To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - Kłopoty skórne

Juno - Pią Lip 03, 2009 20:25

Witam. U mojego szczurka ostatnio wykryłam małe, czerwone pasożyty, chodziły blisko skóry i jajka miały bardzo mocno przyczepione do końców sierści szczurka. Byłam u weterynarza i wybiłam je jakimś proszkiem. Jednak moja Tequila dalej się strasznie drapie, nawet do krwi i zaczyna łysieć. Wzięłam ja do weterynarza i dała mi taki płyn w strzykawce do rozcieńczenia aby przemywać jej skórę. Mam odczekać tydzień jeśli nic nie da to będzie inne leczenie. Mija dzisiaj drugi dzień i zero poprawy.
Mimo tego drapania zachowuje się normalnie, dużo je, pije, dręczy mi psa.
Trochę się tym niepokoję :(

wuwuna - Nie Lip 05, 2009 00:17

Semena, on jest rexem, a u nich to normalne. Może i w większości stracić sierść jak będzie starszy. Ale to nie jest absolutnie powód do strachu. Taka specyfikacja odmiany. :]
wuwuna - Nie Lip 05, 2009 00:18

Niech ją odrobaczy invermektyną. Jest polecana i skuteczna.
gratis - Nie Lip 05, 2009 08:54

Juno, najprawdopodobniej opisałaś nam wszy :)
ivermektyna bądź kropelki typu spot-on
u moich chłopaków wszoły szybko zeszły, ale jajka długo się trzymały, możesz je próbowac wyczesywac, wykąpac malca (np w nizoralu), ale musisz miec na uwadze, że to nie minie w dwa dni

baradwys - Śro Lip 22, 2009 17:26

czy ktoś wie ile razy stosuje się beaphar ungeziefer puder??
już tłumacze czemu pytam... Koleżance dałam 3 szczurki z czego 2 miały gnidy i miała isć do weta na drugie kropienie iwermektyną a Ona wyskoczyła że ma przyjsć jeszcze 3 razy i wetka je czymś kropiła... a potem dodała ze to puder.. błagam piszcie jak najszybciej bo nie wiem czy nie będe musiała ich odebrać...

Anonymous - Pią Wrz 25, 2009 23:03

Słuchajcie, możliwe, że to jest już w tym temacie, ale zakuwam na egzamin ostatniej szansy i nie mam czasu czytać prawie 40 stron tematu, który jest scalony z kilku (a że temat o strupkach był, więc domyślam się, że gdzieś tutaj jest scalony). Dlatego ładnie proszę o odpowiedź i wyrozumiałość.

Moi panowie mają "jakieś" strupki. Na pewno Cyrano (zdecydowanie najwięcej), Biggles, Krejzol. Reszta panów możliwe, że ma, ale mają tak mega gęste futro, że nie widzę (Zibi co prawda jest rexem, ale ma bardzo mocny skręt, szukałam u niego, ale nie zauważyłam). Raz na jakieś 2-4 dni te strupki im się tak jakby otwierają, znaczy krwawią. Wydawało mi się, że sobie rozdrapują ranki, no ale to trwa chyba trochę za długo. Nie mam zielonego pomysłu co to. Czy to możliwe, że się tłuka i ciągle sobie te strupki naruszają w tych samych miejscach? Wszyscy mają 5-9 miesięcy, mają fazę na tłuczenie się, ale sama już nie wiem. Najgorzej Cyrano, on to jest cały przeorany... Mają za mało miejsca (uprzedzam pytanie - mam Quadrę)? Czy to jednak jakieś wybiórcze robale? Bo przebiałczenie chyba nie, strupki są małe, no i przecież aż trzech by mi się chyba nie przebiałczyło na raz. Noż kurde już nie wiem, poradźcie... :(

Oli - Pią Wrz 25, 2009 23:11

A może któryś miał już świerzb? Mój Elton miał skazę białkową, a w dzieciństwie przeszedł świerzb dość intensywnie (był z majowej interwencji) i za każdym razem jak się przebiałczał to nawracał świerzb i całe jego stado było w strupkach. Możliwe też, że są dwie przyczyny - robale i bójki.
Layla - Sob Wrz 26, 2009 08:50

Ja bym przesypała wszystkich insectinem.
Anonymous - Sob Wrz 26, 2009 10:48

Layla, oni ostatnio mieli wszoły i wszyscy byli traktowani insectinem - wszołów nie ma, ale strupki były i są.

