To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Alloszczur
Forum dyskusyjne Alloszczur - forum miłośników szczurów

Zachowanie, psychika i oswajanie - Natręctwa, obsesje u szczurów - kiedy niepokojące?

Tatyka - Czw Lis 06, 2008 21:36

może ruszyłaś coś, co uważały za swoje i próba odcięcia tego kawałka została uznana atakiem?
Myszowa - Pią Lis 07, 2008 18:11

Raczej nie był to atak :)
To bardziej wyglądało na próbę zabawy właśnie. Taka zaczepka, czy coś w tym stylu.
Jak dotąd, jeszcze mi nic nie zrobiły. :lol:

Zołza - Pią Lis 07, 2008 22:22

Moje robią podobnie z odkurzaczem. Aż mnie brzuch boli na samą myśl, że mam odkurzyć pokój kiedy biegają sobie gdzie chcą. Zawsze się do niego pchają i boję się, żeby im pysiów i ogonków nie wciągnąć :)
Myszowa - Wto Lis 11, 2008 14:41

Zołza napisał/a:
Moje robią podobnie z odkurzaczem. Aż mnie brzuch boli na samą myśl, że mam odkurzyć pokój kiedy biegają sobie gdzie chcą. Zawsze się do niego pchają i boję się, żeby im pysiów i ogonków nie wciągnąć :)


Ja zawsze wynoszę szczurki, kiedy mam odkurzać, bo boję się, że poodpadają im te maleńkie uszka :serducho: .

Anonymous - Śro Lis 12, 2008 14:27

co do odkurzacza to moj szczur atakuje odkurzacz i pcha do niego lapki i pyszczek. Zabawnie to wyglada hehe
Anonymous - Śro Lis 12, 2008 14:40

Radaś kocha odkurzacz. Jako jedyny reaguje tak pozytywnie. Reszta olewa, ale radar po prostu kocha odkurzacz, nie moge sie go pozbyć. :D On chyba lubi jak go zasysa.... O_o :hahaha:
Tatyka - Śro Lis 12, 2008 16:24

Viss, :lol:
Prawdopodobnie. Ja lubi powiewy z suszarki, to może i wsysacze z odkurzacza? :roll:

Anonymous - Śro Lis 12, 2008 17:09

cos w tym jest. U mnie tez Stary chyba lubi jak go zasysa bo podlazi do rury ciagle,
Myszowa - Sob Lis 22, 2008 14:30

Nie ma to jak zassać wielką-małą kupę futra/fuzza do odkurzacza :] . Może jest im wtedy cieplej :D .
Niamey - Nie Sty 11, 2009 22:39

Moja szczurka od razu się ożywia jak włączam odkurzacz i chce wychodzić z klatki. Podobnie jest z mikserem
Niamey - Nie Sty 11, 2009 22:45

Czyli kręcenie się za ogonem jest zawsze oznaką czegoś złego? Bo moja szczurka bardzo rzadko to robi, ale w sytuacjach i miejscach, które zakwalifikowałabym jako dające jej poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Poza tym nie przejawia żadnych niepokojących zachowań i jest bardzo zrównoważona
Justka1 - Pią Sty 30, 2009 19:06

Znalazłam na youtube jeszcze jeden filmik odnośnie natręctwa ;) .
http://pl.youtube.com/wat...feature=related

wuwuna - Pią Cze 05, 2009 19:32

Scalone z "Kręcenie za ogonem", "Dziwne reakcje szczurów-obsesja"
Elka - Czw Wrz 03, 2009 22:32

:cry: Prosze was o pomoc bo nie wiem czy to jak moja Mańka sie zachowuje jest normalne,otóż: Mania jest u mnie od czerwca,ma około 6 miesiecy,od 3 miesiecy jest sama,próbowałam zakumplowac ja z inną szczurką ale skończyło sie na walce i stresie tego drugiego,wiec niestety jest sama.Ale zastanawia mnie to iż od kilku dn mania boi sie kiedy nosze je da reku,ucieka i od razu chowa sie w łóżku bądź w jakims ciemnym koncie...co nigdy do tad nie siedziała grzecznie w klatce,jej biegania nie było konca tak teraz potrafi przespac cały dzien i w nocy tez nie skacze...POMÓŻCIE bo nie wiem czy jest w tym coś przez co mam sie o nią martwic... :cry: :cry:
Anonymous - Czw Wrz 03, 2009 22:45

Elka, twój szczur jest smutny. Najprawdopodobniej walka przy łączeniu nie była straszna i trzeba było łączyć dalej. Potrzebna jej koleżanka.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group