Alloszczur Strona Główna Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Dropsy - temat ogólny
Autor Wiadomość
hekatomba 


Dołączyła: 05 Sty 2012
Posty: 429
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Cze 19, 2014 20:40   
   Zwierzątka: cztery szczurzyce oraz stawonogi: rybiki cukrowe, kosarze pospolite i kątniki domowe (gościnnie)


sliwkowapanna, ja kojarzę tylko te. Widziałam je kiedyś w jakimś sklepie zoologicznym. O ile mnie pamięć nie myli, kosztowały jakieś 5 zł. Szczerze powiedziawszy ich skład w ogóle do mnie nie przemawia i nigdy nie podałabym ich swoim szczurom. Za 5 zł mogę kupić kilogram świeżych bananów ;) Ewentualnie suszone banany, np. firmy Herbal Pets i podawać je jako smakołyk, choć wiadomo, że należy uważać z ilością, bo są słodkie i tuczące.
 
     
sliwkowapanna 



Dołączyła: 01 Lut 2014
Posty: 486
Skąd: Płock/Wawa
Wysłany: Pią Cze 20, 2014 07:04   
   Zwierzątka: 4 szczury i 2 myszki


W sumie i z nestora nie są takie super zdrowe, ale tutaj faktycznie tłuszcz, cukier...chociaż płatki śniadaniowe(?) na pierwszym miejscu mnie dziwią. i nie bardzo rozumiem lecytynę w składzie? Nie jestem chemiko-dietetyko-specjalistą, ale z tego co czytam to albo u człowieka jest dobra na odchudzanie albo na poprawę pamięci...po kij to u szczura...?
chociaż patrząc na tłuszcz to i versele-laga ma aż 28%, ale czasem rozpieszczać można, a wolałam z Nestora im dawać te śmietankowe, bo i mnie smakowały :lol:
_________________

___________________________________
Harry(04.2013), Wally (02.2014), Karmelek i Hermiona(06.2014) -> Nasz temat
 
     
Szczurzafanka 


Dołączyła: 23 Lip 2014
Posty: 13
Wysłany: Śro Lip 23, 2014 09:27   
   Zwierzątka: Käfigzub4 szczury i 2 nimfy


Lola: owocowe
Basia: jogurtowe
A siostry miodowe :D
 
     
kasia2406 


Dołączyła: 05 Lut 2015
Posty: 100
Skąd: spod Wrocławia
Wysłany: Śro Kwi 15, 2015 18:43   
   Zwierzątka: NIE MAM NO!


A ja mam pytanie z dropsami związane. Gdzie takie zamówić/kupić jeżeli w moim sklepie zoologicznym nie ma takich ?
_________________
IDŹCIE BO !
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Sob Kwi 18, 2015 15:08   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


kasia2406, poszukać w sklepach internetowych i innych zoologach - zazwyczaj w sieciówkach np. w pasażu jakiegoś centrum handlowego.
Tylko nie wiem po co tak się uganiać za tą niezdrową przekąską - skoro nie ma jej w Twoim sklepie, zamień ją raczej na coś sensownego - warzywa, owoce czy orzeszki. Szczuki tylko na tym skorzystają.
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
kasia2406 


Dołączyła: 05 Lut 2015
Posty: 100
Skąd: spod Wrocławia
Wysłany: Sob Kwi 18, 2015 15:20   
   Zwierzątka: NIE MAM NO!


limomanka napisał/a:
kasia2406, poszukać w sklepach internetowych i innych zoologach - zazwyczaj w sieciówkach np. w pasażu jakiegoś centrum handlowego.
Tylko nie wiem po co tak się uganiać za tą niezdrową przekąską - skoro nie ma jej w Twoim sklepie, zamień ją raczej na coś sensownego - warzywa, owoce czy orzeszki. Szczuki tylko na tym skorzystają.

To znaczy ,ze dropsy nie są zdrowe? W takim razie nie będę ich kupowała.
_________________
IDŹCIE BO !
 
     
freyasouris 
rozhuśtana...



Dołączyła: 22 Mar 2012
Posty: 317
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Kwi 18, 2015 17:40   
   Zwierzątka: Bobek Kot &Kizia,Mizia i Filc


a dla mnie to zbawienny smakołyk (choć niezdrowy) który pomaga przemycić leki :)
_________________
Moje Futerka Ogoniaste: <`>Apostazja i Ekskomunika, Nefretete i Rubi, Nezumi,Remi, Grubciu, Ofca, Sasanka<`>. Kizia & Mizia + Filc
 
     
limomanka 



Dołączyła: 10 Wrz 2012
Posty: 6679
Skąd: Koty na Górnym Śląsku
Wysłany: Sob Kwi 18, 2015 20:25   
   Zwierzątka: 2 kocury (Wolfgang i Nutek), ONkowa Masza


freyasouris, leki to zupełnie inny temat - czasem trzeba pokombinować z czymś niezdrowym. U valhalli kabergolina (!) wchodziła z Nutellą :lol:
kasia2406, wiele razy w tym temacie była poruszona kwestia braku wartości odżywczych w dropsach. Wystarczy poczytać ;)
_________________
Dbajmy o pisownię i polskie znaki. Jest różnica, czy ktoś robi "łaskę" czy "laske", czyż nie?

