To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Zachowanie, psychika i oswajanie - Noszenie na ramieniu - czy każdy szczur to lubi?

NadyaB - Czw Wrz 17, 2009 17:38

mój szczuras tylko i wyłącznie siedzi na ramieniu podczas gdy ja chodzę albo gdy chce żebym go gdzieś przeniosła np gdy ja siedzę i jestem w innym pokoju i gdy on chce iść do klatki(czyli swojego pokoju:)) to wspina mi się właśnie na ramie i to jest oznaka że chce iść do siebie bo gdy nie chce to wchodzi tylko na kolana. heh a po czym poznaje że chce iść do klatki ? otóż po tym że kręci się w koło na moim ramieniu i jak daję go na tapczan w pokoju którym on ma klatkę to on od razu leci do niej żeby się załatwić. :lol:

Gdy nie miałam jeszcze transporterka a jechałam do weta to gdy było zimno zwyczajnie siedział mi pod kurtką na dekoldzie a jak było ciepło to spokojnie siedział na ramieniu.

baradwys - Pią Wrz 18, 2009 15:23

moje ogony siedza na ramieniu tylko w komfortowych dla nich sytuacjach... nie ma mowy by przejsc przez miasto! szczury wola ciemne i spokojne miejsca jak kaptury, kieszenie czy rekawy...
Anonymous - Sob Wrz 19, 2009 08:34

A moje na ramieniu posiedzą ale jakąś minutę a potem łażą po mnie jak chcą i gdzie chcą, ale jak gdzieś idę z nimi to siedzą w kapturze przeważnie
Cerro - Pon Wrz 21, 2009 13:56

Fero generalnie rzecz biorąc nie lubi kieszeni i kapturów. A chustki - nie wiem. Problem z nim jest taki, że ciągle trzeba uważać, bo on sobie nagle wymyśla wejść na głowę właścicielki... albo chce się potulić... i generalnie chce wszystko sam zmacać i obwąchać.
Myślę, że ja też mam trochę stres przed wyniesieniem go gdzieś, bo się boję, że wrócę bez szczura...
Ale dobra, spróbujemy...

sylwikk - Sob Wrz 26, 2009 13:53

Pralka nienawidzi siedziec na ramieniu a jak raz z nia wyszlam to wróciłam z rozklapciana kupą na ramieniu...
natomiast Gadzinka to kocha poszlam z nia dzisiaj na bazarek jak bylo jej zimno chowala sie pod bluza ale ciekawosc i tak ja zżarla na bazarku i wylazla spod bluzy zero jakiegokolwiek stresu tylko sie rozgladala i niuchala

[ Komentarz dodany przez: babyduck: Sob Wrz 26, 2009 14:06 ]
wróciłam, bo wracać

Dolly - Pią Paź 09, 2009 11:39

Moja Mika lubiła siedzieć a ramieniu i oglądać świat z góry. Mogłam z nią sprzątać, jeść obiad(pewnie wtedy siedziała na ramieniu bo zawsze coś jej się dostawało :) ), oglądać telewizję. Ja mam długie włosy więc jak się ewentualnie czegoś przestraszyła to mi się w tych włosach chowała i tylko nosek jej wystawał. Za to Dolly nie lubiła ramienia.
lolek - Śro Gru 30, 2009 00:25

Moj szczurek bardzo lubi przesiadywac na ramieniu jest mu tam dobrze czyuje sie bezpiecznie i cczasami nawet mnie lize po szyjii;d
jijane - Sob Lut 20, 2010 09:28

Moja Niunia nie jest w stanie wytrzymać w innym miejscu na dworze jak tylko na ramieniu lub owinięta o kark. :) mnie to absolutnie nie przeszkadza ponieważ tak ciepłego szaliczka nie da się kupić :D Teraz mam młodą i jeszcze nie sprawdzałam ale na pewno uwielbia siedzieć na głowie w domu. Na dwór nie ma mowy na razie bo za młoda.
Cerro - Sob Lut 20, 2010 10:18

My z Ferasem do wiosny czekamy... Od czasu ostatniego mojego posta w tym temacie bestia tak się oswoiła z ramieniem, że się tam czuje jak w domu :) Myślę, że zaczniemy w tym roku łazić na spacerki, tylko niech się cieplej zrobi...
kameliowa - Pon Lut 22, 2010 13:40

Jak ja podróżowałam ze szczurkami jak były do tego warunki (lato ;) ) to często z ramienia wędrowały np na dekolt :D Przeważnie niezależnie od pogody mam szalik lub jakiś szal na szyi (ukrywający blizny) i ogony lubią w nim siedzieć bardzo.
Cerro - Pon Lut 22, 2010 18:46

Fero w chustach siedzieć nie chce, co najwyżej wygryza w nich dziury wielkości mojej głowy :roll:
Ale chowa się we włosach i w kapturach :)

kameliowa - Wto Lut 23, 2010 04:32

Ja bym wolała nawet, żeby siedział w kapturze, wygodniej się nosi :) I mam wrażenie, że nawet szczurom w kapturach jest wygodniej. No ale moje nie chcą :)
tomcio524 - Pon Mar 01, 2010 15:57

moja Mika zawsze na początku poobserwuję z ramienia a potem kładzie się do kaptura i śpi. :mrgreen:
kameliowa - Wto Mar 02, 2010 01:50

tomcio524 napisał/a:
moja Mika zawsze na początku poobserwuję z ramienia a potem kładzie się do kaptura i śpi. :mrgreen:


Przygarnij szczurce towarzystwo. szczurki to zwierzęta stadne, potrzebują towarzysza tej samej płci. samotność dla szczura, to męczarnia.

izoldka - Pią Mar 26, 2010 11:53

zaczela sie wiosna wiec mam pytanko...jakie tenperatury sa wsazane kiedy zabierasz szczura na spacer? wiem ze nie moze byc za zimno, a co z tenperatura w druga strone? czy kiedy jest wiatr spacer jest wskazany?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group