To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - Produkty dla niemowląt w diecie szczurów - temat ogólny

falka - Śro Lis 22, 2006 00:02

Mi jakoś po składzie bardziej podpasowały Bobovity i w skład ulubionych wchodzą:
marchwiowa z ryżem, jarzynowa z kurczakiem, warzywa z indykiem
oraz z firmy Hipp dynia z ziemniaczkami
pamiętam, że szczurki nie chciały jeść brokuła (nie dziwię się wyglądał ohydnie) i gruszek williamsa z takiej serii "naturalnie proste" (gruszki chętnie skończyłam) :)

marhef - Śro Lis 22, 2006 00:42

Moje kluchy lubią tylko i wyłącznie jeden smak "gerberka":
Puree jarzynowe z indykiem formy HIPP (w składzie kukurydza, ziemniaki i indyk).
Innych albo w ogóle nie jedzą albo jedzą bardzo niechętnie :)

kasia_123 - Śro Lis 22, 2006 08:00

moje szczury uwielbiają zdecydowanie większość papek dla niemowląt :)
z racji tego że moja kuzynka ma 8 miesięczną córeczkę to moim szczurom dostaje się dużo resztek takich jedzonek :)

falka - Śro Lis 22, 2006 10:12

marchewa, a ten Hipp indyczy nie zawiera przypadkiem soli, hę?
kasia_123 - Pią Gru 01, 2006 14:07

Hipp zawiera sól jodowaną

moje szczury też częsciej dostają produkty Hipp i dzisiaj im kupiłam takie danie jak wspomniała wcześniej marchewa...jestem ciekawa czy moim także zasmakuje :D

marhef - Pią Gru 01, 2006 19:51

kasia_123 napisał/a:
Hipp zawiera sól jodowaną

Dopiero teraz to doczytałam i zorientowałam się, czemu tak smakuje paskudom.
Ale wydaje mi się, że jeśli to jest dobre dla niemowląt, to jest dobre i dla szczurków. Ilość soli zapewne jest minimalna.

Layla - Pią Gru 01, 2006 20:04

Moje ogony jedzą absolutnie każdy gerberek, podobnie jak absolutnie każdą karmę i absolutnie każde ziółka HP ;) Żołądki z gumy ;)
kasia_123 - Pią Gru 01, 2006 20:53

uważam tak samo jak marchewa a to danie im skamowało wyjątkowo bardzo :D sie tłukły o to która ma pierwsza jeść...i oczywiście która jadła pierwsza? Shiro...mała wszędzie wpełźnie.
Elbereth - Pią Gru 01, 2006 23:11

Przed chwilą dałam moim łagodną potrawkę z filetem z indyka Bobovity. Wcinały jak jeszcze nigdy :shock: .

Dajecie swoim szczuraskom podgrzane gerberki czy na zimno? Teraz dałam moim ogonkom podgrzane i smakowało dużo bardziej niż jakiś czas temu prosto ze słoiczka. A w dodatku odpada problem, że szczur bierze zastygnięty kawałek w łapki, idzie gdzieś w kąt i zostawia :evil: .

helen.ch - Nie Gru 03, 2006 11:16

Ja jakos nie moge nie podgrzewać, napodrzewałam sie jak Natalia była mała i tak mi zostało. Ale moje panny nie zjadają od ręki, zawsze zostawiaja sobie trochę i zjadaja resztę w nocy, wtedy jest juz zimne, ale to ich problem już wtedy... ;)
Anonymous - Nie Paź 21, 2007 15:57
Temat postu: Gerberki itp
Z Gory przepraszam jesli temat sie juz pojawil przegladalam forum i nie znalazlam.
Otoz mam pyt.ile takie gerberek mzoe stac w lodowce po otwarciu..na etykiecie jest napisane ze 24 czy 48 h sloiczek jest spory i moje ogony nie zjedza w tym czasie tego chocby i chcialy..kupilam im jagniecinke z ryzem i warzywami...ja tego nie rusze bo jestem wege...a szkoda zeby prawie caly sloik sie zmarnowal..mozna to jakos porcyjkami np w woreczkach zamrozic?

[ Komentarz dodany przez: falka: Nie Paź 21, 2007 18:38 ]
scalone z istniejącym tematem, falka

S - Nie Paź 21, 2007 20:29

Zamrażać można, ale lepiej w pojemniczkach np. do lodu. Ściągając worek z zamrożonego pożywienia można przez przypadek zastawić kawałek folii w jedzeniu.
Co do przetrzymywania słoiczka w lodówce - patrz etykieta na słoiczku. Zostaw w słoiczku tyle ile zjedza przed upływem terminu ważności, a reszte podziel na porcje i zamroź.

Nisia - Pon Paź 22, 2007 12:03

Ja trzymam w lodówce 2 doby maksymalnie. Jednego wieczoru dam pół soiczka, następnego drugie pół. Zwykle rano już nie ma ani odrobiny.
Anonymous - Wto Paź 23, 2007 16:00

Ja tez tak samo jak Nisia.

Moje takie dania typu marchewka, ryz z indykiem "gerbera" dostaja rzadko. Ale zawsze w domu mam gerbera w malym sloiczku jednoskladnikowego, najczesciej z miesa, bo warzywa w domu jakies zawsze sa. Obecnie mam kurczaka i indyka.
Ulatwia to zdecydowanie gotowanie dla potworow. Gotuje ryz, kasze, makaron, warzywa i dorzucam miesko gerbera, nie musze miec mrozonych kawalkow w zamrazarce.

polna - Nie Lis 18, 2007 13:55

Ja własnie kupiłam indyka z gerbera. Ile dać jednej małej dziewczynce? Łyżke od herbaty i troche ryżu, czy więcej? :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group