To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

O szczurach ogólnie - Pseudohodowcy, "rodowodowe" szczury na allegro

LalaAla - Wto Cze 01, 2010 20:12
Temat postu: Pseudohodowcy, "rodowodowe" szczury na allegro
Kurcze co jakiś czas wchodzę na allegro i aż mnie krew zalewa jak widzę tą tipsiarę ;/ Ona ma normalną rozmnażalnię przecież ;/ Ciągle wystawia szczury i to w masowych ilościach.. Nie da się z tym czegoś zrobic?? Wątpię, żeby TONZ się tym raczyło zainteresowac ale kurcze..
Niamey - Śro Cze 02, 2010 10:16

Można próbować wysyłać zgłoszenia na allegro, że przedmiot aukcji niezgodny z opisem (jeśli np. kolor jest źle opisany) i w ten sposób jej uprzykrzać życie. A jeśli wszystko się zgadza, to niestety można tylko samemu nie wchodzić, żeby się nie denerwować i informować wszystkich dookoła, że to rozmnażalnia
baradwys - Śro Cze 02, 2010 10:25

można zapytać o rachunek :) jeśli jest napisane że z jej hodowli to musi dać jakiś świstek że zapłacone :) w hodowlach zrzeszonych masz wszystko na Umowie :) ile płacisz, za jakiego szczura :)
myślę że US chętnie wpadnie do takiej delikwentki na "kawusię " :)

Layla - Śro Cze 02, 2010 10:26

Shy_Lady, US to niegłupia sprawa, mają obowiązek sprawdzać każdy donos, nawet anonimowy. A na allegro i tak są cięci.
kameliowa - Śro Cze 02, 2010 15:00

Genialny pomysł wręcz :) Jakie proste rozwiązanie... Ja się na tym wszystkim nie znam, ale np ta pani z Krakowa co tak produkuje małe szczurki na allegro nie prowadzi zwyczajnie niezarejestrowanej działalności? czy nie dotyczy coś takiego zwierząt?
baradwys - Śro Cze 02, 2010 15:10

kameliowa, piszesz do allegrowicza wiadomość i pytasz (głupia gra w podchody) czy dostaniesz rachunek za szczura, jakieś potwierdzenie zakupu na papierze (w końcu jak kupujesz w sklepie to masz głupi paragon). Jeśli dostajesz odpowiedź że tak to siadasz i płaczesz ale jeśli nie dostaniesz to pytasz się czy ma przynajmniej działalność zarejestrowana? I nie daj się zbić z tropu kiedy piszą że nie mają ciągłości w miotach więc nie muszą bo sprzedają sporadycznie. Jeśli pisze że szczury są z ich hodowli to znaczy że to tak jakby "firma" więc spokojnie można napisać do US :)
LalaAla - Śro Cze 02, 2010 17:29

Jeeeee :wavexxs: :wavexxs: To jak, robimy tak?? Ktoś chce napisac czy mam ja się tym zając?? :]
baradwys - Śro Cze 02, 2010 17:39

LalaAla, im więcej osób tym lepiej :) tak jak ze zgłoszeniami na allegro :) im więcej osób pisze tym szybciej wyłączają aukcję :)
LalaAla - Śro Cze 02, 2010 18:14

Mail wysłany. Trzęsie mnie jak oglądam to zdjęcia maleństw, które podtyka pod nos amstaffowi :killer: :killer: :snajper: :snajper: :snajper: Rozumiem, że może psina przyzwyczajona do ciurków i one też ale i tak mi się nóż w kieszeni otwiera :/
Ossesmayer - Śro Cze 02, 2010 18:30

maleństwa niby "rasowe" i do tego te "amstaffy", kto wie czy swoich psów też nie rozmnaża
Bel - Śro Cze 02, 2010 18:34

Ej nie przesadzajcie :roll: nie bronię jej jako "hodowcy"ale jakbyście zobaczyli u niej na fotce dwie muchy to też byście się wydzierali,że jeszcze i muchy rozmnaża :shock:
Co do psa to ok.Mój też ma podtykane szczury pod nos.I sam do klatki nochala wciska.Wszystko zależy od zwierzaka.. nie koniecznie od samej rasy ;)

baradwys - Śro Cze 02, 2010 18:40

Off-Topic:
believe_86, za zdjęcie Shy i Vilho powinnaś być razem ze mną chyba zlinczowana

LalaAla - Śro Cze 02, 2010 18:43

believe_86 napisał/a:
Ej nie przesadzajcie :roll: nie bronię jej jako "hodowcy"ale jakbyście zobaczyli u niej na fotce dwie muchy to też byście się wydzierali,że jeszcze i muchy rozmnaża :shock:
Co do psa to ok.Mój też ma podtykane szczury pod nos.I sam do klatki nochala wciska.Wszystko zależy od zwierzaka.. nie koniecznie od samej rasy ;)


Ej nikt tu nie przegina. Ja nie mówię, że ona rozmnaża wszystko razem z psami, muchami i dżdżownicami. Irytuje mnie tylko, że ma pseudohodowlę szczurów ;/

baradwys - Śro Cze 02, 2010 18:44

LalaAla napisał/a:
Trzęsie mnie jak oglądam to zdjęcia maleństw, które podtyka pod nos amstaffowi :killer: :killer: :snajper: :snajper: :snajper: Rozumiem, że może psina przyzwyczajona do ciurków i one też ale i tak mi się nóż w kieszeni otwiera :/
o to chodzi...
Bernadeta - Śro Cze 02, 2010 20:19

Ryszard62 napisał/a:
kiedys znalazlem strone tej wlasnie pani o ktorej piszecie...mialem przyjemnosc z nia rozmawiac i musze wam powiedziec ze zostalem zszokowany gdyz powalila mnie ta owa pani na kolana swym zasobem wiedzy i w ogole calym systemem jakim prowadzi swoja hodowle!!

babyduck napisał/a:
Ryszard62, nie kwestionuję poziomu wiedzy pani z Krakowa


LalaAla napisał/a:
Kurcze co jakiś czas wchodzę na allegro i aż mnie krew zalewa jak widzę tą tipsiarę

Czy Wam wciąż o tą samą panią chodzi?

Jeśli tak,to :

Lavi napisał/a:
22:16:20
a odnośnie tego rachunku? Mam w domu również szynszylki i gdy kupuję je u hodowcy to dostaję rachunek albo fakturę vat. Tak samo jest przy hodowlii szczurków? Czy to tylko o szynszyle chodzi i pani nie musi tego wystawiac?

Szczurki krk
22:16:54
niemusze ale moge jezeli sobie pani tego zyvczy


Shy_Lady napisał/a:
można zapytać o rachunek jeśli jest napisane że z jej hodowli to musi dać jakiś świstek że zapłacone w hodowlach zrzeszonych masz wszystko na Umowie ile płacisz, za jakiego szczura
myślę że US chętnie wpadnie do takiej delikwentki na "kawusię "


Widać wystawia rachunek na życzenie. A opinie są o tej pani jak widać różne też pozytywne, o czym świadczą komentarze w tym i post Ryszard62



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group