To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

O szczurach ogólnie - Pseudohodowcy, "rodowodowe" szczury na allegro

smeg - Nie Cze 16, 2013 09:04

To nie Amusia, googlowałam kiedyś po mailach i telefonie tej pani - znalazłam jej fotobloga, profil na wizażu (swoją drogą - ma powiększane operacyjnie cycki, udziela się w "silikonowych" tematach :P ), sto tysięcy ogłoszeń o kupnie/sprzedaży psów, fretek, małpek kapucynek i innych zwierząt.
furburger - Nie Cze 16, 2013 10:24

więc wychodzi na to że mamy dwie "hodowczynie" o podobnym charakterze :P

Ja wczoraj widziałam ogłoszenie na tablicy "jedyne takie odmiany w pl" weszłam z ciekawości co tam mogli wymyślić a tam wszystko co mi znane :D
No ale jak człowiek się nie zna to pomyśli będę miał super szczura którego nikt nie będzie miała tu klops

quagmire - Nie Cze 16, 2013 18:04

furburger, ale nikt na świecie nie ma szczura, który jest chomikiem :DD
susurrement - Nie Cze 16, 2013 18:24

quagmire napisał/a:
furburger, ale nikt na świecie nie ma szczura, który jest chomikiem :DD

genialne, uśmiałam się na głos z tego chomika :lol:

furburger - Nie Cze 16, 2013 18:42

quagmire, fakt :D to jednak są jedyne w PL a może i nawet na świecie :P
Kyja - Nie Wrz 29, 2013 19:46
Temat postu: Domowa Hodowa Szczurów
Witam,

Na początku chciałabym prosić o przeklejenie tematu jeśli umieściłam go w złym miejscu :) Szukam informacji o osobie/hodowli z Wrocławia http://homuratto.blogspot.com/ Czy ktoś zna hodowcę ? Planuje kupić/przygarnąć szczurcię do towarzystwa mojej Kiry i szukam po Wrocławiu kogoś z kim mogłabym się spotkać i zobaczyć czy szczurki na dzień dobry się może nie pokochają ale chociaż nie zagryzą przez klatkę :)

AngelsDream - Nie Wrz 29, 2013 19:56

Kyja, nie jest to hodowla zarejestrowana, formalnie będzie to więc pseudohodowla, nie popieramy zakupu szczurów w takich miejscach.

Z pobieżnego przejrzenia strony wynika, że hodowca zna również nasze forum, jednak z jakiegoś powodu najwyraźniej nie zadał sobie trudu, by doczytać dział o Rozmnażaniu i Hodowlach.

Szczury, które używa do rozrodu, są szczurami z wrocławskiej pseudohodowli, której właścicielka, choć twierdzi, że kocha szczurki, mnoży je pod kątem odmian. Od jej byłych klientów można dowiedzieć się, iż myli odmiany, płcie, a i warunki w samej hodowli zostawiają wiele do życzenia.

Jeśli szukasz towarzystwa dla swojej szczurki, pomyśl o adopcji.
Jednokrotne spotkanie, w dodatku w obcym miejscu nic Ci nie powie o przyszłej relacji szczurów.

AngelsDream - Nie Wrz 29, 2013 20:00

Kyja, scaliłam Twój wątek z już istniejącym na forum.

AD

AnnS5 - Śro Gru 04, 2013 23:41

No i z ciekawości weszłam na stronę przywołaną kilka postów wyżej... Dawno się tak nie uśmiałam, chociaż to w sumie mało śmieszne jest. Udokumentowane pochodzenie "hodowlanych" osobników polega u tego kogoś na stwierdzeniu, że "X ma około 7 miesięcy, Y - około 9-ciu, a Z itd...też około"... Faktycznie - pełna dokumentacja.
A już na publikację w periodykach alergologicznych zasługuje pierwszy udokumentowany przypadek alergii na szczury ciężkosprzedawalne. Biedny "hooooodowca" ma jeszcze do sprzedania 2 dziewczynki po A i B - "niestety jest alergikiem, więc do sprzedania tylko razem". Jakież to szczęście, że nie ma alergii na te, które jeszcze rozmnoży i ma szansę na kasę. Alergię wywołują tylko te, na które brak nabywcy :damagewall:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group