju].

Docelowo planuję dla szczurków klatkę min. 80x40x80 LUB zrobienie woliery o podobnych wymiarach... Jednak ze względów okazjonalnych [dzień dziecka + urodziny córy] zależałoby mi na adopcji już teraz. Niestety nie udało mi się znaleźć odpowiednich szczurków do adopcji samodzielnie :-[
Kupno nowej klatki tymczasowej [czyli, aby było ona chociaż minimalnie wygodna] to dla mnie idiotyczny wydatek - zapłacę ok. 100-150 zł, a będę z niej korzystać miesiąc-dwa... Jeśli nie możliwości adopcji z klatką tymczasową/pożyczenia klatki to oczywiści kupię własną, ale wolałabym te pieniądze przeznaczyć na wyposażenie docelowe.


Odnośnie wizyty adopcyjnej - z góry uprzedzam, że mogę mieć lekki problem czasowy [do południa - często mnie nie ma, po południu - są dzieciaki, a nie chcę żeby cokolwiek wiedziały], po za tym z góry proszę o osoby nie bojące się psów. Mam sukę, dość sporą i nie przepadającą za obcymi [zwłaszcza mężczyznami!]. Psina za "dawnych lat" miała ze szczurami do czynienia. Oczywiście i tak nie będzie miała kontaktu z szczurkami po za klatką.

Zainteresowanych proszę o kontakt pod numerem 730-312-088.


A teraz odpowiem na ankietę ;)
1. Czy masz już szczury? Nie
2. Czy posiadasz klatkę? Jak tak to jakie ma wymiary. Opisałam wszystko wyżej
3. Do jakiego weterynarza chodzisz/będziesz chodzić? No właśnie... Nie znam tutejszych weterynarzy od małych zwierząt, mam nadzieję że pomożecie mi wybrać jakiegoś sprawdzonego
4. Czym zamierzasz karmić szczurki? Cały czas waham się między herbalife a vitakraft
5. Czy zamierzasz rozmnażać szczury? Absolutnie nie, dlatego chcę 2 szczurki jednej płci
6. Czy będziesz raz na jakiś czas informować o stanie zdrowia szczurków? Oczywiście, ale zawsze zapominam o zdjęciach... tak tylko uprzedzam
7. Czy masz w domu inne zwierzęta? Jeśli tak, jak zadbasz o bezpieczeństwo szczurów w tym kontekście. Psa mam, do szczurów był przyzwyczajony. Oczywiście nie ma mowy, żeby pies miał kontakt ze szczurkami inny niż poprzez pręty klatki - jest za duża, za gwałtowna żebym jej zaufała [jej machnięcie łapą czy pchnięcie pyskiem umie być... niedelikatne, wolę nie sprawdzać ile szczurki wytrzymają]
8. Jak rozwiążesz sprawę wyjazdów? Mam 3 "zapasowe" domy, jakbyśmy musieli pilnie wyjechać na parę dni. Na dłuższe wyjazdy zawsze szukam takich miejsc, żeby zwierzaki mogły jechać z nami.
9. Jak będą wyglądały wybiegi? Kable zabezpieczone tunelami, wejścia za regały zatkane.. Z całą resztą to cóż... Jeden z moich szczurów udowodnił mi kiedyś, że nie istnieje coś takiego jak "zabezpieczenie", jeśli szczur naprawdę CHCE ;)
10. Czy zgodzisz się na wizytę przedadopcyjną? Tak, opisałam to wyżej
11. Czy podpiszesz umowę adopcyjną? Jeśli jesteś niepełnoletni(-a), czy podpisze ją rodzic/opiekun? Oczywiście
 
     
cane 


Dołączyła: 28 Maj 2015
Posty: 416
Wysłany: Nie Maj 31, 2015 20:33   

nieaktualne :mrgreen:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 12