To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - Produkty dla niemowląt w diecie szczurów - temat ogólny

unicorn - Sob Lip 14, 2012 13:14

quagmire, z cytrusami. Bez cytrusów jest.. większość?! Z mojego doświadczenia wszystkie są bez, aczkolwiek..
quagmire - Sob Lip 14, 2012 17:04

Martuha, ale w tych owocowych bywają. Nie jako składnik główny, ale jako dodatek. Widziałam na 100%.
Edyta820917 - Czw Cze 13, 2013 21:15

a trzeba dawać zimne czy ciepłe gerberki czy to wszystko jedno i muszę sprawdzić? bo dziś zakupiłam Gerberka po 6 mies.życia "Delikatny kurczak".
Aghaa - Czw Cze 13, 2013 21:17

Edyta820917 napisał/a:
a trzeba dawać zimne czy ciepłe gerberki czy to wszystko jedno i muszę sprawdzić? bo dziś zakupiłam Gerberka po 6 mies.życia "Delikatny kurczak".

ja zwykle daje im takie w temp pokojowej :wink:

Selldine - Czw Cze 13, 2013 21:26

Moje wszystkie ogoniaste gerberki wcinały i wcinają, aż się uszka trzęsą :D
Obiadki, zupki, wszystkie smaki, oby tylko nie deserki. Żadna z dotychczasowych dziewczyn nie chciała tego dotknąć.

Dukat - Czw Cze 13, 2013 21:52

Od czasu kiedy moje stado zatruło się Gerberkiem ( gerberem - gerberem, nie podróbą ) sama gotuje im zupki. Kupuję mrożone albo świeże warzywa , dosypuje jakąś kaszę albo kawałeczek ziemniaka, trochę ryżu i zupa gotowa w kwadrans. Resztę pakuję do małych pojemników i zamrażam. Nie miksuje. Wiem co jedzą a wysiłek żaden.
mmarcioszka - Czw Cze 13, 2013 22:11

Edyta820917, najlepiej w temperaturze pokojowej, w końcu na co dzień nie jedzą ciepłych ani zimnych rzeczy ;)
Mimo wszystko również polecam gotowanie samemu w domu i mrożenie nadmiaru :)

Aghaa - Czw Cze 13, 2013 22:18

mmarcioszka napisał/a:
Edyta820917, Mimo wszystko również polecam gotowanie samemu w domu i mnożenie nadmiaru :)

Przepraszam, nie mogłam sie powstrzymac :lol: :lol: :lol: jak pomnożyc ten nadmiar? :wink:

mmarcioszka - Czw Cze 13, 2013 22:21

Aghaa, oczywiście "mrożenie", już poprawiłam :oops:
Szczurówka - Czw Cze 13, 2013 22:37

Ja polecam wszelkie słoiczki babydream :D

Akurat babydream ma bardzo ciekawą ofertę ;)

Edyta820917 - Czw Cze 13, 2013 23:21

Aghaa napisał/a:
mmarcioszka napisał/a:
Edyta820917, Mimo wszystko również polecam gotowanie samemu w domu i mnożenie nadmiaru :)

Przepraszam, nie mogłam sie powstrzymac :lol: :lol: :lol: jak pomnożyc ten nadmiar? :wink:



fajnie to wyszło mmarcioszka :lol: :lol: :lol:

dzięki za info...podałam z waszym zaleceniem delikatnego kurczaczka i dwie wpierniczały tak ze prawie by z kolan moich spadły ale się przy tym uśmiałam :mrgreen: ale ta najmniejsza (ma ok.1,5 mies.) jak powąchała kurczaczka to od razu uciekła i nic nie zjadła,coś jej nie podpasował kurczok :lol:

[ Dodano: Czw Cze 13, 2013 23:28 ]
Szczurówka dzięki za info :wink: o Babydream nie słyszałam w ogóle ale jak byłam dziś w Rossmanie to coś takiego było chyba bo mi się o uszy obiło jak teraz piszesz :) no to będę próbować smakołyków Gerberków,Bobovity,Hippów i Babydreamów ;) jak na razie widzę że im smakuje jeden słoik :mrgreen: Ta najstarsza powinna być w niebowzięta bo będzie miała ze mną eldorado a nie to co w Auchanie-rzucone jabłko i marchewka na tydzień :evil:

:gotmilk:

Devona - Czw Cze 13, 2013 23:48

Warto zwrócić uwagę, że gotowe wekowane potrawy dla niemowląt są zagęszczane skrobią kukurydzianą lub mąką ryżową, a tym samym bardziej tuczące niż podobne danie przygotowane w domu. Nie wiem, czy Gerber zaprzestał już wykorzystywania MOM (mięsa oddzielonego mechanicznie) w polskich produktach. Warto zwrócić uwagę, że o ile producent nie dodaje się np. cukru do dań, to jedzenie dla niemowląt w słoiczkach zawiera składniki, które raczej zostały uprzednio dosłodzone, jeśli nie sacharozą, to syropem glukozowym (np. soki owocowe). Biorąc pod uwagę niewielkie rozmiary szczurów podawałabym takie arykuły z umiarem, zarówno w kwestii ilości, jak i częstotliwości.
Aghaa - Pią Cze 14, 2013 00:02

Ja takie typowe słoiczkowe "gerberki" podawałam jedynie w czasie choroby/ z lekami coby ogon zjadł/ w czasie rekonwalescencji. Na codzień normalna karma plus świeże owoce/warzywa poza tym gotując dla psa (stary owczarek niem z dysplazją) gotuję jednocześnie dla ogona-ryż/marchew/kurczak/brokuły, cokolwiek przyjdzie na myśl i jest w lodówce no i Cycu tez skubnie zawsze i skorzysta :wink:
Szczurówka - Czw Lis 14, 2013 16:44

..........
Karena - Czw Lis 14, 2013 17:56

Szczurówka, jaki skład?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group