To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Odżywianie - Robaki/larwy w karmie - co robić?

Mangusta - Pią Lip 15, 2011 23:39

źródło jak źródło, ale oznacza to że karma jest stara i była trzymana w nieodpowiednich warunkach - dużej wilgotności i temperaturze. Może i robalami się najedzą, ale resztą karmy mogą się struć więc ja bym nie ryzykowała.
Ninek - Sob Sie 25, 2012 23:59

A co z karmą, która była dobra, ale u mnie sie mole zalęgły? :/
W karmie na 1000% nic wcześniej nie było, ale niestety dzisiaj znalazłam siateczke na ziarnach. Mole mam w domu od dłuższego czasu i nie potrafie ich wytępić, upodobały sobie mój pokój głównie :|
Tak czy siak 2 dni szczury muszą jeść tą karme z wkładką, ale fajnie by było, jakby mogły jednak dojeść ją do końca - z tego co widze to mole dopiero zaczęły zamieszkiwanie jej.
Przemrożenie pomoże?

Cegriiz - Nie Sie 26, 2012 22:40

Albo chwilowe przygrzanie w mikrofali/ piekarniku ?
Szczurówka - Czw Mar 21, 2013 09:38

Ja zawsze jak kupuje karmy to najpierw je sprawdzam przecedzając przez sitko
jak nic nie ma to przesypuje do plastikowego pojemnika i wtedy
w ogóle nie mam robali :D

mmarcioszka - Czw Mar 21, 2013 11:50

Szczurówka, w jaki sposób przecedzanie przez sitko karmy ma pomóc? Jak ją właściwie przecedzasz?
smeg - Czw Mar 21, 2013 11:54

Jeśli sitko ma na tyle duże oczka, żeby karma przez nie przechodziła, to robaki tym bardziej :roll:
Karena - Czw Mar 21, 2013 14:10

Off-Topic:
Chyba chodziło o to, że robale wylatują przez sitko a karma jest tak duża, że nie :drap:
Nie wiem.

Pyl - Czw Mar 21, 2013 15:24

Karena napisał/a:
Chyba chodziło o to, że robale wylatują przez sitko a karma jest tak duża, że nie :drap:
Nie wiem.
Nawet jeśli to nie wyobrażam sobie karmić ogonów karmą "odsianą" z robali. Ja jednak preferuję kupowanie karm z wyższej półki i nie na wagę tylko pakowanych - problemy z robalami są wtedy marginalne.
Karena - Czw Mar 21, 2013 15:50

Pyl, To swoją drogą ^^
quagmire - Czw Mar 21, 2013 15:56

A ja myślę, że Szczurówka po prostu sprawdza w ten sposób, czy w karmie są robale, a nie odsiewa je z niej.
Ale każdy interpretuje jak chce ;)

Pyl - Czw Mar 21, 2013 16:18

quag, możesz mieć rację. Ale jakoś wyobraziłam sobie takie spadające z sitka robale i mi się zrobiło jakoś tak... niemiło :wink:
Szczurówka - Czw Mar 21, 2013 19:51

Albo biorę pare garść karmy do ręki i sprawdzam czy nic nie ma.
I tak z każdą garścią aż do skończenia karmy.

wojsza - Czw Mar 21, 2013 22:29

A jeśli robale ukrywają się w samej karmie np. w ziarnach ?
Kami - Nie Kwi 21, 2013 20:00

W obecnym mieszkaniu mamy nawracający problem z molami spożywczymi. Niedługo się przeprowadzamy, zamierzam nie przenosić żadnych produktów spożywczych, żeby nie ryzykować, ale szkoda mi wyrzucać szczurzą karmę. Trzymam szczelnie zamkniętą, nigdy nie znalazłam w niej robaków, mimo to chciałabym profilaktycznie przemrozić przed przeprowadzką. Ktoś wie jak długo powinnam ją trzymać w zamrażarce?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group