To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - Produkty dla niemowląt w diecie szczurów - temat ogólny

IgIg - Pon Sty 18, 2010 18:54

Ja daje moim szczurom codziennie mokre jedzonko, bo Harry ostatnio schudł bardzo. Nie zawsze mam czas im coś ugotować to podaję właśnie gerberki i bobovity dla dzieci, one są zwykle bez soli. Lepiej ich nie dawać tylko wtedy jeśli szczur ma biegunkę.
Rybcia469 - Pon Sty 18, 2010 19:18

aha dzieki za odpowiedz :) w sumie ona i taknie zjadaja wszystkiego tylko sobie po chlipia :)
prozac - Wto Lip 20, 2010 11:11

Gerberki są wchłaniane w tempie ekspresowym (ale kupuje tylko deserki owocowe jabłko-gruszka, albo takie egzotyczne) - fakt że są drogie, ale przynajmniej zdrowe i smaczne, sama często podprowadze kilka łyżeczek :roll:
Kaszek niepodaję, właśnie z powodu że wyczytałam iż mleko szczurciom nie służy.

Nikky - Pon Sie 16, 2010 13:51

Moja szczura dostaje często nabiał z racji tego, że rozrabiam tam jej leki, i mam takie pytanie. Kupiłam dziś jej kaszkę Bobovity z owocami leśnymi, ale dla dzieci uczulonych na mleko. Czy mogę jej tą kaszkę robić z mlekiem sojowym ? Sama takie pijam i akurat nie będzie z tym problemu :) . Bo boję się, że w końcu dostanie alergii na mleczko, a ona wprost kocha nabiały.
Niamey - Pon Sie 16, 2010 13:54

myślę, że możesz użyć mleka sojowego, aczkolwiek też zawiera sporo białka, choć na pewno nie uczula tak, jak mleko krowie.
Nikky - Pon Sie 16, 2010 13:58

Okej, co 2/3 dni łyżka na głowę może być ?
alken - Pon Sie 16, 2010 15:25

Nikky napisał/a:
Okej, co 2/3 dni łyżka na głowę może być ?

w celu podania lekow czy jako stale pozywienie w menu? bo jako stale to za czesto. bialko to bialko, nie nalezy z nim przesadzac. poza tym zarowno nabial jak i przetwory sojowe moga byc rakotworcze (nowotowry zwiazane ze zmianami hormonalnymi, uklad rozrodczy)

Niamey - Pon Sie 16, 2010 15:37

wszystko zależy od szczurów - jedne mają większą tolerancję białka, inne mniejszą. Ja swoim daję dość dużo (choć ciężko ocenić ile dokładnie) i nie zauważyłam żadnych reakcji alergicznych
kameliowa - Pon Sie 16, 2010 20:41

Ja dziecięce jedzenie jak to ladnie określiliście używałam do podawania leków głównie. Ale teraz przy okazji też dostają kaszkę czy coś w tym stylu. Wydaje mi się, że wszystko z umiarem i będzie dobrze.
gurumis - Wto Wrz 21, 2010 09:20

Mój Chepre to gerberków nawet nie ruszy ;P próbowałam na razie z owocowymi, to nawet nie liznął. :/
mal - Pią Wrz 24, 2010 14:13

moję gerbera,kaszek dziecięcych nie ruszą,ale jak coś im ugotuje to wcinają :wink:
Anomalia - Pią Wrz 24, 2010 19:01

Moje misiaki strasznie uwielbiają geberki. Rzucają się na nie jak nie wiem co. :shock:
Najbardziej te takie obiadki, kurczak, marchewka i groszek. :mrgreen:

Segreen - Sob Gru 11, 2010 17:40

Ja moim sam robie gotowane a nastepnie mixowane warzywka ew. owoce i wlasnie hmm nie wiem jak dla szczura, ale dla mnie jest to mdłe więc jezeli to sa owoce to moge wrzucić łyżkę jakiegoś dżemu czy marmolady? bo mam akurat różaną i zastanawiam sie czy moge wrzucic dla osłodzenia szczurzych potraw ;D
greenfreak - Sob Gru 11, 2010 21:04

Segreen, uważam, że to zbędne. Spróbuj szczurzej karmy, też jest jak dla nas mdła, a one ją lubią ;) Pamiętaj, że ich najczulszym zmysłem jest węch, jedzenie ma raczej pachnieć niż smakować, a zapachy jedzenia dla dzieci są stosunkowo silne. Poza tym, nie dając im cukru nie zaszkodzisz, a dając już się da ;) Jak chcesz, wrzuć raczej osobiście przetarte albo pokrojone owoce, bez żadnego cukru innego niż ten, który jest w nich.
Madlen1990 - Wto Gru 14, 2010 16:35

Moje paskudy uwielbiają gerberki, zarówno te owocowe jak i warzywno - mięsne ;) gdyby mogli to zjedliby cały słoiczek :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group