To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - Dieta uboga w tłuszcze i białko - propozycje

Rafola - Czw Maj 13, 2010 21:11
Temat postu: Dieta uboga w tłuszcze i białko - propozycje
Mam problem. Otóż moim szczuraskom otłuszcza się wątroba w wyniku złej karmy u poprzednich właścicieli.

Muszą być na diecie ubogiej w białka i tłuszcze. Czy jest karma, którą mogę w tym wypadku stosować? Obecnie jedzą VL Rat Complete.

babyduck - Czw Maj 13, 2010 21:19

VL Rat Complete jest wysokobiałkowa. Polecam VL Rat & Mouse Duo.
Ęngel - Nie Sie 29, 2010 17:43

a nie lepiej pomyśleć o jakieś własnej mieszance ? Przynajmniej będziesz miała pewność co szczur je.
paullla17 - Nie Sie 29, 2010 18:56

jakaś karma warzywna, cukry z owoców ponoć oblepiają tłuszczem narządy wewnętrzne...
wilczek777 - Pon Lut 25, 2013 11:26

Stary temat jak widzę ale w sumie moje pytanie pasuje. Moi dwaj destruktorzy dobili 1,5 roku i widać pierwsze oznaki, że to już nie te łapki, nie ta sprawność a Białas na lekach sercowych do końca życia będzie. Szukam karmy o niskiej zawartości tłuszczu i o niewysokim białku (najlepiej by było żeby wróciła karma wegetariańska Supreme Petfoods Science Selective Szczur). Urozmaicam chłopakom dietę na co dzień i dostają naprawdę sporo białka zwierzęcego i zaczęłam się bać, że nerki na starość będą "zmęczone" taka dietą. Na co dzień w misce jest albo mieszanka VL Rat Nature/Complite/Beaphar Care + lub VL Rat and Mouse w granulacie. Wszystkie te karmy mają wysokie białko a jaki jest w tym udział białka zwierzęcego to nie wiadomo. Szukam karmy która odciąży nieco chłopaków i nie pozwoli im obrosnąć w tłuszczyk. Najlepiej by było żeby był to granulat bo przebieranie mieszance opanowali do perfekcji. Może ktoś zna karmę która zastąpiła wyżej wymienioną Supreme ?
Devona - Pon Lut 25, 2013 11:31

Wilczek777, a porównywałaś składy tutaj? Z granulatów przychodzi mi do głowy tylko Hope Farms MOUSE/RAT SELECT (chyba tylko ja go testowałam) lub ewentualnie Labofeed B. Z musli może być Versele Laga Zero Classic, Vilmie albo Reggie Rat.
wilczek777 - Pon Lut 25, 2013 12:59

Hope Farms dobrze wygląda ale to trzeba robić ogromniaste zmówienie z nl... Tak samo kojarzy mi się niewypał z zamawianiem Laborfeed B do Szczecina ale przynajmniej wiem na czym się skupić :) Dziękuję Devona!
Devona - Pon Lut 25, 2013 13:48

Wilczek777, Vilmie jest bardzo chętnie zjadana przez szczury, to taka "lżejsza" wersja Timy, może warto spróbować. Labofeed jest bardzo tani, więc opłaca się podłączyć pod zamówienie z innego miasta, przesyłka paczkomatem ma sensowną cenę.
quagmire - Pon Lut 25, 2013 19:53

wilczek777, wydaje mi się, że dobry byłby granulat laboratoryjny Labofeed.
wilczek777 - Pon Lut 25, 2013 22:21

Też się zastanawiałam nad tą karmą bo aktualnie mam VL mice/rat pro i jak ogarnęłam wykres o karmach to wypada lepiej. Moja połowica kombinuje póki co na zagranicznych stronach coby coś innego jeszcze zdobyć ale zobaczymy. Czy jeśli karma będzie zawierała wyłącznie białko roślinne - myślę tutaj o Supreme Science Selective Rat to mimo zawartości białka 14,5% wypada chyba lepiej niż taka oparta również o białko zwierzęce? Dobrze myślę? Chodzi mi o obciążenie nerek..
Devona - Wto Lut 26, 2013 00:23

Wilczek777, Pro ma bardzo dużo białka niestety, też o tym nie wiedziałam i beztrosko podawałam szczurom bardzo długo jako podstawową karmę.
quagmire - Wto Lut 26, 2013 08:37

wilczek777, nie. Białko roślinne (z wyjątkiem sojowego) jest dużo gorzej trawione niż zwierzęce, a tym samym bardziej obciąża nerki. Aczkolwiek z białkiem przetworzonym, jak w granulacie, może być inaczej. Przy ochronie nerek trzeba też uważać na ilość fosforu w diecie. Na warzywa, takie jak szpinak i brokuły, które zawierają go dużo. Ogólnie 12-15% to dobra ilość białka dla szczura. Selective ma wg mnie tylko jedną wadę - zbyt mało różnorodny skład. Ale dopóki był, to chętnie dodawałam go do mieszanki moich chłopaków.
Izabela - Wto Lut 26, 2013 12:10

Przepraszam za offtop
wilczek777 a będziecie ściągać może Supreme z zagranicznego sklepu? Bo jakby koszty przesyłki nie były zbyt wysokie, to byłabym chętna na współudział.

pszczoła - Wto Lut 26, 2013 12:25

Izabela, tak, w dziale Pozostałe jest temat o zamówieniu ;)
japro - Wto Lut 26, 2013 18:24

Dla zainteresowanych zamówienie jest w tym temacie:
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=14159



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group