To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - Jak często szczur powinien robić kupki?

kociarnia - Pon Maj 24, 2010 19:35
Temat postu: Jak często szczur powinien robić kupki?
Jak często szczur powinien robić kupki? wczoraj zauważyłam że Rudisiowi wystaje spod ogona kawałek kupy, tak jakby chciał ją zrobić ale w połowie się rozmyślił. Pochodził chwilę po wybiegu i nadal jej nie zrobił.Wsadziłam do klatki-wciąż nic. W końcu go wzięłam i jakby wysunęłam ją z niego przesuwając palcem w dół przy nasadzie ogona od dołu. Dziś rano było podobnie tyle że wystawał mniejszy kawałek kupki. Wstawiłam go na godzinę do kociego transportera i zrobił tylko jedna kupkę złożoną z jakby trzech kuleczek. Potem wzięłyśmy go z mamą do transporterka i chwilę powoziłyśmy licząc że może zrobi jakąś stresową kupkę ale niestety-brak :( . Jutro idę do weta, na razie podałam mu pół ampułki Lakcidu-mogę coś jeszcze dla niego zrobić? Podawać ten Lakcid czy to bez sensu? Mam jeszcze pomysł żeby na noc wsadzić go do transportera i zobaczyć ile kupek zrobi w nocy. Na szczęście ma apetyt.
Cola - Pon Maj 24, 2010 19:40

kociarnia, może jakieś zatwardzenie?
ma twardy brzuszek?

quagmire - Pon Maj 24, 2010 19:43

Lakcid to chyba bardziej na biegunkę, więc nie wiem, czy pomoże w tym przypadku.
Ale co dalej, nie wiem.

kociarnia - Pon Maj 24, 2010 19:49

Cola, obmacałam go i nie wydaje mi się żeby był twardszy niż u Cypiska. Jeszcze mi się przypomniało że wczoraj kilka razy pisnął przy silniejszym dotknięciu brzuszka.
Cola - Pon Maj 24, 2010 19:54

to może jednak coś tam stoi. coś na kupkanie powinien jeść, nie wiem co ma dużo błonnika... jabłka?
no i masuj mu delikatnie brzuszek okrężnymi ruchami jak możesz, to zawsze jakoś wzmaga perystaltykę jelit.

i włóz do klatki kota, to sie sfajda ze strachu :P

kociarnia - Pon Maj 24, 2010 20:16

Cola, Mam trzy więc duża szansa na powodzenie :lol: Dobra to idę masować paskuda :(
maris - Pon Maj 24, 2010 20:46

kociarnia, jeśli masz, to możesz podać mu trochę (ok.1ml - jeśli jest duży to nawet więcej) płynnej parafiny. Pomaga ona zmniejszyć tarcie i rozmiękcza masę kałową. :) Nie ma to smaku ani zapachu, więc trzeba podać z czymś, np. gerberkiem, nutridrinkiem. Do kupienia w każdej aptece. Stosuje się ją u ludzi i zwierząt właśnie na zatwardzenie. Można ją stosować długotrwale dodając do posiłków, nie da się przedawkować. :)
Cola - Pon Maj 24, 2010 20:54

właśnie. parafina jest słodka więc będzie chciała zlizać.
ja jak miałam szczurkę z chorym sercem to jej strzykaweczką do dupeczki odrobinę parafinki dawałam, i do pyszczka. zaraz jej ulżyło.

Nakasha - Pon Maj 24, 2010 22:33

kociarnia, ja też bym poleciła parafinę. A ile miesięcy ma ogonek?
Niamey - Pon Maj 24, 2010 22:49

Z drugiej strony szczury czasem chodzą z taką kupą, która im wystaje :mrgreen: więc istnieje możliwość, że szczurkowi nic nie dolega
kociarnia - Wto Maj 25, 2010 11:08

Ma 8 miesięcy. Noc spędził w transporterku połączonym z chorobówką i dziś znalazłam tam całkiem sporo kup :jupi: To co mnie troszkę martwi to to że przedwczoraj piszczał przy dotykaniu brzuszka. Kupię jeszcze na wszelki wypadek tę parafinę i mu podam. W tej sytuacji iść z nim do weta?
edit:
Byłam świadkiem zrobienia czterech ładnych kupek do kuwetki :mrgreen: więc myślę że już ok i bardzo wszystkim dziękuje za pomoc.

susurrement - Śro Maj 26, 2010 01:25

maris, można "przedawkować" parafinę. sama to ostatnio zrobiłam. szczura dostała takiej biegunki, że szkoda gadać.. 1 ml to dla szczurka za duża ilość parafiny.

kociarnia, ja bym poszła, bo może przyczyną jest coś kompletnie innego. lepiej, żeby wet go obmacał.

Truskiew - Czw Maj 09, 2013 20:21
Temat postu: biegunka
Witam serdecznie,
Jestem nowym użytkownikiem forum więc proszę wybaczcie jeśli się wtryniłam nie tam gdzie trzeba.
W niedzielę moja Mańka zaczęła krwawić z dróg rodnych pojechaliśmy szybko do weta i okazało się że to zapalenie macicy (nie wiadomo skąd?). Lekarz zrobił usg i podał antybiotyk w zastrzyku, następnego dnia było duzo lepiej pojechałam na kolejny zastrzyk i kolejne usg i tak aż do wtorku, od środy lekarz zalecił podawanie antybiotyku euroxil doustnie i po godzinie podać lakcid. Wszystko byłoby ok poza biegunką która pojawiła się w czwartek rano i trwa cały czas.
Mam pytanie, czy to może być od antybiotyku albo od lakcidu? Mańka nigdy nie dostawała jogurtów ani innych mlecznych wyrobów, mogła tak zareagować na lakcid? Co ewentualnie mogę jej podać na żeby kupki wróciły do normy? Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję.
Pozdrawiam

Cegriiz - Czw Maj 09, 2013 22:03

Truskiew, biegunka jest od antybiotyków. Lakcid ma za zadanie regulować florę bakteryjną jelit, czyli zatrzymać poantybiotykowe biegunki. Oprócz Lakcidu moze dawać po czubeczku łyżeczki od herbaty kefiru, jogurtu lub maślanki. Nie dużo. Ewentualnie poprosić u weta preparat, który silniej działa na zwierzęta. Takie pasty są, tylko nie pamiętam jak się zwą.
Martini - Czw Maj 09, 2013 22:34

Cegriiz napisał/a:
Oprócz Lakcidu moze dawać po czubeczku łyżeczki od herbaty kefiru, jogurtu lub maślanki. Nie dużo


jeśli nigdy wcześniej nie dostawała nabiału, to może to być wylanie dziecka z kąpielą - być może nie trawi mleka i nawet, jeśli jogurtowe bakterie dobrze jej zrobią na florę bakteryjną, to laktoza z nabiału spowoduje kolejne problemy.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group