Oli, Cyrano miał świerzb w dzieciństwie, ale wtedy był wyleczony i już więcej żaden z nich nie miał.

Przyszła mi do głowy jeszcze grzybica - chyba pójdę do weta i zrobię zeskrobinę.

Nakota - Czw Lis 05, 2009 20:25

Mam delikatny problem z Zydką. Głównie rozchodzi się o to, że Zydka od wakacji miewa strupki. Byłam już z tym u dr Strugały. Pierwsza diagnoza - pasożyty. Podała lek, strupki przeszły. Został jeden strupek na karku, czekałam aż się wygoi, jednak zanim to zrobił strupki znów się pojawiły. Znów poszłam do wetki, dostała to samo plus lek przeciświądowy, uspokoiło się, jednakże strupek został. Znów czekałam aż się wygoi, ale strupki na nowo powróciły. Mam nawet wrażenie, że to ciągle jeden i ten sam strupek się ostaje :| . Zaznaczę, że strupki są na karku, pyszczku i malutkie w okolicach oczu. Uszka, ogon, całą resztę ma czystą. Reszta dziewczyn miała na samym początku tylko krostki na uszach, których pozbyłyśmy się lekiem na pasożyty i od tamtej pory nie ma z nimi problemu. Jutro mam zamiar ponownie wybrać się do wetki, ale ma ktoś może pomysł co to może być?
wuwuna - Czw Lis 05, 2009 23:34

Nakota napisał/a:
Podała lek
Jaki lek?

Odrobacz je invermektyną powinno pomóc.

Może w ściółce coś się przyplątało, dlatego nawroty są.

Anonymous - Czw Lis 12, 2009 00:02

Potrzebuje pomocy, moja szczurka zaczyna łysieć! ale bardzo nietypowo, bo na plecach od ogona. od boków są linie od których w dół ma normalną sierść a w góre wszystko łysieje. nie drapie się nagminnie, na skórze oprócz braków sierści nic nie zauwazyłem. wykluczam możliwość wygryzania sierści bo ubywa jej bardzo jednolicie. ogonek jest młody, ma 6 tygodni. mieszka sama. daje jej pełnowartościową karmę i urozmaicam owocami.
jaka moze być przyczyna łysienia?

Nakota - Czw Lis 12, 2009 20:21

Rapid166 napisał/a:
Potrzebuje pomocy, moja szczurka zaczyna łysieć! ale bardzo nietypowo, bo na plecach od ogona. od boków są linie od których w dół ma normalną sierść a w góre wszystko łysieje. nie drapie się nagminnie, na skórze oprócz braków sierści nic nie zauwazyłem. wykluczam możliwość wygryzania sierści bo ubywa jej bardzo jednolicie. ogonek jest młody, ma 6 tygodni. mieszka sama. daje jej pełnowartościową karmę i urozmaicam owocami.
jaka moze być przyczyna łysienia?

A ona czasem nie zmienia po prostu futerka na dorosłe? Nie pamiętam, kiedy to się dzieje dokładnie, ale w młodym wieku.

Anonymous - Czw Lis 12, 2009 20:48

rety, przeczytałem o nich całą ksiązke, na forum też czytałem o szczurkach dużo ale o tym nic nie było. to szczurki zmieniają futro na dorosłe?? (to ważne bo już planowałem z nią iść do weta)
Nakota - Czw Lis 12, 2009 21:05

Oczywiście. Tu masz temat o tym - http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=4545


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group