To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - Produkty dla niemowląt w diecie szczurów - temat ogólny

Ruku - Czw Lis 14, 2013 18:49

Ja mam pytanie :d
Czy gerberka np. lub inne takie przetwory dla Dzieci, można podawać szczurkom dojrzałym?. Jako dodatek do posiłku głównego/? :D

Szczurówka - Czw Lis 14, 2013 18:55

Ruku napisał/a:
Ja mam pytanie :d
Czy gerberka np. lub inne takie przetwory dla Dzieci, można podawać szczurkom dojrzałym?. Jako dodatek do posiłku głównego/? :D
ja uważam że tak :)
Cegriiz - Czw Lis 14, 2013 18:57

Ruku, nie ma to najmniejszego sensu. Najlepiej podać surowe lub gotowane warzywa/ owoce.

Gerberki bardzo tuczą, a u szczurów o otyłość nie trudno.

limomanka - Czw Lis 14, 2013 19:02

Gerbery są świetne (choć oczywiście zdarzają się szczury niereformowalne :] ) do dokarmiania w czasie choroby i do przemycania w nich leków. Mi się zdarza podać mniej więcej raz na miesiąc (zazwyczaj w ramach nagrody lub świętowania) ale taki domowej roboty (zazwyczaj kiedy zostanie mi kaszy z obiadu, dogotowuję warzywa i mam :) ). Nigdy jeszcze nie kupiłam gotowego, bo nie jestem pewna jego składu. Przy czym zawsze jest to odważona porcja - właśnie z racji kontroli wagi, o której wspomniała Cegriiz.
Ruku - Czw Lis 14, 2013 19:33

Dzięki za odpowiedzi :) :mrgreen:
yumeha21 - Nie Paź 12, 2014 10:08

Słuchajcie, jako że w ten weekend robię za niańkę u ojca, to mogę bratu podwędzić takie coś : http://www.nowafarmacja.p...da188ba4638.png Bebilon pepit 2 DHA
to nie kaszka, jest to takie mleko cytuję " dla niemowląt powyżej 6 miesiąca życia, dzieci i dorosłych"

Szczurówka - Śro Sty 28, 2015 13:33

Hejka :D chciałam się pochwalić :mrgreen: niedawno robiłam mus dla moich szczurów, zamroziłam go i poporcjowałam :D co prawda wyszło mnie to drożej niż gerberek ale przynajmniej wiem co tam jest :) Tutaj zdjęcie:

Co prawda nie wygląda apetycznie ale pewnie jest dobre :) Idealne będzie do
podawania leków czy coś :D
W skład wchodzi: Jabłko, gruszka, banan, marchew i kiwi :D

limomanka - Śro Sty 28, 2015 13:37

Szczurówka napisał/a:
co prawda wyszło mnie to drożej niż gerberek

Jesteś pewna? Wygląda na sporą porcję. W słoiczku Gerbera (takim deserkowym, z musami) jest tylko 150 ml - moim zdaniem Twoja miseczka mieści co najmniej 2 razy tyle, czyli koszt musu podziel przynajmniej przez 2 :] Zresztą składniki, które podałaś (a których pewnie jest po sztuce) nie należą do najdroższych - marchewka czy jabłko to sprawy wręcz groszowe...

Szczurówka - Śro Sty 28, 2015 14:37

tak, z każdego było po jednej sztuce :)

jabłko i gruszkę wystarczyło zetrzeć na bardzo drobnych oczkach, marchew na trochę grubszych, banana rozgnieść widelcem a kiwi pokroić w bardzo drobną kostkę :)

ney - Śro Sty 28, 2015 16:06

Szczurówka, Faktycznie wygląda na fajny patent do podawania lekarstw :mrgreen:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group