To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Leczenie - Chodzenie tyłem

ania123 - Nie Kwi 11, 2010 12:47
Temat postu: Chodzenie tyłem
Witam.

Mój szczur od jakiegoś czasu chodzi tyłem, przekręca głowę w bok, kręci się w kółko, skacze jak opętany. Ostatnio jak chodził po biurku to omal nie spadł bo chodził do tyłu...mam go dopiero 3 tygodnie i nie zachowywał się tak wcześniej. Dodam, że jest strasznie miękki, a mój drugi szczurek jest normalny (taki zbity :) ) i nie wiem czym to jest spowodowane. O co chodzi? Proszę o pomoc :(

babyduck - Nie Kwi 11, 2010 12:55

ania123, biegiem do weta! To są objawy kłopotów neurologicznych. Najpewniej zapalenie ucha albo mózgu. Szczurek musi natychmiast dostać leki!

Tu masz tematy do poczytania (ale najpierw wet!):
http://www.forum.szczury....p?p=10068#10068
http://forum.szczury.biz/viewtopic.php?t=3908

ania123 - Nie Kwi 11, 2010 13:27

Na zapalenie ucha mi to nie wygląda....ale na zapalenie mózgu tak. Czy jest to uleczalne? I czy jest sens w ogóle leczyć?

Miałam taki przypadek, że chomik miał guza i go leczyłam za 120 zl...i tak go uśpiłam. Za wszystko płaciła mama. Teraz mi to wypomina i mówi, że nie pójdzie ze mną do weta ze szczurem, a jeśli tak to tylko do uśpienia...

co robić? Lepiej chyba uśpać, niż leczyć...pomóżcie

babyduck - Nie Kwi 11, 2010 13:47

ania123 napisał/a:
I czy jest sens w ogóle leczyć?
Zawsze jest sens leczyć.
ania123 napisał/a:
Czy jest to uleczalne?
Tak, choć leczenie trwa długo. Na początku szczurek dostanie steryd, przez co najmniej dwa tygodnie trzeba podawać antybiotyk i witaminę B, skręt główki zostanie.
Zanim podejmiesz jakąkolwiek decyzję skonsultuj się z weterynarzem - niech posatwi diagnozę i powie Ci co dalej.

ania123 napisał/a:
Teraz mi to wypomina i mówi, że nie pójdzie ze mną do weta ze szczurem, a jeśli tak to tylko do uśpienia...
W takim razie nie kupuj zwierząt, dopóki nie zaczniesz sama zarabiać. To są żywe stworzenia, które zasługują na życie w zdrowiu tak samo jak ludzie. Ze dentystę też się płaci, ale to nie znaczy, że mam nie da Ci pieniędzy, jak będzie Cie bolał zab, prawda? :evil:
ania123 - Nie Kwi 11, 2010 13:50

No w sumie tak. Chyba pójdę do weta i zobaczę co da się zrobić...
Ale najpierw jeszcze z tydzień poobserwuję...może się uspokoi

Dzięki za pomoc :)

Anouk - Nie Kwi 11, 2010 13:52

Nie można zwlekać z wetem aż tygodnia... Przez ten czas dużo może się pogorszyć stan szczury, lepiej udaj się najszybciej jak możesz, tu chodzi o jej życie.
babyduck - Nie Kwi 11, 2010 14:03

ania123, za tydzień możesz nie mieć szczura. :roll: Z chorobami neurologicznymi nie ma żartów - postępują wyjątkowo szybko i gwałtownie.
Niamey - Nie Kwi 11, 2010 14:09

ania123, za tydzień, to możesz równie dobrze nie iśc do weta, bo nie będzie po co. I co więcej chcesz zaobserwować? Obajwy, które podałaś są dostatecznie poważne, by pędzić natychmiast - jeśli coś się zmieni, to tylko na gorsze.
Atuś - Nie Kwi 11, 2010 14:43

W przypadku szczurów każda godzina jest cenna!! Już dawno powinnaś była pójsc do weta! :evil: Za tydzien to mozesz szukac sobie innego zwierzaka (chociaż nie wiem czy to by miało sens :| )
Layla - Nie Kwi 11, 2010 14:48

Słuchaj, jeżeli nie masz pieniędzy na leczenie zwierząt, to nie powinnaś ich mieć póki nie będziesz się sama utrzymywać. W przypadku schorzeń neurologicznych liczy się nawet nie każda godzina, a minuta. Jeśli będziesz "obserwować", stracisz zwierzę i to WYŁĄCZNIE z twojej winy.
ania123 - Nie Kwi 11, 2010 15:27

No więc pójdę z nim jak najszybciej...ale proszę mi powiedzieć ile mniej więcej to kosztuje i czy ktoś juz miał taką sytuację??

Aha i jeszcze zauważyłam, że mój szczurek na brzuchu i koło ogona ma takie jakby pojedyncze białe włoski (dodam, ze jest czarny) i też nie wiem o co chodzi...

Fea - Nie Kwi 11, 2010 17:03

Obejrzenie, zdiagnozowanie i pierwsza dawka leków w przypadku problemów neurologicznych nie kosztowała mnie nigdy więcej niż 30 zł. Oczywiście to zalezy od weterynarza, ale jeśli bierzesz zwierzaka, to MUSISZ się liczyć z wydatkami na leczenie i nie ma zmiłuj.
Pojedyncze białe włosy są zupełnie normalne.

babyduck - Nie Kwi 11, 2010 17:47

ania123, skąd jesteś? Ceny zależą w dużej mierze od miasta i weterynarza. Pierwsza wizyta z lekami do domu nie powinna wynieść więcej niż 50 zł nawet w Warszawie.

ania123 napisał/a:
czy ktoś juz miał taką sytuację?
Jeśli masz na myśli zapalenie mózgu - moja szczurzyca miała. Wyszła z tego. Całe leczenie nie wyniosło więcej niż 100 zł.
ania123 - Nie Kwi 11, 2010 18:47

Jestem z Brzegu...to tak w okolicach Opola...niestety weterynarze w moim mieście są strasznie drodzy...

[ Dodano: Nie Kwi 11, 2010 18:49 ]
No, ale postaram się coś poradzić z tym szczurkiem :]

pixel - Nie Kwi 11, 2010 18:49

ania123, jak jesteś z brzegu to do Wrocławia wal, masz taką samą trasę a o niebo lepszych wetów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group