Za Śmiercią Szczurów odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach, Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz Solo, Aria i Sopran
 
     
kasia2406 


Dołączyła: 05 Lut 2015
Posty: 100
Skąd: spod Wrocławia
Wysłany: Nie Kwi 19, 2015 07:49   
   Zwierzątka: NIE MAM NO!


limomanka napisał/a:
freyasouris, leki to zupełnie inny temat - czasem trzeba pokombinować z czymś niezdrowym. U valhalli kabergolina (!) wchodziła z Nutellą :lol:
kasia2406, wiele razy w tym temacie była poruszona kwestia braku wartości odżywczych w dropsach. Wystarczy poczytać ;)

Owszem czytałam ,ale inni dawali więc ja też chciałam spróbować .
_________________
IDŹCIE BO !
 
     
Hanami 


Dołączyła: 22 Sty 2011
Posty: 3694
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Kwi 20, 2015 09:49   
   Zwierzątka: ... Kawunia, Ukkinia, Lavinia, Totunia


kasia2406 napisał/a:
Owszem czytałam ,ale inni dawali więc ja też chciałam spróbować .

A gdyby inni włożyli rękę w ogień, też chciałabyś spróbować?

Ja swoim samiczkom daję czasami pestki z dyni, rodzynki, suszoną żurawinę. Za ostatnią jako smakołyk moje samiczki dałyby się pokroić w plasterki. A dodatkowo żurawina ma korzystny wpływ na układ moczowy.
_________________
449955886677
 
     
kasia2406 


Dołączyła: 05 Lut 2015
Posty: 100
Skąd: spod Wrocławia
Wysłany: Nie Kwi 26, 2015 16:51   
   Zwierzątka: NIE MAM NO!


Hanami napisał/a:
kasia2406 napisał/a:
Owszem czytałam ,ale inni dawali więc ja też chciałam spróbować .

A gdyby inni włożyli rękę w ogień, też chciałabyś spróbować?

Ja swoim samiczkom daję czasami pestki z dyni, rodzynki, suszoną żurawinę. Za ostatnią jako smakołyk moje samiczki dałyby się pokroić w plasterki. A dodatkowo żurawina ma korzystny wpływ na układ moczowy.


O ooo bardzo dziękuje .
_________________
IDŹCIE BO !
 
     
Hanami 


Dołączyła: 22 Sty 2011
Posty: 3694
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Kwi 27, 2015 21:51   
   Zwierzątka: ... Kawunia, Ukkinia, Lavinia, Totunia


Kasia2406 pestki z dyni daję im dlatego, że mają mało tłuszczu, ale dwa-trzy razy w miesiącu daję im za wyjątkowo dobre sprawowanie po pół orzecha laskowego lub pół migdała na "mordkę", bo chociaż tłuściejsze, to również jakoś tam zdrowe.
_________________
449955886677
 
     
nimka 



Dołączyła: 17 Cze 2011
Posty: 1652
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 28, 2015 08:04   
   Zwierzątka: Pies, 3 Koty + u rodziców: Kot i Pies


Tylko tą żurawinę, to trzeba znaleźć bez cukru. Ja np. nabyłam sobie dla siebie taką ociekającą cukrem, suszoną, fajną, tylko dla szczurów się nie nadaje ;) Dodatkowo trzeba się upewnić czy nie jest z dodatkiem kwasku cytrynowego (moja jest), produktów cytrusowych nie podajemy samcom (możliwość wywołania nowotworów).
_________________
Nasz wątek: [KLIK]
 
     
smeg 



Dołączyła: 18 Cze 2009
Posty: 2238
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto Kwi 28, 2015 09:03   
   Zwierzątka: brak


To prawda, większość marek suszonej żurawiny zawiera nawet 50% cukru, w moim supermarkecie najmniej słodzona była taka, która zawierała 25% (nie licząc działów z eko żywnością). Sam kwasek cytrynowy nie powoduje nowotworów, chodzi o d-limonen zawarty w cytrusach, czyli substancję odpowiedzialną za ich zapach.
_________________
Za TM: Ally, Majka, Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halinka SR, Oliwka, Lili, Margolcia SR, Mortadelka SR, Rudolf Czerwononosy SR, Frotka, Flaszka <:3 )~~
 
     
Hanami 


Dołączyła: 22 Sty 2011
Posty: 3694
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 28, 2015 09:42   
   Zwierzątka: ... Kawunia, Ukkinia, Lavinia, Totunia


Żurawinę podaje się (ja podaję :P ) maksymalnie dwa razy w tygodniu po jednym owocku jako nagrodę za BARDZO DOBRE sprawowanie.

Przy suszonej żurawinie należy dodatkowo zwracać uwagę żeby miała jasnoczerwony kolor. Ta ciemnoczerwona była wcześniej używana do produkcji soku, a potem wytłoki się suszy i sprzedaje.
Nie wymyśliłam tego, a przeczytałam kiedyś gdzieś na temat zdrowego żywienia człowieka.
_________________
449955886677
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 12